Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hvězdný atentát

14. 09. 2018 12:57:55
Rusové našli uvnitř kosmické lodi Sojuz, napojené na mezinárodní vesmírnou stanici ISS, díru. No popravdě díry dvě a po dalších se pátrá. Takže místo aby astronauté hledali ve vesmíru černé díry, chodí shrbeni s lupou po palubě.

Tato epizoda by jednou mohla vyjít knižně pod názvem: Záhada vesmírných děr. Anebo ještě lépe: Mimozemšťan s vrtačkou, protože Rusové jsou si jisti, že díry kdosi vyvrtal zevnitř přímo ve vesmíru. Těžko si představit kosmonauta třídního diverzanta který, ledva co místní chasa usne po večeři spánkem spravedlivých po celodenní šichtě, shodí ze sebe prachovou peřinu a tiše našlapujíc po prknech vrzavé podlahy s vrtačkou na rameni jde na věc. Už vidím, kterak za svitu měsíce Phobos se jeho temná silueta posunuje neslyšně od kukaček, kolem lavóru s vodou směrem k oprýskaným dveřím ven ze světnice.

A kdo že to je, ta do ticha skřípavě se smějící bestie? Samozřejmě, že američan! No Rus určitě ne, páč Rusovi to politický myslí, ten by to neudělal. Jako vždy Rusové obligátně vyloučili jakékoliv vlastní selhání, protože prý v jejich loděnicích při výrobě chyba nastat nemohla. Ptali se prej všech tesařů i truhlářů co se na výrobě plavidla podíleli. Takže ti prokletí američané, krysy zákeřné.

První nalezená díra snížila znatelně tlak v kabině. Ten se naštěstí podařilo ruským specialistům vyrovnat změnou jídelníčku astronautů. Byl jim servírován hrách, kyselé mléko a teplý chléb. Ovšem nález druhé díry je už na pováženou, protože se nepředpokládá, že by fachman, kterého si rusové přizvou do holpecu byl až takový krumpáč, že by neuměl vyvrtat jednu malou pitomou díru hned napoprvé. Byť by to byl i američan.

Takže změna, první, ani druhé vyřčené neplatí, otevřete třetí obálku s naší odpovědí, označenou nápisem: Sami jsme z toho blérioti, vzkázala TASS. Ruská strana totiž už pravidelně na každý problém zasílá odpovědi v pěti různých obálkách, které se mají otevírat v přesně určeném pořadí podle toho, jak se situace vyvíjí. Bývají zpravidla označeny ve stylu: Vůbec nevím komu Čapí hnízdo patří, Je to účelovka amerikánců, Sami jsme z toho zmateni jako čínský poradce, Už si vzpomínáme, byl to náš turista na dovolené a v poslední obálce bývá většinou zaslaná už jen nábojnice.

V návaznosti na předem popsané postupy se tedy z ruské strany stalo toto: po nalezení první díry byl odhalen v ruských loděnicích ožralý mužik s kolovrátkem:

https://technet.idnes.cz/unik-vzduchu-na-iss-0ow-/kratke-zpravy.aspx?c=A180903_160040_tec_vesmir_mla

To bylo záhy dementováno s tím, že to tak vůbec nebylo a že to byl asi duch svatý. Poté byla otevřena druhá obálka a v ní stálo, že to udělali imperialisté z Wall Streetu:

https://technet.idnes.cz/iss-nasa-roskosmos-trhlina-kosmicka-lod-f08-/tec_vesmir.aspx?c=A180912_084620_tec_vesmir_skr

Ve třetí obálce hned na to se ona konspirace odvolává a sám šéf ruské kosmické agentury Dmitrij Rogozin prohlásil, že: „šíření fám a obvinění (vyšetřujícím) expertům nepomáhá a škodí přátelským vztahům na palubě ISS“.

Těmi fámami měl na mysli své vlastní předešlé obvinění o tom, že to byli sami američané. Jeho smířlivá slova podpořil i místopředseda ruské vlády Jurij Borisov: „Je naprosto nepřijatelné pochybovat o našich kosmonautech, jakož i o amerických astronautech,“ řekl Borisov.

Zdroj: https://technet.idnes.cz/iss-nasa-roskosmos-trhlina-dira-otvor-sojuz-kosmicka-lod-pz8-/tec_vesmir.aspx?c=A180914_075118_tec_vesmir_kuz

Po třetím prohlášení z ruské strany jsme tedy opět na začátku a víme leda tak díru. A tak než otevřeme čtvrtou obálku s těmi ruskými turisty na dovolené dovolte mi, abych předložil své tři vlastní teorie o vzniku černých děr ve vesmíru:

1. Rusové mají na palubě feročervotoče. To by nebylo nic neobvyklého ani urážlivého. Sám jsem jednou našel moučného červa v hermeticky zabaleném pečivu. Navrhuji na podlahu přes noc položit misku s otrávenými kovovými hoblinkami jako nástrahu.

2. Díry si sami vyvrtali ruští astronauté, když se pokoušeli si nad ponk pověsit obraz V.Putina (teorie M.Jandové, ovšem není vůbec od věci).

3. Rusové při stavbě Sojuzu použili čínské materiály z vietnamské tržnice. Což to by také bylo pochopitelné. Při stávajícím celosvětovém klesání cen ropy a sankcím uvalených na Rusko by to bylo spíše logické, než podivné.

A teď babo raď. Génius, který to mohl jediný rozlousknout, Stephen Hawking, bohužel před nedávnem zemřel, takže jsme na tu záhadu sami. Ale Rusové to zvládnou, já jim věřím. No spíše se modlím aby to rozlouskli dřív, než do Bílého domu doručí voják v neoznačené uniformě tu obálku s nábojnicí uvnitř.

Autor: Petr Burian | pátek 14.9.2018 12:57 | karma článku: 19.09 | přečteno: 449x


Další články blogera

Petr Burian

Sirota levnější než plakát

Michaela Šojdrová, europoslankyně za KDU-ČSL, přišla s nápadem, abychom přijali 50 syrských sirotků především z utečeneckých táborů v Řecku. Nápad je to dobrý hlavně proto, že je to levnější než dát tisknout předvolební plakáty.

17.9.2018 v 23:18 | Karma článku: 43.65 | Přečteno: 2590 | Diskuse

Petr Burian

S kulometem po Evropě

Co si sbalíte, když jedete do zahraničí na dovolenou? Jestli náhradní prádlo, repelent a plavky, tak jste sto let za opicemi. Takový ruský občan si zabalí granát, ešus a kulomet. A pokud není po ruce ten, vystačí si s ampulí jedu.

13.9.2018 v 16:34 | Karma článku: 26.31 | Přečteno: 717 | Diskuse

Petr Burian

Jdeme tiše

Máme zde další předvolební klání a jako vždy je nám slibován boj za prosperitu společnosti. Zajímavé však je, že nástrojem k ní má být zvýhodňování ne těch, kteří ji tvoří, nýbrž těch, co z ní těží. Ti první jsou tiše přehlíženi.

12.9.2018 v 16:53 | Karma článku: 20.12 | Přečteno: 309 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Michael Pálka

O bývalém komunistickém novináři Haló novin, Ovčáčkovi...

Podle známých a neměnných úvah pana prezidenta Zemana o novinářích, připouštím, že v některých případech mohou být jeho úvahy správné.

20.9.2018 v 13:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 78 | Diskuse

Jaromír Petřík

Ani komunisté si nedovolili zrušit Zlatého slavíka

Tak, se letos neuskuteční soutěž Český slavík, nástupce nejslavnější soutěže zpěváků Zlatý slavík. Důvodem prý je systém hlasování.

20.9.2018 v 12:02 | Karma článku: 28.25 | Přečteno: 701 | Diskuse

Ivan Picek

Přijímání uprchlíků - už je to zase tady aneb Případ 50 sirotků

Češi rozhodně a jednoznačně odmítli přijímání uprchlíků z kulturně odlišných zemí. Vítači uprchlíků proto změnili taktiku a navrhují přijmout alespoň sirotky.

20.9.2018 v 11:45 | Karma článku: 33.11 | Přečteno: 759 | Diskuse

Vladislav Svoboda

Me Too po našem

Po 36 letech si vzpomněla profesorka psychologie, že v patnácti letech se ji na školením mejdanu snažil, tehdy sedmnáctiletý, nyní kandidát na post soudce Nejvyššího soudu, svléknout.To mě donutilo abych oživil své vzpomínky.

20.9.2018 v 11:11 | Karma článku: 30.16 | Přečteno: 1295 | Diskuse

Jaromír Petřík

Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?

V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.

20.9.2018 v 11:00 | Karma článku: 31.27 | Přečteno: 771 | Diskuse
Počet článků 86 Celková karma 30.30 Průměrná čtenost 1443
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.
Najdete na iDNES.cz