Zločinci se nevrací na místo činu

21. 08. 2019 17:13:31
Miloš Zeman ani Andrej Babiš se nezúčastnili pietní vzpomínkové akce před budovou Českého rozhlasu za oběti srpnové invaze 68. a následných represí v 69. roce. Plně tak vyvrátili fake, že zločinec se na místo činu vždy vrací.

Andreji Babišovi se nedivím, minulý rok tam byl a lidi na něj div neplivali. A dost možná, že stejného přijetí by se dočkal i Miloš Zeman. V takovém případě bych se na to vyflákl asi taky.

Ovšem nedivím se ani těm lidem. Památku obětí komunistické ideologie by přišli uctít bývalí komunisté. Spíše než cokoliv jiného by to připomínalo zdařilý skeč šprýmařů ze skupiny Monty Python. A tak se Andrej Babiš raději vyjádřil jen na sociální síti v tom smyslu, že za všechno mohly cizí mocnosti a pár konkrétních zrádců, Miloš Zeman se alibisticky ukryl za záchvat kašle a ČSSD zalezla klasicky pod stůl. Pietní akce se tedy nezúčastnil žádný vládní představitel.

V době tragických událostí roku 1969, kdy do Čechů stříleli poturčení Češi, si to totiž Miloš Zeman s revoluční písní na rtech vykračoval na schůze KSČ. S nadsázkou se dá tedy říct, že přitom musel překračovat ještě krvácející mrtvoly, které pár minut před tím postříleli jeho spolusoudruzi ve zbrani. A ač se dnes zaklíná, že byl ze strany vyhozen pro nesouhlas s okupací, tím kdo to tvrdí je zatím pořád jen on sám. Nelze záhadně dohledat žádné rozhodnutí komise, vylučovací dopis, zápis ze schůze, nebo přímé svědky toho vykopáku na dlažbu. Spíše to vypadá, že byl ve své mstivosti a zbytnělém egu nebezpečný i pro otrlé soudruhy, a ti ho zavčas ze svých řad vykousali. Tak jako tak, jisté jsou jen dvě věci. A to, že do strany vstoupil právě v době, kdy se o komunistických zločinech mohlo svobodně mluvit a ti slušnější ze soudruhů KSČ naopak znechuceně opouštěli, a potom i to, že ze strany musel být vykopnut, protože ani po zjevných masakrech civilistů ji nehodlal z vlastní vůle opustit.

To Andrej Babiš naproti tomu vypadá, v ony kritické chvíle pro náš národ, jako andílek. V době, kdy rodná strana nechala střílet do lidí ostrými, si právě balil kufřík před cestou do Švýcarska, kam se jeho rodina prominentních komunistů právě přesouvala v rámci plnění nových revolučních úkolů ve jménu světlých zítřků. Z vděčnosti za šťastné dospívání v kapitalistickém ráji pak do KSČ vstoupil též, aby ji svou neochvějnou loajalitu tímto deklaroval. A slovenský Ústav paměti národa tvrdí, že deklaroval ještě více a horlivěji v přítmí kavárenských stolků při posouvání zpráv v tlustých obálkách směrem k naproti sedícímu příslušníkovi StB.

A tím se dostáváme k schizofrenii dnešní doby a tragédii pro naši zem. V nejvyšších státních funkcích dřepí lidé ušpinění prasárnami bývalého režimu. Volí je tam početná skupina troglodytů, kteří stále věří tomu, že kdesi existuje země, kde zítra znamená již včera. A aby parodie byla dokonalá, u moci je svými hlasy zaštiťují komunisté v různých primitivních formách života. Ať už se jedná přímo o KSČM, nebo SPD, jejichž předseda prohlásil, že komunismus je nejdemokratičtější systém, který svět poznal, či ČSSD což jsou v podstatě light komunisté též.

Je paradoxem doby, že tito představitelé by se měli zúčastňovat pietních akcí za oběti komunistů, či oslavovat pád jejich diktatury v 89. roce. To by bylo, jako by plivali na hroby svých rodičů a přitom šlapali po hlavách sami sobě. A je smutným paradoxem naší doby, že kdyby vláda chtěla protlačit nějaký protikomunistický zákon, musela by jít o podporu škemrat po kolenou za komunisty. Ještě že máme éru sprostých lží jako vyjadřovacího prostředku, krumpáčského chování jako výraz svobodného projevu a amorálnosti a cynismu jako známku vlastního názoru. To nám tu situaci trochu zachraňuje. To se potom bývalý soudruh může vydávat za antikomunistu, bývalý StBák za demokrata a KSČM za normální moderní stranu nezatíženou minulostí.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/okupace-varsavska-smlouva-vyroci-srpen-1968-1969.A190821_095205_domaci_hmo

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/na-pietu-za-obeti-okupace-1968-nedorazil-premier-ani-zadny-ministr-40293872?seq-no=2&dop-ab-variant=6&source=article-detail

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/okamura-haji-komunismus.A121120_212117_domaci_jj

Autor: Petr Burian | středa 21.8.2019 17:13 | karma článku: 27.46 | přečteno: 623x

Další články blogera

Petr Burian

Jak nás vidí svět

Je anketa, kterou mezi cizinci celého světa pořádá česká hospoda v Sydney. A pokud vás nahlodaly kecy našich světoběžníků o tom, že jsme zaprdění, buďte v klidu. Ten kabaret stupidity a křupanství vám ukáže, že jsme vlastně cool.

8.9.2019 v 21:40 | Karma článku: 35.15 | Přečteno: 1661 | Diskuse

Petr Burian

Salto mortale

Salto mortale = smrtelně nebezpečný akrobatický přemet, zoufalý čin. Ten dnes předvádějí Babišovo příznivci když tvrdí, že podnikatel smí lhát, zamlčovat a kličkovat mezi zákony. Je to sice amorální, ale jinak naprosto v pořádku.

6.9.2019 v 10:36 | Karma článku: 23.93 | Přečteno: 535 | Diskuse

Petr Burian

Od volebních uren rovnou do soudní síně

Zaujaly mne tři dnešní aktuality. Strana Trikolóra představila svůj volební program ve stylu jitrnice jakou svět neviděl, ministryně spravedlnosti Benešová neví jak funguje justice a Zeman musí prokázat před soudem, že stále žije.

4.9.2019 v 16:57 | Karma článku: 17.15 | Přečteno: 432 | Diskuse

Petr Burian

Prozření

Ti, pro které ještě včera byla justice mafií řízená oligarchy a politickými lobisty rázem změnili názor. Dnes je pro ně justice vážená a spravedlivá instituce. Takového davového zázraku osvícení v mžiku nedosáhl ani Ježíš Kristus.

3.9.2019 v 14:23 | Karma článku: 24.70 | Přečteno: 605 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ladislav Cihlář

státní zástupci pardonují "prasárnu"

Přestože bylo ukončeno trestní stíhání ve věci Čapí hnízdo, neustává diskuze k rozhodnutí státních zástupců, i od významných našich politiků.

19.9.2019 v 16:20 | Karma článku: 10.38 | Přečteno: 177 | Diskuse

Jan Bartoň

Primátor Hřib – jednička mezi nulami anebo obráceně?

Primátor Prahy Zdeněk Hřib zavítal do pořadu Události, komentáře, aby v něm obhajoval svou roztržku s premiérem Andrejem Babišem a poté svou „čínskou politiku“. Je jasné, že se cítí zcela nevinen!

19.9.2019 v 8:00 | Karma článku: 43.21 | Přečteno: 3940 | Diskuse

Jan Polanecký

Němečtí politici a aktivisté brojí proti SUV autům. A jen u nich se rozhodně nezastaví

Nevím, kolika lidem už dochází, kam jsme se to dostali. A kolik lidí je ochotno nadále snášet brutální řízení vlastních životů politiky a ukřičenými skupinkami aktivistů.

19.9.2019 v 8:00 | Karma článku: 32.73 | Přečteno: 731 | Diskuse

Bohumír Šimek

Babiš: České zdravotnictví je na tom skvěle!

Vnitřní dluh je 300 miliard korun, chybí 2000-3000 lékařů a 3000-5000 sester, chybí pomocný personál, zavírají se oddělení, bankrotují celé nemocnice, prodlužuje se čekací doba na vyšetření a operace.

19.9.2019 v 6:58 | Karma článku: 16.34 | Přečteno: 517 | Diskuse

Miroslav Gruner

Záměr zrušit EET je v současnosti překážkou porážky A. Babiše ve volbách

Zavedení a trvání na EET je prostě konkurenční výhodou firmy ANO oproti značkám jako ODS a TOP. I když je EET pro živnostníky otravná a zatěžující, i tak ji mnohý volič v pracovním poměru bere jako spravedlivý nástroj výběru daní.

19.9.2019 v 3:35 | Karma článku: 15.90 | Přečteno: 549 | Diskuse
Počet článků 203 Celková karma 29.20 Průměrná čtenost 1633
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz