Lunapark v hlavě

22. 05. 2019 15:55:06
Tak se dá popsat zmatek v hlavách těch, co píší rozhořčeně proti Milion chvilek pro demokracii. Jeden považuje protesty občanů za ohrožení demokracie, druhý si není jistý, jestli byl Babiš vůbec StBák a třetí rovnou lže od A do Z.

Nejvíce proletářsky útočný z nich byl blog "Šaškárna na Václaváku, premiér Babiš i Benešová znovu na tapetě, aneb lidé zase, jako ovce", od Jiřího Čumpelíka. Autor má v medailonku srdcervoucí prohlášení typu: Odkopněte starý i současný špinavý svět politické propagandy...a Odmítejme jednostrannou politickou propagandu.Ta demagogická hrůza k porovnání s jeho ideály je zde:

https://jiricumpelik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=714490

Také mne překvapilo, kolik manipulace, podsouvání a vyložených lží použil bloger k sestavení onoho písmenkového leporela. A protože jako správný demokrat bojující za svobodu slova zásadně neotvírá diskuzi, jsem nucen ho taktně opravit zde a takto.

Pan Čumpelík rozdělil svůj blog do tří tématických subokruhů. V prvním, dvoutřetinovém, píše že všichni mimo Babiše jsou zlí, ve druhém, že jen Babiš je dobrý a ve třetím propaguje SPD, Tomio Okamuru a jeho "obecně závazné referendum".

V první části svého blogu nás přesvědčuje o tom, že Milion chvilek, Demoblok a Pražská kavárna je vlastně jeden propojený tajný spolek řízený bůhví odkud a bůhví kým, hlavně lidmi toužících po uzurpaci absolutní moci a vysátí naší země až na dřeň. A z nedostatku jakýchkoliv relevantních argumentů, které budou autora provázet celý článek, potom sáhne ihned po osvědčené bulvární bazuce - penězích nás všech. V základní fázi poučí zkoprnělé čtenářstvo o "Neziskových rájích", kde jim se samozřejmostí vyměšování tlustého střeva sdělí, že zde se jedná o miliony bez jakékoliv kontroly. Tomu předchází suché sdělení, že to vše platí dělník ze svých krvavě udřených mozolů a následuje výčet příjemců, tedy oněch tří výše zmiňovaných zednářských spolků.

To všechno je samozřejmě naprostá a úmyslná lež. I každý pobírač sociální dávky dnes už ví, že ta menšina neziskovek, které čerpají nějaké státní dotace, musí svou žádost doložit účelem jejich činnosti. Těžko by asi ministerstvo financí dotovalo spolek tří zakládajících studentů, kteří by jako důvod svého snažení uvedli: zničit vládu trestně stíhaného StBáka. Nu a pro ty jednoduché lidičky, kteří nepokročili v obecné logice ani sem, stačí zadat do strejdy gugleho výraz Milon chvilek a třemi kliknutími vám vyjede transparentní bankovní účet tohoto spolku. A to i se jmény vkladatelů a utracenými částkami včetně účelu. A ono se vám nakonec ukáže že ony miliony z našich daní na pořádaní trucdemonstrací vypadají ve skutečnosti jako 24 260,50CZK - Vlajka České republiky 10 x 15 metrů, placená dobrovolnými občanskými dárci.

https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=20201117

Opravdu smutný konec jedné zuřivé lži. A přitom kolik práce ta písmenka dala, že pane Čumpelíku?

V další části se pan autor vrhl na samotného Václava Havla, jako chasa na děvečku o posvícení. Tvrdí, že mu V. Havel za cinkotu klíčů něco sliboval a proto on zvonil. To je sice fatální, ale u určité části obyvatel naprosto známý výpadek paměti. V saměťáku se cinkalo za čtyři konkrétní požadavky. A byly to:

-vyšetření událostí na Národní třídě

-zrušení cenzury a nastolení plurality názorů

-zrušení vedoucí úlohy KSČ v ústavě ČSSR (čl.č.4)

-vypsání svobodných voleb

Pokud pan autor cinkal za něco jiného, privátního, je to jeho věc, ale ať si to taky sám sobě splní. Plyšák s tím nemá nic společného. Dále nezapomene zmínit, že Babiš je oproti Kalouskovi teprve ta správná jednička a povzdechne si, že neví, jestli už zdaňujeme korunové dluhopisy. A že to prý některým politikům asi moc nevoní. I toto se dá dohledat třemi kliknutími. Tedy vězte, že ano, že zdaňujeme. A zjevit se z toho může asi Babiš, protože on jich vytiskl sám sobě nejvíc. Jeden a půl miliardy.

https://www.podnikatel.cz/clanky/za-co-vsechno-muze-kalousek-myty-a-fakta-okolo-historie-korunovych-dluhopisu/

Na závěr si pan Čumpelík udělá takovou nezávaznou předvolební reklamu SPD. Ujistí nás, že být už v kursu obecně závazné referendum, chroupali bychom si všichni sušenky naštorc. To si nemyslím. Vypsat referendum je jedna věc a vysvětlit ovečkám jak to mají vzít je druhá. A kdo to vysvětluje a jak, to vidíme v tomto blogu, které má ovce přímo v názvu. Jímá mne z toho spíše hrůza, než dobrý pocit ze svobody slova.

Autor: Petr Burian | středa 22.5.2019 15:55 | karma článku: 25.08 | přečteno: 486x

Další články blogera

Petr Burian

Rasismus, bezdomovectví a ti druzí za oponou

Za poslední léta jsme si už zvykli na jistý novinářský fenomén. A tím jsou dokumenty o různých skupinách lidí. A tak tu máme reportáže o romech, samoživitelkách, bezdomovcích... Jen jedna kasta v tom výčtu chybí. Uhádnete která?

16.6.2019 v 13:17 | Karma článku: 38.13 | Přečteno: 1097 | Diskuse

Petr Burian

Dlužník - hrdina naší doby

V KLDR trpěli lidé hladomory, ale Kim dokázal hlad vymýtit. Zakázal o něm mluvit a bylo po problému. Počet lidí v exekuci je u nás cca 840 000. Co s tím? Uděláme z nich hrdiny a je to. Místo dlužníků budeme mít 3/4 mio mučedníků.

13.6.2019 v 15:59 | Karma článku: 21.98 | Přečteno: 567 | Diskuse

Petr Burian

Nejčestnější premiér

Spíše nejpravdomluvnější premiér, chcete-li. A že takový u nás není? Hluboký omyl. Měli jsme jich celou řadu. A dokonce ještě máme! ANO, za nejpravdomluvnějšího premiéra, co se předvolebních slibů týče, považuji Andreje Babiše!

11.6.2019 v 11:53 | Karma článku: 23.85 | Přečteno: 592 | Diskuse

Petr Burian

Blekota a Mekota

Tak na mě v jedné osobě působí Andrej Babiš, když ho nakopnete do slabin nějakou jeho kauzou a on musí začít bez přípravy lhát. Vykřikuje nesourodé věty, nikoho nenechává domluvit, snaží se oponenta překřičet, neovládá se.

6.6.2019 v 13:26 | Karma článku: 34.71 | Přečteno: 1637 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Nová koaliční krize?

Úterní jednání koaliční rady přispělo k uklidnění vztahů mezi lídry obou partají jen částečně. Došlo sice k dohodě, že poslanci ANO nebudou volit do rady ČTK sporného kandidáta SPD Semína, ale vyvstal problém kvůli jiné volbě.

19.6.2019 v 9:06 | Karma článku: 6.28 | Přečteno: 105 | Diskuse

Jan Bartoň

Trump zahájil kampaň, CNN se „odpojila“

Prezident Donald Trump oznámil svou kandidaturu na prezidenta USA na akci ve městě Orlando ve státě Florida. Jeho příznivci v hale „odpojili“ pokrytí akce televizí CNN posměšným skandováním.

19.6.2019 v 8:39 | Karma článku: 23.00 | Přečteno: 338 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Vzpomínka na prezidenta

Zemřel náhle během soudního přelíčení, které bylo v posledních letech jeho údělem. Den poté byl tichosti v Káhiře pohřben. Takový byl závěr života Muhammada Mursího, jednoho z nemnoha egyptských prezidentů.

18.6.2019 v 21:00 | Karma článku: 10.31 | Přečteno: 315 | Diskuse

Ladislav Vorel

O diskuzi na můj článek /Sobotka, Babiš/ který jsem nenapsal, aneb hrbatá koza

Zní to divně, ale je to tak. Po vyjití mého článku - Kdo krade víc, Sobotka nebo Babiš - jsem se nestačil divit. Ctenáři reagovali na něco, co v článku vůbec nebylo.

18.6.2019 v 20:38 | Karma článku: 14.13 | Přečteno: 407 | Diskuse

Libor Čermák

Brusel ani západní Evropa už nejsou pro nás vzorem demokracie!

Jak jsem se dočetl na Foru24, tak přímo v Bruselu se prý má proti nám dnes konat jakási demonstrace. Hm, zajímavé. Jenže Brusel ani západní Evropa už v současné době nejsou pro nás Čechy žádným vzorem svobody a demokracie.

18.6.2019 v 13:37 | Karma článku: 38.38 | Přečteno: 1258 |
Počet článků 168 Celková karma 29.85 Průměrná čtenost 1596
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz