Hvězdný atentát

14. 09. 2018 12:57:55
Rusové našli uvnitř kosmické lodi Sojuz, napojené na mezinárodní vesmírnou stanici ISS, díru. No popravdě díry dvě a po dalších se pátrá. Takže místo aby astronauté hledali ve vesmíru černé díry, chodí shrbeni s lupou po palubě.

Tato epizoda by jednou mohla vyjít knižně pod názvem: Záhada vesmírných děr. Anebo ještě lépe: Mimozemšťan s vrtačkou, protože Rusové jsou si jisti, že díry kdosi vyvrtal zevnitř přímo ve vesmíru. Těžko si představit kosmonauta třídního diverzanta který, ledva co místní chasa usne po večeři spánkem spravedlivých po celodenní šichtě, shodí ze sebe prachovou peřinu a tiše našlapujíc po prknech vrzavé podlahy s vrtačkou na rameni jde na věc. Už vidím, kterak za svitu měsíce Phobos se jeho temná silueta posunuje neslyšně od kukaček, kolem lavóru s vodou směrem k oprýskaným dveřím ven ze světnice.

A kdo že to je, ta do ticha skřípavě se smějící bestie? Samozřejmě, že američan! No Rus určitě ne, páč Rusovi to politický myslí, ten by to neudělal. Jako vždy Rusové obligátně vyloučili jakékoliv vlastní selhání, protože prý v jejich loděnicích při výrobě chyba nastat nemohla. Ptali se prej všech tesařů i truhlářů co se na výrobě plavidla podíleli. Takže ti prokletí američané, krysy zákeřné.

První nalezená díra snížila znatelně tlak v kabině. Ten se naštěstí podařilo ruským specialistům vyrovnat změnou jídelníčku astronautů. Byl jim servírován hrách, kyselé mléko a teplý chléb. Ovšem nález druhé díry je už na pováženou, protože se nepředpokládá, že by fachman, kterého si rusové přizvou do holpecu byl až takový krumpáč, že by neuměl vyvrtat jednu malou pitomou díru hned napoprvé. Byť by to byl i američan.

Takže změna, první, ani druhé vyřčené neplatí, otevřete třetí obálku s naší odpovědí, označenou nápisem: Sami jsme z toho blérioti, vzkázala TASS. Ruská strana totiž už pravidelně na každý problém zasílá odpovědi v pěti různých obálkách, které se mají otevírat v přesně určeném pořadí podle toho, jak se situace vyvíjí. Bývají zpravidla označeny ve stylu: Vůbec nevím komu Čapí hnízdo patří, Je to účelovka amerikánců, Sami jsme z toho zmateni jako čínský poradce, Už si vzpomínáme, byl to náš turista na dovolené a v poslední obálce bývá většinou zaslaná už jen nábojnice.

V návaznosti na předem popsané postupy se tedy z ruské strany stalo toto: po nalezení první díry byl odhalen v ruských loděnicích ožralý mužik s kolovrátkem:

https://technet.idnes.cz/unik-vzduchu-na-iss-0ow-/kratke-zpravy.aspx?c=A180903_160040_tec_vesmir_mla

To bylo záhy dementováno s tím, že to tak vůbec nebylo a že to byl asi duch svatý. Poté byla otevřena druhá obálka a v ní stálo, že to udělali imperialisté z Wall Streetu:

https://technet.idnes.cz/iss-nasa-roskosmos-trhlina-kosmicka-lod-f08-/tec_vesmir.aspx?c=A180912_084620_tec_vesmir_skr

Ve třetí obálce hned na to se ona konspirace odvolává a sám šéf ruské kosmické agentury Dmitrij Rogozin prohlásil, že: „šíření fám a obvinění (vyšetřujícím) expertům nepomáhá a škodí přátelským vztahům na palubě ISS“.

Těmi fámami měl na mysli své vlastní předešlé obvinění o tom, že to byli sami američané. Jeho smířlivá slova podpořil i místopředseda ruské vlády Jurij Borisov: „Je naprosto nepřijatelné pochybovat o našich kosmonautech, jakož i o amerických astronautech,“ řekl Borisov.

Zdroj: https://technet.idnes.cz/iss-nasa-roskosmos-trhlina-dira-otvor-sojuz-kosmicka-lod-pz8-/tec_vesmir.aspx?c=A180914_075118_tec_vesmir_kuz

Po třetím prohlášení z ruské strany jsme tedy opět na začátku a víme leda tak díru. A tak než otevřeme čtvrtou obálku s těmi ruskými turisty na dovolené dovolte mi, abych předložil své tři vlastní teorie o vzniku černých děr ve vesmíru:

1. Rusové mají na palubě feročervotoče. To by nebylo nic neobvyklého ani urážlivého. Sám jsem jednou našel moučného červa v hermeticky zabaleném pečivu. Navrhuji na podlahu přes noc položit misku s otrávenými kovovými hoblinkami jako nástrahu.

2. Díry si sami vyvrtali ruští astronauté, když se pokoušeli si nad ponk pověsit obraz V.Putina (teorie M.Jandové, ovšem není vůbec od věci).

3. Rusové při stavbě Sojuzu použili čínské materiály z vietnamské tržnice. Což to by také bylo pochopitelné. Při stávajícím celosvětovém klesání cen ropy a sankcím uvalených na Rusko by to bylo spíše logické, než podivné.

A teď babo raď. Génius, který to mohl jediný rozlousknout, Stephen Hawking, bohužel před nedávnem zemřel, takže jsme na tu záhadu sami. Ale Rusové to zvládnou, já jim věřím. No spíše se modlím aby to rozlouskli dřív, než do Bílého domu doručí voják v neoznačené uniformě tu obálku s nábojnicí uvnitř.

Autor: Petr Burian | pátek 14.9.2018 12:57 | karma článku: 19.52 | přečteno: 474x

Další články blogera

Petr Burian

Petříček dělá všechno plócho

Nechali se slyšet komunisté. Prý vůbec nerespektuje to, že mají Babišovu vládu v hrsti a můžou si diktovat co chtějí. Také vzkazují premiérovi, že má ministra zahraničí ztrestat jako nepřítele lidu a imperialistického agenta.

15.2.2019 v 16:49 | Karma článku: 24.03 | Přečteno: 414 | Diskuse

Petr Burian

Proletářská závist

Komunisté měli v marxistické bibli dokonce v úvodu napsáno, že komunistická ideologie stojí pevně na třídní nenávisti. Ta byla pro všechny povinná. Mnohým to však problém nečinilo, protože od závisti je k nenávisti jen krůček.

11.2.2019 v 15:35 | Karma článku: 31.77 | Přečteno: 1024 | Diskuse

Petr Burian

Problémový sígr

Znáte ten druh dětí. Kam vstoupí, tam je průšvih. Neustálé problémy. Konflikty doma, ve škole, se sousedy, spolužáky, u policie má vlastní nástěnku. Rodiče to vědí a jsou z něho nešťastní. Podobné spiknutí osudu zažívá i Zeman.

26.1.2019 v 20:15 | Karma článku: 24.70 | Přečteno: 764 | Diskuse

Petr Burian

Pozlacená krádež

Poslanecká sněmovna dnes schválila zdanění církevních restitucí. Původně se jednalo o demokratický návrh KSČM směrem k ANO nesměle formulovaný slovy: buďto to uděláte, nebo vás zařízneme jak jehně. A ANO to poslušně udělalo.

23.1.2019 v 16:16 | Karma článku: 29.78 | Přečteno: 780 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel P. Kopecký

Zima proti jaru

Tradiční evropská levice je jasně na ústupu. Nikoliv en bloc, nicméně ve Francii, Itálii či Německu by to přehlédl jedině slepý. Ústup demokraticky laděných levičáků

15.2.2019 v 18:24 | Karma článku: 4.61 | Přečteno: 102 | Diskuse

Jan Ziegler

EU by neměla ponižovat Velkou Británii

Lidé v ostrovním království odhlasovali v referendu tzv. Brexit, tedy odchod země z Evropské unie. To jako demokraté musíme respektovat. Obě strany by se měly dohodnout na co nejvýhodnějších podmínkách rozchodu.

15.2.2019 v 18:02 | Karma článku: 22.85 | Přečteno: 340 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak jste, pane Čermáku, přišel na to, že nejsme zaostalejší než Západ?

Pominu-li, pane Čermáku, že máte v nadpisu svého článku, v němž polemizujete s p. Putnou, gramatickou chybu, pak všichni lidé, kteří jsou pro mne skutečnou mravní autoritou, tvrdí úplně něco jiného než Vy

15.2.2019 v 17:19 | Karma článku: 17.96 | Přečteno: 547 | Diskuse

Petr Burian

Petříček dělá všechno plócho

Nechali se slyšet komunisté. Prý vůbec nerespektuje to, že mají Babišovu vládu v hrsti a můžou si diktovat co chtějí. Také vzkazují premiérovi, že má ministra zahraničí ztrestat jako nepřítele lidu a imperialistického agenta.

15.2.2019 v 16:49 | Karma článku: 24.17 | Přečteno: 417 | Diskuse

Karel Trčálek

Ministr Petříček si počíná v rozporu se zájmy našich komunistů. Neměl by ho Zeman odvolat?

Těžko říct, proč našim milých komunistům nejsou bližší eurobolševici z Bruselu a západoevropský socialismus hypertrofovaného sociálního státu, ale ruští oligarchové, kteří systematicky drancují a zbídačují Rusko a jeho lid

15.2.2019 v 14:58 | Karma článku: 25.22 | Přečteno: 508 | Diskuse
Počet článků 120 Celková karma 32.20 Průměrná čtenost 1573
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz