Zeman hodlá opět kandidovat na prezidenta

20. 08. 2019 13:58:48
A to v roce 2023, potřetí za sebou. V ústavním zarachu kandidovat třikrát po sobě problém nevidí. Podle jeho vlastního výkladu v ní žádný zákaz tohoto typu není. Naopak to prý ústava výslovně doporučuje.

S touto přelomovou zprávou přišla zatím jako jediná agentura Kachnajakousvětneviděl.cz. A přidala i živé rozhovory přímo z nejvyšších kuloárů s lidmi nejpovolanějšími Milošem Zemanem, Jiřím Ovčáčkem a Andrejem Babišem toho času premiérem už zase bez demise. Zmiňované zpovídala reportérka Klára Dajná.

Pane prezidente, jak je možné, že jste ohlásil třetí kandidaturu na post prezidenta v řadě, když článek 57 ústavy tento postup výslovně zamítá?

Tak podívejte se, vy novinářský hnoji, kdybyste nebyla jen papouškující pražskokavárenská žumpa a věnovala se raději studiu svého rodného jazyka, což je mimochodem základ vaši práce, věděla byste, že v češtině dva zápory za sebou znamenají vždycky klad. Nu a v onom článku ústavy se výslovně praví: Nikdo nemůže být zvolen více než dvakrát za sebou. Co to tedy znamená? Já vaši nepřítomné inteligenci trochu napovím. Nu to tedy neznamená nic jiného, než že se tam doslova píše: Každý může být zvolen více než dvakrát za sebou.

Dovolte mi oponovat, já tam ale pořád čtu že "nemůže být zvolen", co s tím?

Vy si, milá dámo, jste-li jí vůbec, čtěte ve své idiocii co chcete a to, zda budu nebo nebudu zvolen, nechte laskavě na mých voličích. Ti jistě sami nejlépe vědí jak chtějí hlasovat a pro koho. A pokud ta smečka závistivých zkrachovalců z pražské kavárenské inteligence má strach, že mě mí voliči zase zvolí, to už není můj problém. Já se raději budu držet myšlenek našeho prvního demokratického prezidenta Tomáše Masaryka, který řekl: prezident je jako jediný odpovědný za celou zemi a proto mu náleží veškeré rozhodovací pravomoci.

Myslím si, že by to takhle asi nikdy neřekl.

Myslet si můžete co chcete, já to takhle četl v dobovém tisku. Tuším Pokrok, nebo Rozkrok, nebo tak nějak se ty noviny jmenovaly. Bylo to otištěno vpravo dole. Jiří vám to dohledá, pokud bude mít čas.

Děkuji vám za rozhovor.

Jiří Ovčáček na svém sociálním twitteru ke kandidatuře Miloše Zemana uvedl:

Náš největší prezident v dějinách země, pan Miloš Zeman, přejme mu věčné zdraví, se ve své neskonalé moudrosti a blahosklonnosti rozhodl, že z vůle všeho lidu bude opět kandidovat na post prezidenta republiky, což mu výklad ústavy samozřejmě umožňuje. Tuto zprávu přijal lid s velkým nadšením a s radostným očekáváním ve věci příští. A to i přes zuřivý štěkot několika málo lepšolidí, nepřátel pořádků a svobodné vůle občanů. Ti tvrdí, že prý nikdo nemůže kandidovat na prezidenta potřetí. Ano, nikdo jistě ano, ale cožpak náš pan prezident je NIKDO? Nikdo jsou ti všichni zoufalí svolavatelé různých trucprotestů na Letné s hrstkou ztroskotanců, kteří se stále nemůžou smířit s výsledky svobodných voleb. My ostatní, kteří ctíme demokratickou vůli lidu budeme stát neochvějně za naším panem prezidentem. Sejdeme se u příští volby tohoto velikána našich dějin.

A k tématu současnosti se vyjádřil i premiér Andrej Babiš:

Pane premiére, co říkáte na to, že prý výklad naší ústavy v otázce prezidenta je chybný?

A to říká kdo? Kalousek? Víte co za zloděje kradačskýho je ten váš Kalousek? No jen si pozjistěte s kým se ten gauner stýká a komu přihrál miliardy spolu s ODS, kdo je Háva, jak se paktoval se svým švagrom a inými a teď bude ohovárat mě? Já tady ty grafy mám, my sme přidali důchodcům, víte? To za ODS a Kalouska se důchodci tuná okrádali. Já tomu nerozumím, nechápu to, nevím o co jim jde. No jen se podívejte na ty grafy, já je tady mám, já ano.

Ale tady jde o to, že to tvrdí prezident Zeman, že ten výklad je jiný.

Já neznám vyjádření pana prezidenta, ale pokud to řekl, tak měl k tomu napokon dobrý důvod. Já s ním souhlasím. Je potřeba vést tuto zemi jako firmu, a ne jako za Kalouska, kdy se kašlalo na lidi, na investice, na výstavbu. Věděla jste, že my postavili nejvíc silnic? Ne ODS, to my. Oni nám k tomu nic nepřipravili, my stavěli úplně na zelený louce.

Ano, a na louku patří motýle, děkuji vám za rozhovor.

Já to tady mám, všechny ty grafy, ne jako za Kalouska, kdy se okrádali lidi...

Prezidentův nový názor na výklad ústavy byl předám k rozboru ústavním právníkům a ti jej obratem zaslali k rozboru do pražského ústavu psychiatrie. Na definitivní verdikt si tedy musíme počkat.

Autor: Petr Burian | úterý 20.8.2019 13:58 | karma článku: 28.50 | přečteno: 779x

Další články blogera

Petr Burian

Jak nás vidí svět

Je anketa, kterou mezi cizinci celého světa pořádá česká hospoda v Sydney. A pokud vás nahlodaly kecy našich světoběžníků o tom, že jsme zaprdění, buďte v klidu. Ten kabaret stupidity a křupanství vám ukáže, že jsme vlastně cool.

8.9.2019 v 21:40 | Karma článku: 35.15 | Přečteno: 1661 | Diskuse

Petr Burian

Salto mortale

Salto mortale = smrtelně nebezpečný akrobatický přemet, zoufalý čin. Ten dnes předvádějí Babišovo příznivci když tvrdí, že podnikatel smí lhát, zamlčovat a kličkovat mezi zákony. Je to sice amorální, ale jinak naprosto v pořádku.

6.9.2019 v 10:36 | Karma článku: 23.93 | Přečteno: 535 | Diskuse

Petr Burian

Od volebních uren rovnou do soudní síně

Zaujaly mne tři dnešní aktuality. Strana Trikolóra představila svůj volební program ve stylu jitrnice jakou svět neviděl, ministryně spravedlnosti Benešová neví jak funguje justice a Zeman musí prokázat před soudem, že stále žije.

4.9.2019 v 16:57 | Karma článku: 17.15 | Přečteno: 432 | Diskuse

Petr Burian

Prozření

Ti, pro které ještě včera byla justice mafií řízená oligarchy a politickými lobisty rázem změnili názor. Dnes je pro ně justice vážená a spravedlivá instituce. Takového davového zázraku osvícení v mžiku nedosáhl ani Ježíš Kristus.

3.9.2019 v 14:23 | Karma článku: 24.70 | Přečteno: 605 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ladislav Cihlář

státní zástupci pardonují "prasárnu"

Přestože bylo ukončeno trestní stíhání ve věci Čapí hnízdo, neustává diskuze k rozhodnutí státních zástupců, i od významných našich politiků.

19.9.2019 v 16:20 | Karma článku: 10.38 | Přečteno: 187 | Diskuse

Jan Bartoň

Primátor Hřib – jednička mezi nulami anebo obráceně?

Primátor Prahy Zdeněk Hřib zavítal do pořadu Události, komentáře, aby v něm obhajoval svou roztržku s premiérem Andrejem Babišem a poté svou „čínskou politiku“. Je jasné, že se cítí zcela nevinen!

19.9.2019 v 8:00 | Karma článku: 43.27 | Přečteno: 4002 | Diskuse

Jan Polanecký

Němečtí politici a aktivisté brojí proti SUV autům. A jen u nich se rozhodně nezastaví

Nevím, kolika lidem už dochází, kam jsme se to dostali. A kolik lidí je ochotno nadále snášet brutální řízení vlastních životů politiky a ukřičenými skupinkami aktivistů.

19.9.2019 v 8:00 | Karma článku: 32.73 | Přečteno: 733 | Diskuse

Bohumír Šimek

Babiš: České zdravotnictví je na tom skvěle!

Vnitřní dluh je 300 miliard korun, chybí 2000-3000 lékařů a 3000-5000 sester, chybí pomocný personál, zavírají se oddělení, bankrotují celé nemocnice, prodlužuje se čekací doba na vyšetření a operace.

19.9.2019 v 6:58 | Karma článku: 16.34 | Přečteno: 517 | Diskuse

Miroslav Gruner

Záměr zrušit EET je v současnosti překážkou porážky A. Babiše ve volbách

Zavedení a trvání na EET je prostě konkurenční výhodou firmy ANO oproti značkám jako ODS a TOP. I když je EET pro živnostníky otravná a zatěžující, i tak ji mnohý volič v pracovním poměru bere jako spravedlivý nástroj výběru daní.

19.9.2019 v 3:35 | Karma článku: 15.90 | Přečteno: 554 | Diskuse
Počet článků 203 Celková karma 29.20 Průměrná čtenost 1633
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz