Čtvrtek 27. února 2020, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Informační šum

7. 08. 2019 15:20:28
Ukrajinský prezident Zelenskyj telefonoval svému ruskému protějšku ohledně posledního incidentu na východě země. Putin však jeho slova o zastavení ostřelování ze strany separatistů pochopil jako ostřelování ze strany Ukrajiny.

"Naléhavě jsem mu zavolal, abych mu řekl, že toto nás k míru nepřibližuje a že ho velice prosím, aby využil svůj vliv na tuto (povstaleckou) stranu, aby přestala zabíjet naše lidi,“ řekl Zelenskyj na poradě s armádními veliteli.

"Ruský prezident zdůraznil, že pro zmírnění konfliktu je nezbytné hlavně vyloučit další ostřelování obydlených míst v Donbasu ukrajinskou armádou, které vede k obětem mezi civilisty,“ uvedl Kreml v komuniké podle agentury TASS.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-rusko-donbas-konflikt-valka-separatiste-povstalci-prezident-putin-zelensky-merkelova.A190807_120242_zahranicni_luka

Nic nového po sluncem. Co si pamatuji už od dětství, tak všechna prohlášení TASS začínala slovy: Moskva popírá, že...To už byl takový kolorit všechnopopři a historie opravdu potvrzuje, že lež je oficiálním dorozumívacím jazykem Kremlu. Prakticky si nepamatuji jedinou významnější událost z této půlnoční strany, která by nebyla předložena v sutaně utkané ze lží.

Z minulosti si ještě pamatujeme ty šílené ruské konspirace o tom jak malajské letadlo letu MH17 ke své zkáze přišlo, a to od ukrajinské stíhačky, přes bombu na palubě až po ukrajinskou PVO. Nizozemský bezpečnostní úřad pro letectví a mezinárodní vyšetřovací komise potom jednoznačně prokázaly, že letadlo sestřelila 53. protivzdušná brigáda ruské armády, která tam "nikdy nebyla" stejně jako ty tisíce ruských vojáků na dovolené, a podle Moskvy ani možná nikdy neexistovala. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy ruské velení nepoznává své vlastní vojáky. Na Krymu ministr obrany Ruska generál Šojgu nepoznával ani výlučně ruské tanky Tigr a Rys a označil jejich přítomnost na cizím území za provokaci. Tak to asi byli převlečení američané v Shermanech, ne?

Podobná vlčí mlha a amnézie postihla zřejmě Moskvu a jejich hrdlořezy na východě Ukrajiny, když 18.8.2014 rozstříleli u Luhanska konvoj s ukrajinskými civilními uprchlíky, anebo o půl roku později, když den po dohodnutém příměří v Minsku ruské tanky T-75B3, které má ve výzbroji výhradně ruská armáda, rozstřílely ukrajinské Delbacevo i s jeho obyvatelstvem.

Ale můžeme se bavit i o hořkoúsměvných lžích Moskvy. Třeba jak týden po černobylské havárii TASS tvrdila, že všechny kolchozy a sovchozy v blízkém okolí pracují normálně, či jak se údajně domlouvali klepáním s tehdy už dávno mrtvými námořníky v potopené ponorce Kursk. Za připomínku stojí také jejich pojetí výkladu dějin od bagatelizace genocidy vlastního národa v nové éře spravedlivé společnosti, řady hladomorů v období bolševické prosperity a pro nás tolik důvěrně známý výklad událostí ze srpna 68. Bláboly z období bolševického otrockého područí typu "v zemi, kde zítra znamená už včera rozdojili kozla" nemá cenu ani zmiňovat. Těm, kdož je zažili, je šoufl ještě dneska.

Je zvláštní, že těm kteří ruským lžím stále věří a berou je vážně, není podivná zarážející a neměnná shoda opakujících se křivd, které se Rusku po staletí údajně dějí. Tak od počátku 17. stol. jsou neustále tak intenzivně napadáni, až si vybránili území o rozloze 1/6 zeměkoule. Útočí na něj dokonce i přes sto mininárodů a mininárodností Dálného východu typu eskymák se zmrzlou rybou tak zuřivě, že musí být po právu vyhlazeni. V Turkmenii je zase ohrožují civilisté v Geok Tepe (hliněné město) tak dlouho, až je generál Skobelev rozstřílí děly a výbušninami. Ovšem největšímu ohrožení čelila mírumilovná Moskva po vypuknutí II.sv. války. Prvně ji vyprovokovali Poláci, po nich Estonci, Litevci, Lotyši a nakonec i neutrální Finové se svými deseti bojeschopnými tanky a 114 letadly. Koneckonců Finové je provokují dodnes a to tak, že při hlídkovém letu ruských, čistě náhodou vojenských letadel, nakloní svou zemi o něco blíž do jejich letové dráhy.

O tom, jak těmto mírumilovným a bezva lidičkám neustále ubližuje celý svět naprosto ve všech aspektech života od sportu až po obchodní vztahy by se dalo popsat tolik svazků, že se o tom nezdálo ani Třem mušketýrům. Nám však bude stačit pouze to, že Moskva popírá. Už zase a ještě pořád.

https://www.lidovky.cz/svet/ozbrojence-na-krymu-neridime-je-to-nesmysl-tvrdi-dal-moskva.A140305_113726_ln_zahranici_msl

https://cs.wikipedia.org/wiki/Let_Malaysia_Airlines_17

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Geok-Tepe

https://cs.wikipedia.org/wiki/Zimn%C3%AD_v%C3%A1lka

Autor: Petr Burian | středa 7.8.2019 15:20 | karma článku: 21.34 | přečteno: 472x

Další články blogera

Petr Burian

Křeček prý štěká

V bitvě o Křečka na postu ombudsmana jsem se stále nedozvěděl, co mu jeho kritici vyčítají. A vzhledem k tomu, že to nevědí ani oni sami, vydal jsem se dle hesla "když nejde Křeček k blogerovi, musí bloger ke Křečkovi" to zjistit.

26.2.2020 v 16:46 | Karma článku: 41.58 | Přečteno: 2653 | Diskuse

Petr Burian

Křeček škrábe, kouše

Parta lidskoprávních aktivistů bránila novému ombudsmanovi S. Křečkovi ve vstupu do úřadu. Vadí jim, že prý avizoval, že nebude chránit práva menšin. A má pravdu. Žádná práva menšin totiž neexistují. Existují jen práva nás všech.

21.2.2020 v 12:27 | Karma článku: 43.96 | Přečteno: 2619 | Diskuse

Petr Burian

Rasistická pusinka

Čokoládová pusinka je tradiční německý pamlsek a nikoliv flirt africké dívky. A i ten se stal terčem boje proti rasismu jedné uvědomělé aktivistky. To pro svůj tvar malé hlavičky ozdobené fezem, slamákem a našpulenými rty.

19.2.2020 v 13:38 | Karma článku: 36.48 | Přečteno: 1134 | Diskuse

Petr Burian

Když se levá ruka tluče do levé nohy

O tom že Piráti jsou jen obyčejní aktivní levičáci v maškarním kostýmu kapitána Hooka, ví každý. A také je postihla pohroma, která levičáky tu a tam postihuje. Někdo jim splnil to, po čem volali. A rázem mají problém zvaný Airbnb.

18.2.2020 v 14:22 | Karma článku: 38.01 | Přečteno: 1419 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Vůbec si nevedeme špatně, předpojatý Brusel to však vidí jinak!

Premiér ani vicepremiér neskákali nadšením, když se jim na stůl dostala jako každý rok „Zpráva o České republice“ - vysvědčení od EK jak jsme si loni vedli. A novináři byli na koni. Zdání toho, jak jsme dobří, Komise rozcupovala.

27.2.2020 v 19:34 | Karma článku: 8.46 | Přečteno: 266 | Diskuse

Michaela Stirner Řeřichová

Patří koncept lidských práv do rukou států?

Státní instituce se neptají každého jednotlivého člověka kdo jsi, co cítíš a co potřebuješ. Pocity i potřeby konkrétních lidí se ztrácí v rozhodnutích mocných. Tito a další lidé jsou si toho vědomi. A vy?

27.2.2020 v 19:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 110 | Diskuse

Jan Ziegler

Regulace nájemného, šílený nápad ministryně

Kvůli policejní razii na ministerstvu práce a sociálních věcí sílí hlasy po odstoupení ministryně Jany Maláčové. Já si však myslím, že abdikovat by měla z jiných závažnějších důvodů.

27.2.2020 v 17:46 | Karma článku: 23.02 | Přečteno: 654 | Diskuse

Libor Popovský

Itálie: Salviniho čeká soud za „únos“ migrantů

Článek Soerena Kerna "Italy: Salvini Facing Show Trial for "Kidnapping" Migrants", který vyšel 14. února 2020, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.

27.2.2020 v 9:15 | Karma článku: 40.23 | Přečteno: 2231 | Diskuse

Michal Vimmer

Náměstí B. Němcova ? Konečně !

"Když něco nemůžeš změnit, tak to přejmenuj. Naštveš spoustu lidí !", říkala Jackie Onassisová, dříve Kennedyová a divoce se smála. Jistě by souhlasila, že kdo se směje naposled, směje se nejlíp a měnit cedule je velice zábavné.

27.2.2020 v 8:11 | Karma článku: 27.88 | Přečteno: 936 | Diskuse
Počet článků 253 Celková karma 34.83 Průměrná čtenost 1765
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Češi začínají panikařit. Vykupují těstoviny i čističe, klidně i za 20 tisíc

Část regálů v prodejně Lidl na pražské Zbraslavi je poloprázdná. Lidé vykoupili konzervy s gulášem, ale také některé...

Vždycky jsem byla obdařenější prsatice, směje se Lucie Benešová

Chtěla domek na Sicílii, ale nakonec si pořídila hezké místo pro stavbu v Jizerských horách. „Mám plno plánů, pořád...

Hospody, kolo a památky. Orlando Bloom si v Česku užívá se psem i snoubenkou

Orlando Bloom (43) natáčí v české metropoli seriál Carnival Row. Kromě herectví se tu nejčastěji věnuje svému psovi,...

Příběh Jirky: Manželka je po rodičovské jak utržená z řetězu

Se ženou jsme byli svoji téměř deset let, když jsme se konečně stali rodiči. Žena dlouho nechtěla, já bych byl otcem...

Bolek Polívka se opět oženil. Vzal si matku svých tří dětí

Bolek Polívka (70) s oblibou říkával, že každé z jeho dětí si zaslouží mít vlastní matku. Neplatilo to jen u jeho...