Informační šum

7. 08. 2019 15:20:28
Ukrajinský prezident Zelenskyj telefonoval svému ruskému protějšku ohledně posledního incidentu na východě země. Putin však jeho slova o zastavení ostřelování ze strany separatistů pochopil jako ostřelování ze strany Ukrajiny.

"Naléhavě jsem mu zavolal, abych mu řekl, že toto nás k míru nepřibližuje a že ho velice prosím, aby využil svůj vliv na tuto (povstaleckou) stranu, aby přestala zabíjet naše lidi,“ řekl Zelenskyj na poradě s armádními veliteli.

"Ruský prezident zdůraznil, že pro zmírnění konfliktu je nezbytné hlavně vyloučit další ostřelování obydlených míst v Donbasu ukrajinskou armádou, které vede k obětem mezi civilisty,“ uvedl Kreml v komuniké podle agentury TASS.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-rusko-donbas-konflikt-valka-separatiste-povstalci-prezident-putin-zelensky-merkelova.A190807_120242_zahranicni_luka

Nic nového po sluncem. Co si pamatuji už od dětství, tak všechna prohlášení TASS začínala slovy: Moskva popírá, že...To už byl takový kolorit všechnopopři a historie opravdu potvrzuje, že lež je oficiálním dorozumívacím jazykem Kremlu. Prakticky si nepamatuji jedinou významnější událost z této půlnoční strany, která by nebyla předložena v sutaně utkané ze lží.

Z minulosti si ještě pamatujeme ty šílené ruské konspirace o tom jak malajské letadlo letu MH17 ke své zkáze přišlo, a to od ukrajinské stíhačky, přes bombu na palubě až po ukrajinskou PVO. Nizozemský bezpečnostní úřad pro letectví a mezinárodní vyšetřovací komise potom jednoznačně prokázaly, že letadlo sestřelila 53. protivzdušná brigáda ruské armády, která tam "nikdy nebyla" stejně jako ty tisíce ruských vojáků na dovolené, a podle Moskvy ani možná nikdy neexistovala. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy ruské velení nepoznává své vlastní vojáky. Na Krymu ministr obrany Ruska generál Šojgu nepoznával ani výlučně ruské tanky Tigr a Rys a označil jejich přítomnost na cizím území za provokaci. Tak to asi byli převlečení američané v Shermanech, ne?

Podobná vlčí mlha a amnézie postihla zřejmě Moskvu a jejich hrdlořezy na východě Ukrajiny, když 18.8.2014 rozstříleli u Luhanska konvoj s ukrajinskými civilními uprchlíky, anebo o půl roku později, když den po dohodnutém příměří v Minsku ruské tanky T-75B3, které má ve výzbroji výhradně ruská armáda, rozstřílely ukrajinské Delbacevo i s jeho obyvatelstvem.

Ale můžeme se bavit i o hořkoúsměvných lžích Moskvy. Třeba jak týden po černobylské havárii TASS tvrdila, že všechny kolchozy a sovchozy v blízkém okolí pracují normálně, či jak se údajně domlouvali klepáním s tehdy už dávno mrtvými námořníky v potopené ponorce Kursk. Za připomínku stojí také jejich pojetí výkladu dějin od bagatelizace genocidy vlastního národa v nové éře spravedlivé společnosti, řady hladomorů v období bolševické prosperity a pro nás tolik důvěrně známý výklad událostí ze srpna 68. Bláboly z období bolševického otrockého područí typu "v zemi, kde zítra znamená už včera rozdojili kozla" nemá cenu ani zmiňovat. Těm, kdož je zažili, je šoufl ještě dneska.

Je zvláštní, že těm kteří ruským lžím stále věří a berou je vážně, není podivná zarážející a neměnná shoda opakujících se křivd, které se Rusku po staletí údajně dějí. Tak od počátku 17. stol. jsou neustále tak intenzivně napadáni, až si vybránili území o rozloze 1/6 zeměkoule. Útočí na něj dokonce i přes sto mininárodů a mininárodností Dálného východu typu eskymák se zmrzlou rybou tak zuřivě, že musí být po právu vyhlazeni. V Turkmenii je zase ohrožují civilisté v Geok Tepe (hliněné město) tak dlouho, až je generál Skobelev rozstřílí děly a výbušninami. Ovšem největšímu ohrožení čelila mírumilovná Moskva po vypuknutí II.sv. války. Prvně ji vyprovokovali Poláci, po nich Estonci, Litevci, Lotyši a nakonec i neutrální Finové se svými deseti bojeschopnými tanky a 114 letadly. Koneckonců Finové je provokují dodnes a to tak, že při hlídkovém letu ruských, čistě náhodou vojenských letadel, nakloní svou zemi o něco blíž do jejich letové dráhy.

O tom, jak těmto mírumilovným a bezva lidičkám neustále ubližuje celý svět naprosto ve všech aspektech života od sportu až po obchodní vztahy by se dalo popsat tolik svazků, že se o tom nezdálo ani Třem mušketýrům. Nám však bude stačit pouze to, že Moskva popírá. Už zase a ještě pořád.

https://www.lidovky.cz/svet/ozbrojence-na-krymu-neridime-je-to-nesmysl-tvrdi-dal-moskva.A140305_113726_ln_zahranici_msl

https://cs.wikipedia.org/wiki/Let_Malaysia_Airlines_17

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Geok-Tepe

https://cs.wikipedia.org/wiki/Zimn%C3%AD_v%C3%A1lka

Autor: Petr Burian | středa 7.8.2019 15:20 | karma článku: 21.34 | přečteno: 465x

Další články blogera

Petr Burian

Jak nás vidí svět

Je anketa, kterou mezi cizinci celého světa pořádá česká hospoda v Sydney. A pokud vás nahlodaly kecy našich světoběžníků o tom, že jsme zaprdění, buďte v klidu. Ten kabaret stupidity a křupanství vám ukáže, že jsme vlastně cool.

8.9.2019 v 21:40 | Karma článku: 35.15 | Přečteno: 1661 | Diskuse

Petr Burian

Salto mortale

Salto mortale = smrtelně nebezpečný akrobatický přemet, zoufalý čin. Ten dnes předvádějí Babišovo příznivci když tvrdí, že podnikatel smí lhát, zamlčovat a kličkovat mezi zákony. Je to sice amorální, ale jinak naprosto v pořádku.

6.9.2019 v 10:36 | Karma článku: 23.93 | Přečteno: 535 | Diskuse

Petr Burian

Od volebních uren rovnou do soudní síně

Zaujaly mne tři dnešní aktuality. Strana Trikolóra představila svůj volební program ve stylu jitrnice jakou svět neviděl, ministryně spravedlnosti Benešová neví jak funguje justice a Zeman musí prokázat před soudem, že stále žije.

4.9.2019 v 16:57 | Karma článku: 17.15 | Přečteno: 432 | Diskuse

Petr Burian

Prozření

Ti, pro které ještě včera byla justice mafií řízená oligarchy a politickými lobisty rázem změnili názor. Dnes je pro ně justice vážená a spravedlivá instituce. Takového davového zázraku osvícení v mžiku nedosáhl ani Ježíš Kristus.

3.9.2019 v 14:23 | Karma článku: 24.70 | Přečteno: 605 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ladislav Cihlář

státní zástupci pardonují "prasárnu"

Přestože bylo ukončeno trestní stíhání ve věci Čapí hnízdo, neustává diskuze k rozhodnutí státních zástupců, i od významných našich politiků.

19.9.2019 v 16:20 | Karma článku: 10.38 | Přečteno: 177 | Diskuse

Jan Bartoň

Primátor Hřib – jednička mezi nulami anebo obráceně?

Primátor Prahy Zdeněk Hřib zavítal do pořadu Události, komentáře, aby v něm obhajoval svou roztržku s premiérem Andrejem Babišem a poté svou „čínskou politiku“. Je jasné, že se cítí zcela nevinen!

19.9.2019 v 8:00 | Karma článku: 43.21 | Přečteno: 3940 | Diskuse

Jan Polanecký

Němečtí politici a aktivisté brojí proti SUV autům. A jen u nich se rozhodně nezastaví

Nevím, kolika lidem už dochází, kam jsme se to dostali. A kolik lidí je ochotno nadále snášet brutální řízení vlastních životů politiky a ukřičenými skupinkami aktivistů.

19.9.2019 v 8:00 | Karma článku: 32.73 | Přečteno: 731 | Diskuse

Bohumír Šimek

Babiš: České zdravotnictví je na tom skvěle!

Vnitřní dluh je 300 miliard korun, chybí 2000-3000 lékařů a 3000-5000 sester, chybí pomocný personál, zavírají se oddělení, bankrotují celé nemocnice, prodlužuje se čekací doba na vyšetření a operace.

19.9.2019 v 6:58 | Karma článku: 16.34 | Přečteno: 517 | Diskuse

Miroslav Gruner

Záměr zrušit EET je v současnosti překážkou porážky A. Babiše ve volbách

Zavedení a trvání na EET je prostě konkurenční výhodou firmy ANO oproti značkám jako ODS a TOP. I když je EET pro živnostníky otravná a zatěžující, i tak ji mnohý volič v pracovním poměru bere jako spravedlivý nástroj výběru daní.

19.9.2019 v 3:35 | Karma článku: 15.90 | Přečteno: 549 | Diskuse
Počet článků 203 Celková karma 29.20 Průměrná čtenost 1633
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz