Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 4. dubna 2020 Ivana

Komunisté odhazují škrabošky

16. 08. 2019 17:02:23
Prvně nám levicoví aktivisté tvrdili, že jim jde o spravedlnost. Potom si onu údajnou nespravedlnost sami vyfabulovali aby dokázali, že měli pravdu. Dnes už požadují razantní společenské změny, zítra nám je budou rovnou nařizovat.

Řeč je o návrhu předsedy německé strany Strana levice Bernda Reixingera aby ve vlacích byla zrušena I. třída a napříště zůstala už jen jedna univerzální, ta občanská, řeklo by se dělnická třída.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecke-statni-drahy-deutsche-bahn-nemecko-strana-levice-vlak-prvni-trida-cestovani-bernd-riexinger.A190816_114020_zahranicni_dtt

Zdůvodnil to tím, že zatímco ti šetřiví (nechci napsat rovnou krumpáči) stojí namačkáni v uličkách levnějších vagonů, vagóny I. třídy jsou prostorné se spoustou volného místa. K návrhu dodává, že toto by se mělo stát bez zdražení jízdného. Tedy jinými slovy by šlo o znárodnění něčího majetku ve jménu lidu tak, jak si ho pamatujeme i my z dob neblaze proslulých. A není to výkřik jen nějakého přihlouplého levičáckého aktivisty, ale vážně míněný požadavek poslance německého spolkového sněmu.

Není bez zajímavosti, že toto sociální rovnostářství na úkor někoho není v Německu ničím novým. Už za vlády nacistů, po zrušení a vyvlastnění oficiálních odborových centrál a založení DAF (Německá pracovní fronta - Deutsche Arbeitsfront, srovnej komunistickou Národní frontu a Revoluční odborové hnutí) byly na výletních lodích zrušeny cenové třídy kajut a dokonce odstraněny i štítky s čísly. Kdo si kam vlezl, to bylo jeho. Bylo to v rámci třídní rovnosti. Zasloužila se o to složka už zmiňované DAF zvaná KdF - Kraft durch Freude, tedy radostí k síle (srovnej komunistické Práce šlechtí).

Ale nejde jen o nějakou beztřídní společnost ve vlacích a rozhodně nejde jen o Německo. Např. ve Francii a Británii můžete obsadit cizí objekt, pokud ten je delší dobu nevyužíván. Bohužel se to tak často děje i s nájemními byty pronajatými k sezónnímu užívání. Ve Švédsku zase měli tzv. zásadu "užitné hodnoty", která pravila, že dva byty s podobnými charakteristikami musí mít stejný nájem. Tedy ten dražší se musí srovnat na ten levnější. To se naštěstí po sérii žalob a stížností až u samotné Evropské komise v r. 2007 zrušilo. V Belgii mají zákon, že developerské společnosti obhospodařující 50 a více bytů musí minimálně 20% ze své plochy poskytnout organizacím (tedy soukromým neziskovkám), které se zabývají sociálním bydlením. Vykoupit se mohou také odprodejem těchto bytů už zmiňovaným neziskovkám za přísně regulovanou cenu anebo výpalným ve výši 50 000 eur za každou neposkytnutou bytovou jednotku těm stejným. I toto leží jako stížnost u EK. Tady už nejde o to, zda se to zruší, anebo jen obrousí. Tady jde o to, jak to že takovéto bolševické zhovadilosti v dříve svobodném světě vůbec existují. Jako třeba sice pozvolné, ale za to častější požadavky na vyvlastnění bytů těch movitějších ve prospěch těch, kteří se neumějí a mnohdy ani nechtějí sami o sebe postarat vlastním přičiněním.

Drobných, větších, ale i těch velkých levičáckých požadavků stále přibývá jako much v červenci ve stáji a s nimi roste geometrickou řadou i počet ústupků, kompromisů i vyložených proher svobodymyslné společnosti. Proher rozumu, řeklo by se. V kantýnách nám nařizují (spíše zakazují) co smíme a nesmíme jíst, kuřákům zakazují zřídit si své vlastní nálevny a prý je tím chrání před sebou samými, výrobcům aut, žárovek, vysavačů a bůhví čeho nařizují co konkrétně mají vyrábět, v jídelnách v Německu zakazují nabízet vepřové, supermarketům co smějí prodávat a hlavně kdy, výrobcům cigaret co mají tisknout na krabičky a v internetovém prostoru nám vládne cenzura i zcela banálních legálních slůvek, která si už nezadá ani s těmi nejhoršími totalitními režimy. A to je jen malý výčet současného levičáckého protektorátu našich každodenních životů.

A drzých ataků na osobní svobody a majetek, nepokrytě nabubřelých a arogantních, dále přibývá jak migrantů v Evropě. Levičáčtí nařvanci už žádají omezení osobních aut, regulaci výstavby kdečeho a zrušení bohatství všeho druhu, další zdanění majetku, právo na bydlení, štěstí i bohatství (odebrané těm druhým, samozřejmě) pro všechny (rozuměj pro sebe a zadarmo), přísnější a vynutitelné vzorce chování, eliminace nepohodlných, omezení neschválených osobních projevů spolu s povinným vyjadřováním respektu kde komu, úcty ke kde komu a zákonem nařízené schvalování jejich jediné správné ideologie. Rudí tzv. "umělci" už vůbec nezastírají, že jejich mnohdy odporné výtvory nejsou žádným uměním, ale rovnou prohlásí, že tím chtěli rozpoutat kontroverzní reakce, vyvolat diskuzi a naučit lidi přemýšlet jinak. Příliš to pak připomíná ideový cíl nacistů a komunistů, kterým šlo o vytvoření nového typu člověka. Nacisté na to šli přes rasu, komunisté přes třídy a oba obecným terorem.

Nerad bych se dočkal zákona o povinně sdíleném automobilu s kdejakým lůzrem, uvolnění nadměrečné plochy bytu pro kdejakého otrapu (to bylo zavedeno u nás v 50.letech), anebo dělení si výplaty s úředně přiděleným netáhlem. A nenechte se ukolébat tím, že to nehrozí. Už dnes sedí ve studiu TV sedmnáctiletý aktivista, který národu sděluje, že má enviromentální žal a my jsme povinni s tím něco udělat. No já se jeho smutku ani nedivím, když neví ani sám čí je. Sám sebe totiž považuje za levičáka, feministu, aktivistu, vegana a queer.

https://www.mmr.cz/getmedia/c73c2300-eb55-4274-9a38-da1d1e89cd45/Socialni-bydleni-v-EU.pdf

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-fridays-for-future-klimaticke-zmeny-doubravsky-mezgerova.A190813_071742_domaci_vlc

https://www.valka.cz/Nemecka-pracovni-fronta-t19488

Autor: Petr Burian | pátek 16.8.2019 17:02 | karma článku: 31.63 | přečteno: 881x

Další články blogera

Petr Burian

Hrozivé zjištění, koronavirus požírá mozky

Babiš prosazuje zákaz prodeje v neděli. Prý mu to píší prodavačky, které si už chtějí odpočinout. Vzhledem k tomu, že jeho fejsko obhospodařuje profesionální PR skupina dá se říct, že náš stát v době krize řídí Prchalova babička.

2.4.2020 v 0:25 | Karma článku: 41.76 | Přečteno: 5267 | Diskuse

Petr Burian

Šmejdi

Seděl na zemi před jídelnou a natahoval ruku. Už prý dva dny nejedl. Vzal jsem stokorunu a vložil ji do klobouku tak, aby ji všichni viděli. Pak jsem si v drobných vzal zpátky osmdesát za daně a odvody. Jsem totiž stát. Šmejd.

30.3.2020 v 21:58 | Karma článku: 32.24 | Přečteno: 1450 | Diskuse

Petr Burian

Smějící se bestie

Takto označil zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich Čechy za stovky černých vtipů kolujících v dobách protektorátu. Kdyby žil dnes, musel by takto pojmenovat i naši vládu, která si v době nouze dělá prču z živnostníků.

26.3.2020 v 22:25 | Karma článku: 30.05 | Přečteno: 1194 | Diskuse

Petr Burian

Jsem naštvanej

Zavřeli mi hospody. Takhle dlouho jsem nebyl na pivu od svých patnácti let. Snad jen když jsem čekal ve špitále na operaci. A to mi tam ještě kamarádi nosili lahvový. Ještě chvíli, a bude to můj osobák. Tak pro tohle jsme cinkali?

17.3.2020 v 15:55 | Karma článku: 21.03 | Přečteno: 646 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Michael Pálka

"Buď chytré, blbéch je dost"...

je rčení docela známé, kterým prý poučoval otec, patrně Moravák, svého synka. Ale vžilo se to vůkol, i v zemích českých...

4.4.2020 v 0:01 | Karma článku: 9.36 | Přečteno: 259 | Diskuse

Karel Trčálek

Můžeme v boji proti čínské chřipce používat respirátory z Tchaj-wanu?

Já vím, že to zdejší milovníci čínské kuchyně, obzvláště pak netopýrů ve vlastní šťávě, neradi slyší, ale druhým největším světovým producentem roušek a respirátorů je Tchaj-wan

3.4.2020 v 18:49 | Karma článku: 14.22 | Přečteno: 254 | Diskuse

Karel Trčálek

Když naši bolševici řeší víc maršála Koněva než velkou vlasteneckou válku s koronavirem

Kroky starosty Prahy 6 nedávají našim bolševikům a euroantifašistům spát ani v době pandemie Covid-16

3.4.2020 v 17:47 | Karma článku: 18.07 | Přečteno: 366 | Diskuse

Jiřina Holotová

Stát nedokázal zabránit odstranění sochy Koněva a nemístné vtipkování starosty

„Neměl roušku. Pravidla platí pro všechny stejně. Ven jen s rouškou nebo jinou překrývkou úst a nosu,“ nemístně zavtipkoval na svém fb profilu starosta Prahy 6, kde dnes proběhlo odstranění sochy.

3.4.2020 v 16:41 | Karma článku: 41.71 | Přečteno: 1612 | Diskuse

Aleš Boháč

Rok to vydržet nejde!

Jedinou cestou, jak se vyhnout zahlcení zdravotnických zařízení a počítání velkého množství mrtvých je udržet stávající izolaci a ostatní nařízení až do doby, kdy bude k dispozici vakcína. To je ale nesmysl.

3.4.2020 v 16:18 | Karma článku: 6.66 | Přečteno: 300 | Diskuse
Počet článků 262 Celková karma 35.58 Průměrná čtenost 1773
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Schillerová: Podpora OSVČ bude plošná, podmínka poklesu příjmů zmizí

Ministryně financí Alena Schillerová chystá po tlaku ze strany živnostníků výrazné zmírnění podmínek pro přiznání...

Služba kontroluje práci z domova. Jejímu výrobci lidé spílají

Koronavirus ji firmám vnutil, jenže mnohé firmy mají pocit, že kvůli práci z domova ztrácejí nad pracovní silou dohled....