Maláčová: Kupředu levá...

12. 12. 2018 12:43:18
To, že jsou sociální demokraté softkomunisté, ví každý. Konečně komunisté z jejich základny vzešli a dříve se obě strany různě propojovaly a doplňovaly. A to, že hlavním ideovým programem obou je sociální závist, je známým faktem.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) oprášila starší levičácký pseudoproblém, na kterém si chce vysloužit své ostruhy. Tím tématem jsou obědy pro školáky, na které prý řada rodičů nemá peníze. A podivné na tom je to, že jsou to právě hlavně ti rodiče, kteří na obědy pro své děti pobírají oficiálně sociálně dávky.

Sociální dávky na živobytí se pohybují řádově v tisících korunách. Přídavek na dítě potom od 500kč do 700kč. Ceny obědů ve školních jídelnách jsou v průměru kolem 20kč, na starší děti od 25-30kč. Měsíční platba školních obědů tedy nedosahuje ani výše přídavku na dítě. Náš sociální systém zaručuje všem rodičům, ať už úplným rodinám, nebo samoživitelům/kám finanční hranici, pod kterou živitel nemůže padnout. Ona záchranná síť počítá i s platbou nájmu. Hranice začíná někde přes 10 000kč/měs. a pokračuje až do neurékom. Platba 400-600kč za obědy pro dítě je proti tomu pakatel. Pokud některý z rodičů tvrdí, že na školní obědy nemá, potom jistě svému dítěti nabídne oběd doma. Protože jinak by vlastně tvrdil, že na jídlo pro dítě nemá vůbec. A oběd doma finančně pod dvacetikorunu moc nestlačí. Takže vlastně na obědy má. A protože dítě je vždy na prvním místě i kdyby na rum nebylo, a protože ona sociální hranice je nastavena na desítky tisíc, potom je divné, že nemá, když vlastně má. A to je ta další podivnost onoho umělého problému.

Vědoma si toho, že si toto dnes každý tahavec z Kolbenky lehce spočítá, přistoupila Maláčová na taktiku "Když slevy, tak pro všechny" a dále prosazuje obědy zdarma plošně v mateřinkách a na prvním stupni ZŠ. Nebudu komentovat, proč by dotovala zrovna ty levnější obědy pro děti s malým bříškem místo těch dražších pro puberťáky, kteří toho snědí jak německej zájezd, ale rovnou se vrhneme na otázku, kde na to vzít. Jednalo by se o nějakých 5-6 miliard a ty na čapích farmách fakt nerostou. Ale i to už ministryně vymyslela. A nutno vědět, že opět po soudružsku. Chtěla by totiž více zdanit operátory a banky. A je to venku, naše teta z Mokré čtvrti, sektorová daň. A proč zrovna jen tyhle podnikatelské subjekty? Vydělávají snad svůj zisk méně namáhavěji, mají zákonem zaručený kladný obrat, či jim k podnikání stačí jen výučák, jeden notebook a stará škodovka? Ne. Protože proto, že oni peníze zkrátka mají! Jak prosté. Vyděláváš, jsi tím pádem podezřelý, možná i buržoust, tak plať. A stará dobrá sociální závist opět zaplesá.

Jenže tentokrát narazila. Jednak už nemáme 90. léta, kdy v lidech třímala ještě ona proletářská nenávist doby nedávno minulé a jednak Maláčová není Babiš, aby ji stačilo říct, že tím utne penězovody zazobaným lobistům. Nebo jak by řekl prezident Zeman, těm píp. Proti jejímu návrhu se ohradil dokonce i sám předseda vlády sociální miliardář se srdcem na dlani Babiš. Pravdu má v tom, že si z už tak složitého daňového labyrintu nemůžeme dělat vyloženě lunapark. A podobně se vyjádřili i jiní, zvlášť ostré hlasy zazněly z opozice. Pro všemi deseti by byli jenom komunisté a tím se dostáváme na začátek mého povídání až kamsi k záhlaví článku.

Jenže je tu ještě jeden významný aspekt tohoto návrhu. A sice ten, že operátoři ani bankéři našim dětem obědy fakt platit nehodlají. Koneckonců ani já bych neplatil obědy cizímu děcku, pokud má práceschopného rodinného zástupce. Nic ve zlém, ale je to tak. Takže naši opravdu drazí operátoři a bankéři vezmou svůj obrat, spočítají si daňové výdaje, porovnají a zdraží své služby tak, aby byli zase na svých. Jinak to dopadnout ani nemůže. A mnohá děcka budou dál ignorovat školní obědy, pokud jim nechutnají, buržoust bude dál pukat ze svého doutníku, dělník si vezme dvě hodiny přesčasů u mašiny, aby měl na zdražení a vládě už navždy zůstane onen příjem navíc. A i kdyby z deseti miliard měla dát opravdu půlku na školní obědy, zbytek bude v suchu. A ještě můžou po roce levičáci říct: už to funguje, nikomu to nevadí... Což je otřepané úsloví těch, kteří obhajují nesmysl a nemají pro něj relevantní argument.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Malacova-v-CT-Obedy-deti-zaplatime-z-penez-po-zdaneni-velkych-firem-562657

https://www.lidovky.cz/domov/nakrmi-banky-a-operatori-hladove-deti-malacova-navrhuje-sektorovou-dan-babis-je-proti.A181210_180034_ln_domov_mber

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Petr Burian | středa 12.12.2018 12:43 | karma článku: 45.02 | přečteno: 5490x

Další články blogera

Petr Burian

10 hoaxů o uprchlících

Na tento seznam z roku 2015 jsem si náhodou vzpomněl v jiné souvislosti. Dílko je nejen pikantní v tom, že místo hoaxů vyvrací většinou samo sebe, ale také tím, že ve zkoušce času se ukázalo jako jeden obrovský hoax. Pojďme na to.

17.4.2019 v 14:37 | Karma článku: 31.60 | Přečteno: 1406 | Diskuse

Petr Burian

Co levičák, to Einstein

Výzkumníci z platformy pro důstojnou mzdu, na jejíž práci se podíleli odborníci z neziskovek, výzkumných a vládních institucí či z odborů, dospěli k závěru, že by měla v podstatě kopírovat průměrnou mzdu. Takto zněl původní perex.

16.4.2019 v 12:40 | Karma článku: 24.38 | Přečteno: 560 | Diskuse

Petr Burian

Tři centimetry sněhu a u Muzea čtyři

Chtělo by se parafrázovat slova Jaromíra Nohavici ve zhodnocení protestního kojícího happeningu našich spoluobčanek matek, toho času ve zbrani. V pražské pobočce Raiffeisenbank se jich sešlo hned pět, v té brněnské celé čtyři.

15.4.2019 v 14:28 | Karma článku: 26.93 | Přečteno: 633 | Diskuse

Petr Burian

Dětští dlužníci

Znáte je. Jedou si tramvají načerno, prstem po dotykáči žerou data a k tomu kolem sebe rozhazují papírky. A za nic z toho neplatí. Řeč je o našich dětech. Však on už jim to nějakej exekutor za osm let spočítá i s úroky z prodlení.

10.4.2019 v 15:35 | Karma článku: 38.36 | Přečteno: 3018 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Marek Liška

Sbohem, Česká pošto s.p.

Před několika dny jsem obdržel dopis od České pošty s.p. , ve kterém mi bylo oznámeno, že se mnou byla rozvázána smlouva a již nadále nejsme partneři. Po šestnácti letech vztahu mne to přeci jen trochu zamrzelo. Ale ne moc.

19.4.2019 v 21:16 | Karma článku: 20.20 | Přečteno: 554 | Diskuse

Jan Dvořák

Benešová za Kněžínka. Premiér se zbláznil, pane Švejk?

"Pane Švejk, víte, co mi hlava nebere,“ nahlížela pani Müllerová Švejkovi přes rameno, „že je pan premiér takový masista!“

19.4.2019 v 15:42 | Karma článku: 12.80 | Přečteno: 315 | Diskuse

Libor Čermák

Kdo jsou dnes praví pokračovatelé disidentů? Pražskokavárníci nebo jejich odpůrci?

To je otázka. Kdo je dnes víc pronásledovaný za své názory? Pražskokavárníci klanící se politické korektnosti nebo příznivci našeho pana prezidenta? Nejideálnější by ale přece bylo, aby tímto pokračovatelem už nemusel být nikdo.

19.4.2019 v 13:57 | Karma článku: 25.03 | Přečteno: 454 |

Zdeněk Bárta

Lůzáci ve žlutých vestách mají starost o cizí peníze

Vždy jsem se moc bavil jak jsou zdejšími tzv.vlastenci velebeny Žluté vesty jako ti správní bojovníci proti "neomarxistické" EU.Opravdu velmi tragikomické....

19.4.2019 v 8:11 | Karma článku: 30.31 | Přečteno: 1594 | Diskuse

Martin Braun

Pokus o vraždu to byl, a ne že ne.

Ten čas hrozně letí. Už je to deset let, co se stala jedna z nejhrůzostrašnějších věcí, jaké se mohou vůbec přihodit. Čtyři živočichové, se pomocí zápalných lahví pokusili zavraždit nic netušící obyvatelé jednoho domku

19.4.2019 v 1:19 | Karma článku: 32.58 | Přečteno: 4309 | Diskuse
Počet článků 145 Celková karma 30.82 Průměrná čtenost 1575
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz