Policejní Batman

10. 10. 2018 14:11:57
Obvodní soud se zabývá případem policisty Š.Vaice, který zastavil ujíždějícího motorkáře T.Berku tím, že mu nastavil vlastní hruď služebního vozu. Delikvent, s mnoha zákazy řízení, přes ní přeletěl na hubu jako ČSSD po volbách.

Tento hrdinský kousek ovšem neunikl GIBS (generální inspekce bezpečnostních sborů) a dohnala Vaice k soudu za nepřiměřený zákrok. A pak se strhla mela jako v hospodě z obrázků pana Lady.

Za Vaice se postavili nejen jeho kolegové napříč celým ansáblem, ale i Nezávislý odborový svaz policie, vedení PČR, Odbor vnitřní kontroly a Unie bezpečnostních sborů, která nejenže organizuje shromáždění na podporu hrdiny, ale nabádá prostý lid k tomu, aby si občané na svých sociálních účtech změnili profilovou fotku na modročernou stuhu s nápisem Podporuji policistu, tedy takové malé české mítúú. Vpravdě se tedy jedná o válku policajtů jako z filmu, protože GIBS jsou policajti též.

Trochu mě celý ten kolotočářský kabaret zarazil, protože považte:

- zrovna Odbor vnitřní kontroly neshledává na jednání policistů žádná pochybení a to už standardně, celá léta a dalo by se říct, že rovnou bianco dopředu. Známé jsou případy, kdy na fotu stojí služební policejní auto na invalidech před hamburgrárnou a její osádka se u bufetového stolku za výlohou cpe hambáči. Prý tam měli neodkladný policejní zákrok. Nebo jak byl stěžovatel na postup policie kontrolován dopravní hlídkou 40x za měsíc a musel i vyskládávat věci z kufru na chodník. Prý běžný postup dopravní prevence. Anebo když si chtěl šikanovaný občan zavolat o pomoc a policajti mu vyrvali mobil z ruky a na místě mu ho rozšlapali. Podle následného šetření prý mobilem ohrožoval policisty a ti ho správně vyhodnotili jako zbraň. A tak by se dalo pokračovat hodiny. Tedy zrovna tento odbor je důvěryhodný asi jako Babišův boj proti lobbistickým kmotrům a trvale přínosný jako předvolební plakát.

- Při přestupku, pochybení, nebo dokonce závadném jednání se s vámi policajt vůbec bavit nebude. Odcituje vám pár vět ze zákona, dvakrát vás vyzve a potřetí s vámi zatočí jak Husák s Dubčekem. A pokud se budete vzpírat, že si svého prohřešku nejste vědomi, začne vám vyhrožovat správním řízením, ve kterém to budete mít 5x dražší. Taková malá česká vydíračka. Znám případ, kdy se na zelenou rozjela auta do křižovatky a tam při odbočování řidičce auto chcíplo. Nastartovala ho až na oranžovou a o vlásek z místa vystřelila. Ovšem řidič za ní zůstal uvězněný mezi rozjíždějícími se auty a zablokoval tak provoz. Policista, kterému to bylo vysvětleno a potvrzeno všemi svědky okolo, dal pak řidiči pokutu za to, že řidič smí vjet do křižovatky jen je-li bezpečně průjezdná. Idiocie? Jistě. A tak se ptám, proč zrovna v tomhle případě policajti necitují žádné předpisy, ale kňourají jak malí připochcánci něco o ukřivdění a celonárodním odporu. Policajta si představují jako tvrďáka, vzor dodržování všech předpisů, který umí své služební jednání vždy jasně a podloženě vysvětlit.

- GIBS jsou taky policajti a žádná zfetovaná aktivistická sebranka z Kliniky. A pokud oni tam to pochybení vidí, potom je na místě pouze se ptát z čeho vychází a jestli takový předpis, který limituje možnosti policejních zásahů, je. Pokud přesný manuál není, potom ho tedy vytvořme. Ale pokud existuje, ptáme se: porušil ho onen policajt, nebo neporušil? A poté se můžeme teprve zaobírat:

A) je-li předpis nastaven správně a policajt ho porušil, má sklapnout a nést odpovědnost.

B) je-li nastaven špatně a zákrok byl z profesionálního hlediska přesto takto nezbytný, mají se policisté bouřit za změnu předpisu a nikoliv proti práci svých kolegů, kteří v tomto případě postupují dle platných regulí.

Tímto článkem se rozhodně nezastávám onoho recidivisty, který řídil už poněkolikáté i přes zákaz řízení, ujížděl hlídce a ohrožoval všechny okolo zběsilou jízdou. Pro mě za mě, ať si ho klidně za jízdy sejmou násadou od krumpáče. Ovšem trochu mě znechutilo, že v této četnické humoresce policajti nekřičí proti špatnému předpisu, ale proti jiným policajtům, kteří dělají taky jen svou práci, jako onen superhrdina v autě. Že vyřvávají ještě před rozsudkem a ne až po něm (což by mi přišlo normálnější), čímž rovnou zpochybňují celý náš právní systém, vyšetřováním počínaje a rozsudkem, který ještě navíc předjímají, konče. Anebo jim možná vadí už jen to, že se vůbec o nějakém postupu policajta pochybuje. Tedy že nám tady zase zavádí onu starou komunistickou praktiku, že o jednání policajta se nikdy nedebatuje, protože má vždycky pravdu a může si dovolit cokoliv, páč brání klidný spánek našich dětí před gaunery z ulice.

Co mě však dorazilo, byla výzva oněch tvrdohochů a brutohošanek v uniformách o socsítích a stužkách. Takovou pubertální hysterii bych očekával spíše od nějakého feministického spolku potřeštěných blbek. Už jen chybí, aby se nám dámy policejní mluvčí počmáraly nějakými hesly a nahé začaly pobíhat po náměstích za výkřiků nesourodých zvuků.

https://zpravy.idnes.cz/obvodni-soud-praha-8-policie-cr-vyjadrila-podporu-simon-vaic-tomas-berka-nehoda-motorkar-gt9-/domaci.aspx?c=A181009_132701_domaci_lre

Nominace na Blogera roku

Autor: Petr Burian | středa 10.10.2018 14:11 | karma článku: 20.30 | přečteno: 935x

Další články blogera

Petr Burian

Už se zase smí říkat pravda?

Anebo pořád ne? Trochu v tom tápu. Andreas Heusch, předseda správního soudu v Düsseldorfu řekl o migraci otevřeně to, co mnozí realisté tvrdí a tvrdili už před 3 roky. V minulosti jim za to byly mazány účty a roztrhán rodný list.

24.3.2019 v 14:55 | Karma článku: 41.44 | Přečteno: 1924 | Diskuse

Petr Burian

Pomatení

Při čtení sociálně laděních článků a diskuzí pod nimi, nám v nich skotačí stále stejný jev. A sice to, že mnozí levicově naladění diskutéři si vytrvale pletou pravicové myšlení s anarchismem, stříknutý mafií a kazetovou pumou.

23.3.2019 v 15:27 | Karma článku: 26.78 | Přečteno: 499 | Diskuse

Petr Burian

Přiokrádání

Promiňte mi ten nezvyklý češtinářský novotvar, ale nemohl jsem jinak. V nejnovějším tažení Jany Maláčové za spravedlivější "olupování" záslužnějších důchodců pro dobro těch chudších se opravdu jedná o postupné okrádání v čase.

22.3.2019 v 16:56 | Karma článku: 31.77 | Přečteno: 1025 | Diskuse

Petr Burian

Islám začal snem

Arabský obchodník Muhammad ibn Abdulláh stoupá namáhavě po úpatí hory do své jeskyně, kam se uchyluje každoročně v době posvátného měsíce ramadánu k rozjímání. Jsme v Mekce na arabském poloostrově v roce 610.

20.3.2019 v 15:09 | Karma článku: 26.78 | Přečteno: 723 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel P. Kopecký

Kosovské vrtění psem po dvaceti letech

Před dvaceti lety vypukla válka o Kosovo. Západ v ní využil i mafiánské struktury, které v zemičce vládnou dodnes.

26.3.2019 v 12:53 | Karma článku: 20.48 | Přečteno: 382 | Diskuse

Josef Nožička

Nejsou ty reakce na Zemanovo „vměšování“ do slovenských voleb trochu hysterické?

Prezident Miloš Zeman přijal v neděli na zámku v Lánech kandidáta na úřad slovenského prezidenta Maroše Šefčoviče. Setkání, které se uskutečnilo na Šefčovičovu žádost, vyvolalo v českých médiích řadu negativních reakcí...

26.3.2019 v 12:40 | Karma článku: 24.32 | Přečteno: 421 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Hřbitov v Ďáblicích jako symbol komunismu

Je to nejspíše dáno pověstným českým humorem, že pražská čtvrť s hřbitovem, kam byly "mizeny" oběti komunismu, má celkem přiléhavý název.

26.3.2019 v 11:31 | Karma článku: 17.30 | Přečteno: 316 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Důsledný brexit

Po dlouhém jednání o brexitu-remainu byl netrpělivými Brity objeven a již dnes zaváděn do praxe důsledný tvrdý brexit.

26.3.2019 v 11:22 | Karma článku: 9.12 | Přečteno: 275 | Diskuse

Karel Januška

Právní stát 2

Kritický rozbor současného stavu v justici. Soudci rozhodují jako ve státě, který je ovládán justiční mafií.

26.3.2019 v 10:00 | Karma článku: 6.50 | Přečteno: 131 | Diskuse
Počet článků 135 Celková karma 28.33 Průměrná čtenost 1548
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz