Informační šum

7. 08. 2019 15:20:28
Ukrajinský prezident Zelenskyj telefonoval svému ruskému protějšku ohledně posledního incidentu na východě země. Putin však jeho slova o zastavení ostřelování ze strany separatistů pochopil jako ostřelování ze strany Ukrajiny.

"Naléhavě jsem mu zavolal, abych mu řekl, že toto nás k míru nepřibližuje a že ho velice prosím, aby využil svůj vliv na tuto (povstaleckou) stranu, aby přestala zabíjet naše lidi,“ řekl Zelenskyj na poradě s armádními veliteli.

"Ruský prezident zdůraznil, že pro zmírnění konfliktu je nezbytné hlavně vyloučit další ostřelování obydlených míst v Donbasu ukrajinskou armádou, které vede k obětem mezi civilisty,“ uvedl Kreml v komuniké podle agentury TASS.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-rusko-donbas-konflikt-valka-separatiste-povstalci-prezident-putin-zelensky-merkelova.A190807_120242_zahranicni_luka

Nic nového po sluncem. Co si pamatuji už od dětství, tak všechna prohlášení TASS začínala slovy: Moskva popírá, že...To už byl takový kolorit všechnopopři a historie opravdu potvrzuje, že lež je oficiálním dorozumívacím jazykem Kremlu. Prakticky si nepamatuji jedinou významnější událost z této půlnoční strany, která by nebyla předložena v sutaně utkané ze lží.

Z minulosti si ještě pamatujeme ty šílené ruské konspirace o tom jak malajské letadlo letu MH17 ke své zkáze přišlo, a to od ukrajinské stíhačky, přes bombu na palubě až po ukrajinskou PVO. Nizozemský bezpečnostní úřad pro letectví a mezinárodní vyšetřovací komise potom jednoznačně prokázaly, že letadlo sestřelila 53. protivzdušná brigáda ruské armády, která tam "nikdy nebyla" stejně jako ty tisíce ruských vojáků na dovolené, a podle Moskvy ani možná nikdy neexistovala. Ostatně nebylo by to poprvé, kdy ruské velení nepoznává své vlastní vojáky. Na Krymu ministr obrany Ruska generál Šojgu nepoznával ani výlučně ruské tanky Tigr a Rys a označil jejich přítomnost na cizím území za provokaci. Tak to asi byli převlečení američané v Shermanech, ne?

Podobná vlčí mlha a amnézie postihla zřejmě Moskvu a jejich hrdlořezy na východě Ukrajiny, když 18.8.2014 rozstříleli u Luhanska konvoj s ukrajinskými civilními uprchlíky, anebo o půl roku později, když den po dohodnutém příměří v Minsku ruské tanky T-75B3, které má ve výzbroji výhradně ruská armáda, rozstřílely ukrajinské Delbacevo i s jeho obyvatelstvem.

Ale můžeme se bavit i o hořkoúsměvných lžích Moskvy. Třeba jak týden po černobylské havárii TASS tvrdila, že všechny kolchozy a sovchozy v blízkém okolí pracují normálně, či jak se údajně domlouvali klepáním s tehdy už dávno mrtvými námořníky v potopené ponorce Kursk. Za připomínku stojí také jejich pojetí výkladu dějin od bagatelizace genocidy vlastního národa v nové éře spravedlivé společnosti, řady hladomorů v období bolševické prosperity a pro nás tolik důvěrně známý výklad událostí ze srpna 68. Bláboly z období bolševického otrockého područí typu "v zemi, kde zítra znamená už včera rozdojili kozla" nemá cenu ani zmiňovat. Těm, kdož je zažili, je šoufl ještě dneska.

Je zvláštní, že těm kteří ruským lžím stále věří a berou je vážně, není podivná zarážející a neměnná shoda opakujících se křivd, které se Rusku po staletí údajně dějí. Tak od počátku 17. stol. jsou neustále tak intenzivně napadáni, až si vybránili území o rozloze 1/6 zeměkoule. Útočí na něj dokonce i přes sto mininárodů a mininárodností Dálného východu typu eskymák se zmrzlou rybou tak zuřivě, že musí být po právu vyhlazeni. V Turkmenii je zase ohrožují civilisté v Geok Tepe (hliněné město) tak dlouho, až je generál Skobelev rozstřílí děly a výbušninami. Ovšem největšímu ohrožení čelila mírumilovná Moskva po vypuknutí II.sv. války. Prvně ji vyprovokovali Poláci, po nich Estonci, Litevci, Lotyši a nakonec i neutrální Finové se svými deseti bojeschopnými tanky a 114 letadly. Koneckonců Finové je provokují dodnes a to tak, že při hlídkovém letu ruských, čistě náhodou vojenských letadel, nakloní svou zemi o něco blíž do jejich letové dráhy.

O tom, jak těmto mírumilovným a bezva lidičkám neustále ubližuje celý svět naprosto ve všech aspektech života od sportu až po obchodní vztahy by se dalo popsat tolik svazků, že se o tom nezdálo ani Třem mušketýrům. Nám však bude stačit pouze to, že Moskva popírá. Už zase a ještě pořád.

https://www.lidovky.cz/svet/ozbrojence-na-krymu-neridime-je-to-nesmysl-tvrdi-dal-moskva.A140305_113726_ln_zahranici_msl

https://cs.wikipedia.org/wiki/Let_Malaysia_Airlines_17

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_Geok-Tepe

https://cs.wikipedia.org/wiki/Zimn%C3%AD_v%C3%A1lka

Autor: Petr Burian | středa 7.8.2019 15:20 | karma článku: 21.32 | přečteno: 456x

Další články blogera

Petr Burian

Dluhy jsou odpouštěny i těm, kteří si to nezaslouží

Jezuskote, opravdu? Kdo by to byl čekal! Zvlášť poté, co to zdůrazňovali všichni, kdo se okolo finančnictví motají. Tedy mimo těch, kteří prosazovali novelizaci insolvencí a lidi z neziskovek, pro které jsou dluhy bezva živobytí.

18.8.2019 v 17:34 | Karma článku: 26.44 | Přečteno: 727 | Diskuse

Petr Burian

Akce Zet

Akce Zet byly za komunistů dobrovolně povinné občanské hurá aktivity, při nichž prostý lid budoval zadarmo něco, co nebylo jeho. Účelem bylo proklamovat to, že stojí v té správné ideové řadě a smyslem alespoň při tom něco zlepšit.

17.8.2019 v 17:10 | Karma článku: 19.15 | Přečteno: 665 | Diskuse

Petr Burian

Komunisté odhazují škrabošky

Prvně nám levicoví aktivisté tvrdili, že jim jde o spravedlnost. Potom si onu údajnou nespravedlnost sami vyfabulovali aby dokázali, že měli pravdu. Dnes už požadují razantní společenské změny, zítra nám je budou rovnou nařizovat.

16.8.2019 v 17:02 | Karma článku: 31.40 | Přečteno: 843 | Diskuse

Petr Burian

Správná víra víc než v botě díra

Dveře se navečer s rachotem rozletí a do ložnice vstoupí cizí ozbrojené děti. Tohle je mamon, řekne první z nich a sebere z nočního stolku pudřenku, a tohle taky, přihodí do pytle i knihu. Muž a žena v posteli se klepou hrůzou.

14.8.2019 v 16:22 | Karma článku: 39.73 | Přečteno: 2304 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Léto se Šmardou skončilo

A je po ptákách! V pondělí večer v Událostech komentářích nečekaně došlo v přímém přenosu k samodestrukci dosud slibně se rozvíjející politologické disciplíny zvané šmardologie.

20.8.2019 v 8:55 | Karma článku: 12.57 | Přečteno: 192 | Diskuse

Jan Bartoň

Hamáček dostal 1,7 miliardy a navrhne nového ministra kultury?

Jan Hamáček, který chtěl 5 miliard, zářil štěstím, že dostal třetinu na vozový park policie. Velmi si pochvaloval jednání s ministryní financí a trval na kandidátovi Michalu Šmardovi.

20.8.2019 v 8:00 | Karma článku: 22.86 | Přečteno: 505 | Diskuse

Martin Braun

Český kulturní blázinec skončil. Co bude dál?

Kdo ví? Ale koho to zajímá? Hradní monstrum zase slavně zvítězilo. Klaun z hnízda čápů zacinkal rolničkami a Hamity ham pravděpodobně dostal strach a zvedl telefon a přemlouval.

20.8.2019 v 6:12 | Karma článku: 12.69 | Přečteno: 408 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K článku Ladislava Jakla „Ferdu Mravence za člena vlády?“

Politický komentář s titulkem uvedeným v nadpise publikoval Ladislav Jakl (LJ) na blogu iDNES v pondělí 19/8. Jde o jeho starší text, který byl na webu Institutu VK zveřejněn 30/7.

19.8.2019 v 18:00 | Karma článku: 20.66 | Přečteno: 659 | Diskuse

Karel Trčálek

Už ne Kalousek, ale Michal Šmarda je teď největším nebezpečím pro Česko

Každý občan České republiky, který ještě umí číst, a proto si může přečíst Ústavu, dobře ví, že největším nebezpečím pro demokracii v Česku už není Kalousek, nýbrž Šmarda

19.8.2019 v 16:36 | Karma článku: 20.77 | Přečteno: 438 | Diskuse
Počet článků 195 Celková karma 31.11 Průměrná čtenost 1666
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz