Ať Čechům taky chcípne koza, jako nám...

15. 12. 2018 16:38:18
Toto vánoční poselství, nadneseně řečeno, vypustil ven belgický premiér Charles Michel. Můžeme jen odhadovat jak velká bezmoc s ním cloumala, když zapekl tolik nesmyslů dokupy, ale tenhle dort by nechutnal ani pejskovi s kočičkou.

Belgický představitel řekl zhruba toto:

„Tím, že (V4) tvrdohlavě, opakovaně, systematicky odmítají prokázat aspoň minimální solidaritu, otevírají automaticky politickou debatu o schengenském prostoru, ve skutečnosti právě otevírají (otázku) jejich vlastního setrvání v schengenském prostoru,“ řekl belgický premiér...

„Není možné, aby některé země považovaly EU za bankomat, ze kterého mohou dostávat podporu na svůj hospodářský rozvoj, a zároveň odmítat princip solidarity v otázce migrace,“ řekl...

„Pokud budeme zneužívat migraci kvůli volbám, což se děje všude v Evropě, oslabíme Evropu tím, že ji budeme prezentovat jako neschopnou navrhnout řešení hlavních výzev,“ uvedl předseda...

A perlička k předešlému: Páteční kritiku na adresu zemí visegrádské čtyřky Michel pronesl po skončení summitu, na kterém se nepodařilo v otázce migrace dosáhnout prakticky žádného pokroku.

https://zpravy.idnes.cz/schengen-v4-michel-premier-belgie-dox-/zahranicni.aspx?c=A181214_223216_zahranicni_zaz

Nevím jestli jsou v Belgii legálně povolené drogy, ale sehnat se evidentně dají. Pojďme si myšlenky pana premiéra zrekapitulovat. Schengenský prostor byl smluvně zakotven v r. 1985 v úmluvě o volném pohybu lidí a zboží mezi členy, kterých tehdy bylo pět. Země Beneluxu, plus Francie a Německo. Dohoda měla odbourat byrokracii a přílišnou zátěž na hraničních přechodech. Postupně se k nim přidávaly i ostatní země EU (ČR 2004), včetně několika přespolních. Smyslem úmluvy je volný a neomezený pohyb uvnitř prostoru, ovšem s důrazem na ochranu vnějších hranic a zamezení volného vniku zvenčí do onoho teritoria. Pan premiér však naopak prosazuje, aby kdokoliv z celého světa mohl bez prokázané identity a bez sdělení pravých úmyslů do schengenu dle libosti vstoupit, a kterým členům se to nelíbí, ti budou mít naopak volný pohyb uvnitř zakázaný. Velká gratulace jeho dealerovi.

Za další si pan Michel myslí, že dotace z EU se rozdávají za odměnu podle toho, jak byl kdo hodný. Hezky spapal oběd, namaloval krásný obrázek a nepočůral se. Dotace EU jsou nástrojem prosazování společné politiky a mají za úkol snižovat a vyrovnávat ekonomické rozdíly mezi členskými zeměmi, tedy jejími regiony. Jako fakt neposíláme z Prahy Ostravákům peníze pro nezaměstnané za to, že tam budou všichni povinně fandit Spartě. Pan belgický premiér toto fandění nazývá solidaritou, tedy pojďme se na ni podívat.

Solidarita je dobrovolná soudružnost s někým, či nějakou skupinou některých, při sdílení společných úspěchů, ale i neúspěchů. Podle zprávy EU na rok 2017 jsou migranti pro EU jednoznačným přínosem a ekonomickou vzpruhou. Takže jako sorry za to, že odmítáme sdílet belgické pronikavé úspěchy v zakládání a provozování no go zón, z nichž bruselská čtvrť Molenbeek je po celé Evropě vyhlášená líheň gangů, drog a teroristů, ale jak říkám, ta radost je dobrovolná.

Jak velký kus oné solidarity bychom vytlačili, kdybychom přijali, řekněme, 5 000 migrantů? No to jsou jednoduché počty. Vzhledem k tomu, že migranti mívají nezřídka několik libovolných identit, by to západní země při počtu 1-1,3mio imigrantů ani nepocítily. Pocítili by to ovšem oni běženci, protože u nás by museli dodržovat jakž takž zákony za méně peněz, takže do týdne by šupajdili z přemalovaných kravínů zase zpátky na západ. Na to mají přeci právo. Tedy by se z nich potom stali věční migranti uvnitř šengenu. A to máte další identity a nekonečný kolotoč mrtvých duší ve vířivce. Ale hlavně...hlavně bychom tím sklapli podpatky a prohlásili, že už budem hodní. Hlavně by nám Brusel a různí Michelové mohli začít diktovat, jak se k příchozím máme chovat, kolik jim máme vyplácet a jak je máme rozmazlovat.

Ale to nejdůležitější tkví v tom, že VŠUDE BY TO BYLO STEJNÝ! A o to jde především. Jako chápete. Tam terorismus, tady taky. Tam zakázané čtvrti, tady též. Tam kopice problémů, u nás jakbysmet. A bruselský politik si dá žoviálně retko do koutku huby a na tiskovce ohledně další střelby na Vánočních trzích rozšafně prohlásí: To máte těžký, všude je to stejný!

Ale ono to není všude stejný. Soudruzi ze západu Evropy udělali někde setsakra chybu a ono to teď bije do očí. Lidé cestují a vidí. Chodí po našich městech, navštěvují kryté bazény bez toho, aniž aby si pořád museli hlídat záda. Ženy chodí v mini a nikdo na ně neútočí. Na Vánočních trzích si pobrukujeme koledy místo čtení si příruček o bezpečném pohybu na veřejnosti na délku paže. A na Silvestra se pak všichni svorně na náměstí ožerem. Tak mě napadá, jsou jiní oni, nebo my? A proč nechceme být jako oni? A proč oni chtějí, aby nám taky chcípla koza, když se cítí být námi? No každopádně nám ta vzájemná svornost dostává povážlivé trhliny. Jako švihnutí nožem. Anebo takovéto ratatata.

https://ekonomika.idnes.cz/miliony-uprchliku-zlepsi-ekonomiku-a-trh-prace-eu-tvrdi-komise-pvu-/ekonomika.aspx?c=A151105_193913_ekonomika_rts

https://www.lidovky.cz/svet/prestrelka-v-ulicich-strasburku-udajny-pachatel-teroristickeho-utoku-na-vanocnich-trzich-je-po-smrti.A181213_212752_ln_zahranici_ele

Autor: Petr Burian | sobota 15.12.2018 16:38 | karma článku: 48.30 | přečteno: 13854x

Další články blogera

Petr Burian

Spásonosný mainstream

Výraz mainstream znamená hlavní proud. V hudbě, literatuře nebo novinařině pak nejde o nic jiného, než oslovit co největší masu odběratelů. Někteří diskutéři si však z něj ukuli plácačku svých tupých lží a vlastní neschopnosti.

20.5.2019 v 16:06 | Karma článku: 13.82 | Přečteno: 286 | Diskuse

Petr Burian

Starosta Moskvy: Na bídu jsme tu zvyklí

Dostal se mi do rukou výtisk Lidové demokracie (křesťanský deník) ze dne 28.března 1991. Tedy zhruba rok po pádu totalitního komunistického režimu. Pojďme si tu pastvu společně užít.

15.5.2019 v 13:31 | Karma článku: 9.64 | Přečteno: 308 | Diskuse

Petr Burian

Klobásky zaplacené na ruku

Je to povídka z mé knihy Rychtář Janeček. Královský rychtář je zde nakloněn slabým a utlačovaným a svými vtipnými rozsudky je chrání před nabubřelostí boháčů. Kniha mi leží v šuplíku už tři roky. Kdo by věděl co s ní, ať se ozve.

7.5.2019 v 16:57 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 324 | Diskuse

Petr Burian

Smím si přisednout?

Začíná nám další topná sezóna slunečního boha Ra a s tím dlouho očekávané otevírání pivních zahrádek. Je to období smíru a sounáležitosti českého národa. Jako kdysi i tentokrát budou kuřáci a nekuřáci sedět konečně zase pospolu.

6.5.2019 v 17:30 | Karma článku: 24.20 | Přečteno: 523 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Václav Mizera

Náboženství a ideologie

Jak to je? Je islám, či křesťanství, nebo snad judaismus, budhismus atd. náboženství nebo ideologie?

20.5.2019 v 21:48 | Karma článku: 8.27 | Přečteno: 149 | Diskuse

Libor Čermák

Přestřelil Kubera v Terezíně? Určitě ne!

Včera jsem se opět zúčastnil tradiční Terezínské tryzny. Jsem přesvědčen, že před hrůzami, které dokážou napáchat nadřazenecké totalitní ideologie, je třeba varovat i dnes. A proto jsem rád, když se upozornily i současné hrozby.

20.5.2019 v 19:01 | Karma článku: 31.99 | Přečteno: 621 |

Ivo Hnilica

Donald Trump - nejzajímavější prezident Spojených států!

Neřeším jeho postoje k té které politické nebo i vojenské „věci“, ale jeho chování v přístupu v politice, odstranilo kamennou a uhlazenou diplomatickou mluvu - "nóty". Již nedostačuje soudobým požadavkům překotného politického výv

20.5.2019 v 17:28 | Karma článku: 10.81 | Přečteno: 197 | Diskuse

Jiří Žamboch

Jak samozvaní strážci pravdy ověřují informace

O kom není zmínka na internetu, ten pro ně neexistuje. Pokud o něm napíšete, tak jste jako autor lhář, co si vymýšlí. Nebo břídil, který, když opisuje z jiných zdrojů, tak dokáže zkomolit i jméno!

20.5.2019 v 17:10 | Karma článku: 23.66 | Přečteno: 454 | Diskuse

Karel Trčálek

Volím rozumného p. Hanniga, nechci, aby senioři přišli o své řidičáky!

Pan Hannig neodvratně spěje k dalšímu svému drtivému volebnímu veleúspěchu. Je mi ctí, že i mojí, byť nepatrnou zásluhou

20.5.2019 v 17:07 | Karma článku: 10.94 | Přečteno: 229 | Diskuse
Počet článků 158 Celková karma 30.11 Průměrná čtenost 1616
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz