Itálie migranty nepotřebuje

14. 07. 2019 16:52:20
Itálie migranty potřebuje, hlásá zpráva idnes.cz. Článek je pak prošpikován čísly a několika odkazy na zdroje. Poslední co mu chybí k dokonalosti je jediný argument, k čemu by měla Itálie ty migranty fakticky potřebovat.

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/italie-vymirajici-populace-migranti.A190711_105451_eko-zahranicni_are

V článku se to jen hemží odkazy na Italský statistický úřad ISTAT, agenturu Bloomberg, Reuters, Eurostat a The Local. A čísly. Hodně čísel. Celkově to vyvolává dojem, že všechny tyto renomované instituce a agentury bijí na poplach a volají po ještě větším počtu migrantů pro Itálii. Ve skutečnosti však toto netvrdí ani jedna z nich. Takový závěr si dosadila autorka článku (are) sama.

Prvně ta čísla:

Itálie vymírá, její natalita klesá a populace stárne. V současnosti má 60,6 milionů obyvatel, počet narození 440 tisíc na 633 tisíc úmrtí a na 100 dětí do 15 let připadá 169 seniorů. Do konce století má podle propočtů klesnout počet obyvatel na 30 milionů, při podporované otevřené migraci jen na 44 milionů. Do Dospělí migranti tvoří 9% populace, ovšem jejich děti už 13% populace do 18 let. A to je prý dobře, protože jinak nebude na důchody. Bomba!

Už z předešlého vyplývá, že tady něco nehraje. Tak předně žádný národ, a už ausgerechnet ne šedesátimilionový, sám o sobě nevymře jen tak. To už v dějinách zkoušeli jiní fíci na menší národy řízenými genocidami a nepodařilo se jim to. A k tomu má každá lidská populace jistou samoregulační schopnost. A to nemluvím o řízené podpoře porodnosti v době potenciálního ouvej skrze státní nástroje.

A potom. Kolik má mít takový správný stát vůbec obyvatel, aby to bylo akorát? Tak schválně, 8, 25, nebo 90 milionů? A je nás Čechů tedy málo, nebo moc? Když se vás optám, věděl by někdo z hlavy, kolik obyvatel má Austrálie? A když vám řeknu, že 56 milionů, je to moc, nebo málo? No má jich polovinu. Je to tedy poloviční stát?

Tak v čem je problém té duhové mýdlové bubliny zvané vymírání? Je pouze a jen v průběžném důchodovém systému. Protože selskou logikou víme, že 10 milionů lidí uživí 10 milionů stejně tak dobře, jako miliarda miliardu, zbývá nám tady jen ta převaha důchodců nad těmi, kdo je živí. Článek vlastně hlásá, že migranti budou Italy živit. Protože je jasné, že nějaký Senegalec nezvyšuje populaci Italů, ale zase jen populaci Senegalců v Itálii. Chce-li stát tedy v budoucnu získat, řekněme, 2 miliardy navíc do důchodového systému je podivné, že kvůli tomu vynaloží miliardy tři na migranty a to ještě s nejistým výsledkem. Vlastně to ponejvíce připomíná gamblera, který si chce vyhrát na auto tak dlouho, až prohraje barák. A ono by zatím stačilo jen začít měnit parametry průběžného pilíře pozvolna na privátní účty. To spočítat na třicet let dopředu lze a nemusíme se tady bavit o konci století.

Takže je budou živit. Tohle mě rozbilo. Pojďme se na to podívat zase tou naší starou dobrou selskou logikou. Migrant dorazí do země povětšinou s rodinou v závěsu. Začíná běžet 5 letá integrační doba, kterou doporučují neziskovky přes migranty, ke kvalitnímu začlenění. Ta obnáší jazykové a pracovní kursy, různé výukové programy pro celou rodinu, a samozřejmě právní pomoc, zdravotní péči, bydlení, vybavení a sociální dávky. A to po dobu, kdy ani hlava rodiny neplatí žádné daně a sociální a zdravotní odvody. Podívejte se všichni na své výplatní pásky a těch několik tisíc odvodů si vynásobte 60 měsíci. K tomu si připočítejte hodnotu toho v čem bydlíte, přihoďte poplatky za energie za pět let, stravu a ošacení, a začínáte někde na třech milionech. Tři miliony splácí lidé na hypotéku 30 let. Pokud je našemu migrantovi přes třicet let, do konce života nemůže splatit ani to, co do něj společnost nastrkala do začátku a to ani kdyby se rozkrájel a dobrou vůli měl.

Ach ano, ona dobrá vůle. Pokud by migranti měli být čistými plátci do státního rozpočtu, museli by odvádět víc než spotřebují a pokud by měli Italům vytrhnout trn z paty, tak ještě o ždibec víc. V zemích, které jakž takž šlapou, aktivně pracuje 50-60% populace. Tedy migranti, jako skupina, by se do toho museli stachanovsky opřít tak v 70%, pokud chtějí někoho extra živit. A to včetně žen. A to prosím ještě v tak technicky vyspělých zemích, kde má VŠ přes 20% populace, maturitu přes 50% a téměř celý zbytek alespoň kvalitní vyučení. Jen takové vyučení technického směru a evropské úrovně by neznalému migrantovi v cizí zemi zabralo nejméně 8 let. Protože čím horší kvalifikace, tím podřadnější práce a tím nižší mzda a větší sociální doplatky a tím je to zase v nedobře. Tady už vidíme, že onen cedník má víc děr než pes chlupů.

Ovšem realita je ještě horší než špatná. Německo i Rakousko radostně hlásají (podle oficiálních statistik typu růžové brýle), že se jim podařilo zaměstnat už 25% migrantů. Bohužel se už neříká, že nejméně polovinu z nich zase jen jako pomocnou obsluhu jiných migrantů, tedy přínos pro hospodářství nula. Itálie, si myslím, na tom nebude o nic líp.

Takže shrnuto podtrženo, článek zase až tak moc nelhal. Ano, Itálii klesá natalita, migranti v dané zemi opravdu zvedají populaci a ano, opravdu je budou živit.

https://hlidacipes.org/nemecko-to-zatim-zvlada-po-trech-letech-od-migracni-vlny-ma-praci-ctvrtina-uprchliku/

Autor: Petr Burian | neděle 14.7.2019 16:52 | karma článku: 42.41 | přečteno: 2094x

Další články blogera

Petr Burian

Zločinci se nevrací na místo činu

Miloš Zeman ani Andrej Babiš se nezúčastnili pietní vzpomínkové akce před budovou Českého rozhlasu za oběti srpnové invaze 68. a následných represí v 69. roce. Plně tak vyvrátili fake, že zločinec se na místo činu vždy vrací.

21.8.2019 v 17:13 | Karma článku: 26.89 | Přečteno: 593 | Diskuse

Petr Burian

Zeman hodlá opět kandidovat na prezidenta

A to v roce 2023, potřetí za sebou. V ústavním zarachu kandidovat třikrát po sobě problém nevidí. Podle jeho vlastního výkladu v ní žádný zákaz tohoto typu není. Naopak to prý ústava výslovně doporučuje.

20.8.2019 v 13:58 | Karma článku: 28.08 | Přečteno: 740 | Diskuse

Petr Burian

Dluhy jsou odpouštěny i těm, kteří si to nezaslouží

Jezuskote, opravdu? Kdo by to byl čekal! Zvlášť poté, co to zdůrazňovali všichni, kdo se okolo finančnictví motají. Tedy mimo těch, kteří prosazovali novelizaci insolvencí a lidi z neziskovek, pro které jsou dluhy bezva živobytí.

18.8.2019 v 17:34 | Karma článku: 26.46 | Přečteno: 753 | Diskuse

Petr Burian

Akce Zet

Akce Zet byly za komunistů dobrovolně povinné občanské hurá aktivity, při nichž prostý lid budoval zadarmo něco, co nebylo jeho. Účelem bylo proklamovat to, že stojí v té správné ideové řadě a smyslem alespoň při tom něco zlepšit.

17.8.2019 v 17:10 | Karma článku: 19.76 | Přečteno: 683 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Brexit: Johnson zvýšil náskok konzervativců v průzkumu

Podle průzkumu organizace YouGov pro The Sunday Times zvýšil svou politikou směřující k odchodu Británie z EU Boris Johnson náskok Konzervativní strany nad Labouristy na 12 procentních bodů.

26.8.2019 v 8:00 | Karma článku: 21.44 | Přečteno: 259 | Diskuse

Jan Dvořák

Z toho se Moskva nevylže, odposlechy ji usvědčují

Oficiálně ruská ambasáda sice označila za lživé tvrzení našich úřadů, že by se hackeři vojenské rozvědky nabourali do sítě Černínského paláce, avšak pravda je neúprosná.

26.8.2019 v 7:35 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 332 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Co má dnešní ČSSD společného s oposmlouvou?

Naprosto nesouhlasím s výrokem: Musíme být ve vládě, abychom zabránili zvěrstvům. Není to pravda! Nesmíte být ve vládě, která zvěrstva v čele s prvním zvířetem provádí.

26.8.2019 v 7:00 | Karma článku: 4.96 | Přečteno: 133 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Jaroslav Foldyna to řekl jasně, jako skutečný konzervativní sociální demokrat v Interwiewu

Zůstává v permanentní rozepři s liberálními sociálními demokraty, neomarxisty a některými nezkušenými mladými sociálním demokraty, kteří ještě nepochopili principiální charakter politiky ČSSD.

26.8.2019 v 3:33 | Karma článku: 22.37 | Přečteno: 411 |

Jan Dvořák

Hazardéři z ČSSD s položením vlády neprošli!

Ačkoli během anabáze kolem ministra kultury socialističtí předáci neustále pohár trpělivosti státotvorně zvětšovali, aby jí mohl pojmout co nejvíc a přetéct až v nejkrajnějším případě, nakonec nepřetekl.

25.8.2019 v 10:48 | Karma článku: 19.48 | Přečteno: 358 | Diskuse
Počet článků 197 Celková karma 31.15 Průměrná čtenost 1657
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz