Ať Čechům taky chcípne koza, jako nám...

15. 12. 2018 16:38:18
Toto vánoční poselství, nadneseně řečeno, vypustil ven belgický premiér Charles Michel. Můžeme jen odhadovat jak velká bezmoc s ním cloumala, když zapekl tolik nesmyslů dokupy, ale tenhle dort by nechutnal ani pejskovi s kočičkou.

Belgický představitel řekl zhruba toto:

„Tím, že (V4) tvrdohlavě, opakovaně, systematicky odmítají prokázat aspoň minimální solidaritu, otevírají automaticky politickou debatu o schengenském prostoru, ve skutečnosti právě otevírají (otázku) jejich vlastního setrvání v schengenském prostoru,“ řekl belgický premiér...

„Není možné, aby některé země považovaly EU za bankomat, ze kterého mohou dostávat podporu na svůj hospodářský rozvoj, a zároveň odmítat princip solidarity v otázce migrace,“ řekl...

„Pokud budeme zneužívat migraci kvůli volbám, což se děje všude v Evropě, oslabíme Evropu tím, že ji budeme prezentovat jako neschopnou navrhnout řešení hlavních výzev,“ uvedl předseda...

A perlička k předešlému: Páteční kritiku na adresu zemí visegrádské čtyřky Michel pronesl po skončení summitu, na kterém se nepodařilo v otázce migrace dosáhnout prakticky žádného pokroku.

https://zpravy.idnes.cz/schengen-v4-michel-premier-belgie-dox-/zahranicni.aspx?c=A181214_223216_zahranicni_zaz

Nevím jestli jsou v Belgii legálně povolené drogy, ale sehnat se evidentně dají. Pojďme si myšlenky pana premiéra zrekapitulovat. Schengenský prostor byl smluvně zakotven v r. 1985 v úmluvě o volném pohybu lidí a zboží mezi členy, kterých tehdy bylo pět. Země Beneluxu, plus Francie a Německo. Dohoda měla odbourat byrokracii a přílišnou zátěž na hraničních přechodech. Postupně se k nim přidávaly i ostatní země EU (ČR 2004), včetně několika přespolních. Smyslem úmluvy je volný a neomezený pohyb uvnitř prostoru, ovšem s důrazem na ochranu vnějších hranic a zamezení volného vniku zvenčí do onoho teritoria. Pan premiér však naopak prosazuje, aby kdokoliv z celého světa mohl bez prokázané identity a bez sdělení pravých úmyslů do schengenu dle libosti vstoupit, a kterým členům se to nelíbí, ti budou mít naopak volný pohyb uvnitř zakázaný. Velká gratulace jeho dealerovi.

Za další si pan Michel myslí, že dotace z EU se rozdávají za odměnu podle toho, jak byl kdo hodný. Hezky spapal oběd, namaloval krásný obrázek a nepočůral se. Dotace EU jsou nástrojem prosazování společné politiky a mají za úkol snižovat a vyrovnávat ekonomické rozdíly mezi členskými zeměmi, tedy jejími regiony. Jako fakt neposíláme z Prahy Ostravákům peníze pro nezaměstnané za to, že tam budou všichni povinně fandit Spartě. Pan belgický premiér toto fandění nazývá solidaritou, tedy pojďme se na ni podívat.

Solidarita je dobrovolná soudružnost s někým, či nějakou skupinou některých, při sdílení společných úspěchů, ale i neúspěchů. Podle zprávy EU na rok 2017 jsou migranti pro EU jednoznačným přínosem a ekonomickou vzpruhou. Takže jako sorry za to, že odmítáme sdílet belgické pronikavé úspěchy v zakládání a provozování no go zón, z nichž bruselská čtvrť Molenbeek je po celé Evropě vyhlášená líheň gangů, drog a teroristů, ale jak říkám, ta radost je dobrovolná.

Jak velký kus oné solidarity bychom vytlačili, kdybychom přijali, řekněme, 5 000 migrantů? No to jsou jednoduché počty. Vzhledem k tomu, že migranti mívají nezřídka několik libovolných identit, by to západní země při počtu 1-1,3mio imigrantů ani nepocítily. Pocítili by to ovšem oni běženci, protože u nás by museli dodržovat jakž takž zákony za méně peněz, takže do týdne by šupajdili z přemalovaných kravínů zase zpátky na západ. Na to mají přeci právo. Tedy by se z nich potom stali věční migranti uvnitř šengenu. A to máte další identity a nekonečný kolotoč mrtvých duší ve vířivce. Ale hlavně...hlavně bychom tím sklapli podpatky a prohlásili, že už budem hodní. Hlavně by nám Brusel a různí Michelové mohli začít diktovat, jak se k příchozím máme chovat, kolik jim máme vyplácet a jak je máme rozmazlovat.

Ale to nejdůležitější tkví v tom, že VŠUDE BY TO BYLO STEJNÝ! A o to jde především. Jako chápete. Tam terorismus, tady taky. Tam zakázané čtvrti, tady též. Tam kopice problémů, u nás jakbysmet. A bruselský politik si dá žoviálně retko do koutku huby a na tiskovce ohledně další střelby na Vánočních trzích rozšafně prohlásí: To máte těžký, všude je to stejný!

Ale ono to není všude stejný. Soudruzi ze západu Evropy udělali někde setsakra chybu a ono to teď bije do očí. Lidé cestují a vidí. Chodí po našich městech, navštěvují kryté bazény bez toho, aniž aby si pořád museli hlídat záda. Ženy chodí v mini a nikdo na ně neútočí. Na Vánočních trzích si pobrukujeme koledy místo čtení si příruček o bezpečném pohybu na veřejnosti na délku paže. A na Silvestra se pak všichni svorně na náměstí ožerem. Tak mě napadá, jsou jiní oni, nebo my? A proč nechceme být jako oni? A proč oni chtějí, aby nám taky chcípla koza, když se cítí být námi? No každopádně nám ta vzájemná svornost dostává povážlivé trhliny. Jako švihnutí nožem. Anebo takovéto ratatata.

https://ekonomika.idnes.cz/miliony-uprchliku-zlepsi-ekonomiku-a-trh-prace-eu-tvrdi-komise-pvu-/ekonomika.aspx?c=A151105_193913_ekonomika_rts

https://www.lidovky.cz/svet/prestrelka-v-ulicich-strasburku-udajny-pachatel-teroristickeho-utoku-na-vanocnich-trzich-je-po-smrti.A181213_212752_ln_zahranici_ele

Autor: Petr Burian | sobota 15.12.2018 16:38 | karma článku: 48.30 | přečteno: 13860x

Další články blogera

Petr Burian

Deset deka salámu je pořád stejná hromada

V dnešním navazujícím blogu na můj předešlý, o stravování za socíku, zkusím popsat dnešní realitu co se výroby potravin týče, kvality a vůbec všeho okolo. Podle hesla: jakmile se zešeří, ohřej dětem éčka k večeři.

20.7.2019 v 11:58 | Karma článku: 30.62 | Přečteno: 2096 | Diskuse

Petr Burian

Deset deka salámu, to byla nějaká hromada

Tedy myšleno za socíku. A taky když mi byly dva roky, byl mi rohlík po loket. A dnes? Škoda povídat. Takhle nějak vzpomínají mnozí na stravovací ráj za komunistů. Všechno vonělo a chutnalo báječně a bylo to navíc neskutečně levné.

19.7.2019 v 15:43 | Karma článku: 40.94 | Přečteno: 6089 | Diskuse

Petr Burian

Migranti jsou čísla

A tím nemám na mysli, že jsou jen takoví rozkošní lumpíci s jiskřičkami ve svých bezelstných, dětských očkách. Tím mám na mysli ty miliardy a biliony z evropských ekonomik, které nás ta jejich líbeznost bude stát. A co za to.

18.7.2019 v 13:33 | Karma článku: 35.54 | Přečteno: 935 | Diskuse

Petr Burian

Itálie migranty nepotřebuje

Itálie migranty potřebuje, hlásá zpráva idnes.cz. Článek je pak prošpikován čísly a několika odkazy na zdroje. Poslední co mu chybí k dokonalosti je jediný argument, k čemu by měla Itálie ty migranty fakticky potřebovat.

14.7.2019 v 16:52 | Karma článku: 42.35 | Přečteno: 2051 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

Den rozhodnutí (Aktualizováno)

Napínala své příznivce víc než týden. Na nedělní (21/7) večer je svolala do Kfar Maccabiah v Ramat Ganu. V tamním konferenčním centru by měla oznámit konečné rozhodnutí: na jaké kandidátce půjde v září do voleb.

21.7.2019 v 18:38 | Karma článku: 7.57 | Přečteno: 122 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Akční plán Prahy proti hluku

Nejen Praha trpí hlukem, ale v hlavním městě se projevuje navíc vysoká koncentrace různých dalších škodlivin.

21.7.2019 v 12:19 | Karma článku: 7.84 | Přečteno: 152 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K článku v LN „Zloděj demokracie“

V příloze Lidových novin „Orientace“ vyšel 20/7 zajímavý článek arabistky Jitky Jeníkové o „pomubarakovském“ egyptském prezidentovi Muhammadu Mursím. Dovoluji si k němu přičinit tři poznámky.

21.7.2019 v 9:15 | Karma článku: 21.08 | Přečteno: 415 | Diskuse

Bohumír Šimek

Zeman usiluje o totální moc

Pokud vnímáme současné neřesti našeho prezidenta Miloše Zemana, je nejvyšší čas zvažovat potenciální kandidáty, abychom si zvolili prezidenta, kterého naše zem potřebuje, a mobilizovat všechny naše síly k jeho zvolení.

20.7.2019 v 21:20 | Karma článku: 24.94 | Přečteno: 579 | Diskuse

Jaroslav Jirát

Ubohá opozice

Česká opozice, otrávená hospodářskými úspěchy vlády, se snaží strašit tvrzením, že vláda nás zadlužuje a že žijeme na úkor dalších generací. Takoví Kalousek, Pekarová či Fiala to opakují do omrzení.

20.7.2019 v 16:43 | Karma článku: 45.15 | Přečteno: 5543 | Diskuse
Počet článků 183 Celková karma 32.33 Průměrná čtenost 1640
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz