Úterý 21. ledna 2020, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 21. ledna 2020 Běla

Migranti jsou čísla

18. 07. 2019 13:33:00
A tím nemám na mysli, že jsou jen takoví rozkošní lumpíci s jiskřičkami ve svých bezelstných, dětských očkách. Tím mám na mysli ty miliardy a biliony z evropských ekonomik, které nás ta jejich líbeznost bude stát. A co za to.

Migranti, dříve uprchlíci, pak běženci, prchají ze svých domovů prý kvůli válce, pak bídě, po novu kvůli klimatickým změnám. A my je musíme přijmout prý kvůli tomu, že stárneme a sami se neuživíme, dříve kvůli solidaritě, původně z humanitárních pohnutek.

Dopad klimatických změn se dá lehce porovnat výkonností ekonomik zmiňovaných států v rozmezí desítek let. Z něj plyne, že žádný klimatický kolaps se v daných krajích nekoná. A když vzal za své i mýtus o válečných uprchlících, kteří prý ve svém rozbombardovaném, válkou zmítaném a vylidněném městě prodali dům za sta tisíce a ve značkovém oblečení si to namířili do Berlína, zbylo nám jen ujištění, že nás vlastně přijeli zachránit.

V diskuzi pod mým minulým blogem jsem byl počastován ohromujícím argumentem, že jak průběžně my evropané stárneme a klesá nám natalita, nebude se nám v brzku dostávat hasičů, policistů a zdravotníků. Ale nezoufejme. Přijedou hoši z Afriky, napnou síly a vezmou to za nás. A tím nás zachrání. A kolikže nás bude stát takové ubytování, stravování a přeškolení jednoho afrického úderníka? Sice dost, ale za ty světlé zítřky to prý rozhodně stojí.

Deset tisíc navíc za každý dokončený měsíc života vašeho dítěte. Okamžitě a na dřevo každého prvního v měsíci. A to až do dovršení jeho 20ti let. Dovedete si takovou nabídku od ministerstva sociálních věcí vůbec představit? Kolik z vás by se po přečtení takové motivace s chutí vrhlo na svou manželku, družku, manžela, přítele, souseda, pošťáka? No já myslím, že nemálo. A že je to nereálné? Počítejme, je to 240 měsíců, tedy 2,4 milonů. Z 2,4 bilionů je to rovný milion nových dotovaných dušiček. A právě 2,4 bilionů už Němci narvali do integrace migrantů. A těch je taky zhruba milion.

Objektivně musím uznat, že Němci pobírají třikrát větší platy. Tedy abychom si takovou nabídku mohli relevantně představit, zvýším Němcům onen fiktivní příspěvek na 30 000 kč. To potom vychází na 333 333 dotovaných dětiček. Natalita v Německu je zhruba 730 000 a každé procentíko nahoru je oslavováno jako úspěch. A tady jim leží na zemi rovných 11% navýšení porodnosti (4x730 000 za 4 roky). Žen je v Německu předpokládám 40 milionů, potenciálních rodiček vezmeme byť jen polovinu z nich, a pokud jen jedna ze sta z oněch 20ti milionů na takovou luxusní motivaci přistoupí, je to 200 000 nových dětí navíc. A to ještě onen účet za migranty není konečný, nýbrž průběžný, takže i tato štědrá politika podpory porodnosti může být s úspěchem průběžně opakována a vyjde to Němce, co si budeme povídat, rozhodně levněji.

Úspěšnost zaměstnanosti migrantů v Německu a Rakousku je zatím okolo 25%. A prý je to ohromný úspěch. Zatím proto, že němečtí sociální inženýři lidských duší předpokládají, že v příštím roce, po ukončení první várky integračních programů, si jejich hosté vykasají rukávy a vrhnou se do kolbenek k mašinám. Předpokládá se prý až 70% zaměstnanost. No nic proti, ale co těch zbývajících 30%? Víme, že k uživení jednoho důchodce je třeba 3,1 stachanovce, kritická hranice je potom všechno pod a čím méně, tím hůř. A tady bude 2,3 migrantů sanovat jednoho dalšího? Jaký tedy bude mít německá a rakouská společnost profit z jejich sociálních odvodů? Už teď vidíme, že nula. Ale bude hůř. Tím, že migranti vykonávají podřadnější práce, mají také nižší platy a tím i nepoměrně méně odvádějí státu. Ale sociální dávky jsou při tom vypočítány na průměrný plat. Malý plat = další sociální dávky, např. na bydlení, které se ovšem ve statistikách jejich zaměstnanosti a odvodů neobjeví. To že budou čistí příjemci ze státního je jasné už teď a to i při těch fantasticky vysněných 70% zaměstnanosti.

A dále, pokud budou migranti jako skupina horko těžko svým výkonem sanovat tu nepracující část z nich, kdo bude potom Němcům přispívat na důchody, jak si to původně naplánovali? A kdo bude přispívat na důchody dnešnímu milionu migrantů, když víme, že migranti to rozhodně nebudou? Ani ti příští a ani ti přespříští. Fakt ne.

Od 1.5. 2004 do 1.5. 2011 nám Rakousko a Německo zablokovalo své pracovní trhy s tím, že bychom jim brali práci. Nám, kteří máme stejnou kulturu, vysoké pracovní nasazení v porovnání s Tramtáriemi kdesi v dáli, dobré vzdělání a morálku. Teď přemlouvají kdejakého Abdula, do kterého nacpali už miliony, jestli by po čtyřech letech nechtěl jít už konečně pracovat, protože práce je moc a plátců daní málo. A to se ještě chlubí tím, jací jsou dobří prognostici a dlouhodobí plánovači. Tak kde asi soudruzi z NDR udělali chybu, co myslíte?

https://ekonom.ihned.cz/c1-66153810-cesko-zachrani-duchodci

/www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-vydaje-migrace-naklady-rekord.A190520_162240_zahranicni_dtt

/stredoevropan.cz/2018/03/29/v-nemecku-roste-porodnost-ma-to-jeden-hacek-ne-diky-nemcum/

Autor: Petr Burian | čtvrtek 18.7.2019 13:33 | karma článku: 35.74 | přečteno: 1002x

Další články blogera

Petr Burian

Smrtící gender

V Británii zakázali reklamu. V dnešní Orwellovské době nic zvláštního, pokud by ztvárnila fiktivního delikventa jiné než bílé pleti, nebo ženu vykonávající domácí práce. Jenže tentokrát bylo důvodem to, že reklama neztvárnila TO.

16.1.2020 v 13:42 | Karma článku: 47.38 | Přečteno: 10375 | Diskuse

Petr Burian

My vám tu solidaritu do makovic nakopeme bagančetem

Paní ministryně Maláčová, zvaná Venezuela, má nový plán na důchodovou reformu. Chtěla by všem přidat a to zavedením základní výměry 10 500kč k těm už stávajícím. Kdo prý najde na ulici 300mld. má se jí ozvat a může se to rozjet.

11.1.2020 v 22:44 | Karma článku: 43.32 | Přečteno: 9970 | Diskuse

Petr Burian

Je to tu samej Mongol

Rychlý trojblog o tom, kterak místní bezdomovci ke svému jmění přišli, Helena Válková pozbyla paměť a největší německý autoklub zabloudil v Evropě.

9.1.2020 v 21:26 | Karma článku: 29.08 | Přečteno: 981 | Diskuse

Petr Burian

Rovný, rovnější a nejrovnější

Paní ministryně práce a sociálních věcí, Jana Maláčová zvaná Venezuela, dostala další ze svých nápadů. Rozhodla se spojit práci a sociální věci v jedno. Navrhuje sociální dávky za to, když do práce půjdou i ti, kteří nechtějí.

8.1.2020 v 2:03 | Karma článku: 34.07 | Přečteno: 1111 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Hink

Chceme znát svého diktátora! Demokracie je podvod!

Jsme zvyklí na jména diktátorů v jiných zemích. Hitler, Kim-Čong-Un, Kaddáfí, Husajn, Erdogan, Putin, Asad. Kdo však stojí za prosazováním zákonů u nás, zákonů, které lidé nechtějí? Ani královské rodiny to zřejmě nejsou.

21.1.2020 v 10:17 | Karma článku: 13.40 | Přečteno: 152 | Diskuse

Jan Dvořák

Víceministr Havlíček zasahuje

„Jiřinko, bylo by kafíčko?“ oslovil ministr Havlíček sekretářku, když podepisoval štos různých rozhodnutí, která se týkala..ale to je jedno, čeho. Hlavně, aby papíry podepsat stihnul.

21.1.2020 v 8:55 | Karma článku: 14.48 | Přečteno: 282 | Diskuse

Vlastimil Kraisl

400 mega za eshop? Amatéři...

Ať byla firma na e-shop k prodeji dálničních známek vysoutěžena nebo ne, ať je cena vysoká či není, pořád to je ve srovnání s největším tunelem v IT oblasti jen takové menší plácnutí do vody.

21.1.2020 v 8:26 | Karma článku: 22.10 | Přečteno: 533 | Diskuse

Jan Bartoň

Debakl ministra dopravy Kremlíka

Minulý pátek jsem dával ministru dopravy tak týden, maximálně dva. V neděli už bylo před schůzkou Andreje Babiše s programátory jasné, že to bude rychlé. Dnes navrhl Babiš odvolání Kremlíka prezidentu republiky.

20.1.2020 v 18:06 | Karma článku: 36.09 | Přečteno: 2048 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Evropský parlament pro základní právo na stabilní klima

EP je přesvědčen, že by všem Evropanům bez diskriminace mělo být přiznáno „základní právo na bezpečné, čisté, zdravé a udržitelné životní prostředí a na stabilní klima“. Tak třeba příště přijde na řadu právo na pěkné počasí.

20.1.2020 v 14:17 | Karma článku: 29.86 | Přečteno: 595 | Diskuse
Počet článků 237 Celková karma 30.98 Průměrná čtenost 1725
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz