Prozření

3. 09. 2019 14:23:46
Ti, pro které ještě včera byla justice mafií řízená oligarchy a politickými lobisty rázem změnili názor. Dnes je pro ně justice vážená a spravedlivá instituce. Takového davového zázraku osvícení v mžiku nedosáhl ani Ježíš Kristus.

Příznivci Andreje Babiše mají jasno. Jejich spasitel je nevinný a i když se vyšetřovatelé a státní zástupce sebevíc snažili, nakonec museli v bezmocnosti jen svěsit ramena a zašeptat: Je to bohužel tak, je nevinný. Je to světec! V diskuzích se potom předhánějí třeskutými argumenty a vysvětleními typu: kdyby policie našla sebemenší důkaz, kdyby měl státní zástupce sebemenší pochybnost...musel by podat obžalobu. Je to přímo jeho povinnost! U tak veřejné kauzy to ani jinak nejde!

Zajímavé na tom ovšem je, že to jsou zpravidla titíž, kteří dosud se samozřejmostí všeználků halasně tvrdili, že osvobozující rozsudky v kauze Nečas-Nagyová jsou samozřejmě uplacené. Že oligarchové a lobisté u nás si běžně podávají u soudů postranní dveře, kupují beztrestnost, anebo rovnou naši justici řídí zpoza závěsů šedé ekonomiky. A jsou to ti samí, kteří tvrdili, že Nečas je tak vlivný, že ho nelze v našem absurdistánu odsoudit, jakož i ostatní šíbry z ODS, TOP09, Rittiga, Janouška a taky Kalouska, toho hlavně, darebáka jednoho zlodějskýho. Najednou se ovšem ukázalo, že ani sám premiér, který vládne několik let v řadě ministerstvu spravedlnosti i vnitra, druhý nejbohatší muž země a bezpochyby nejmocnější, jehož lidé z předlouhých výplatních seznamů obsadili snad všechny klíčové posty v zemi, s naší justiční spravedlností nehne ani o píď a musí trpělivě čekat jak to dopadne. A ono to naštěstí dopadlo, díky Bohu za náš objektivní a nejvíc nejspravedlivější právní systém, který vše nezávisle prošetřil do poslední nitky u trenek a musel konstatovat, že pan Babiš je čistý jako operační sál.

Léčitel, který takto přes noc vnuknul polovině našeho voličctva osvícení všehomíra má jméno Jaroslav Šaroch a je státním zástupcem. Pravda, i on sám zpočátku tápal v temnotách nevědomí a trpěl satanskými bludy. To když pro dostatečně pádné důvody nechal zahájit trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo, když ze stejných důvodů zamítl několik žádostí o jeho zastavení, anebo když dvakrát přesvědčoval imunitní výbor poslanecké sněmovny o vydání hříšníků do spáru inkvizice a díky nezpochybnitelným argumentům a zprávě OLAF uspěl. I on ještě v podvečer uléhal na polštář tmářství, kacířských myšlenek a zatracení. Ovšem ráno prozřel. A rukou mávl a prozřely i zástupy. Ti, kdož ještě včera všude vylepovali předlouhý seznam bývalých nepotrestaných kauz a zlodějin minulých vlád ráno zjistili, že kráčeli po špatné cestě. Nic takového neexistuje, nic se nestalo, nic se neukradlo, protože toho by si naše spravedlnost všimla a ta jak už víme, se ovlivnit nedá. Ani žádná divoká privatizace se nestala, protože jejím nejaktivnějším podílníkem byl právě Andrej Babiš, ale ten je čistý, jak se dodatečně zjistilo a navíc to je on, kdo přišel oligarchy a lobisty odstavit od koryt. Tak takhle to musí být, protože jedině takto to dává smysl a jinak by to ani nešlo.

A mezi těmi, kterým byly oči otevřeny jsou i naši nejvyšší. Sám znovuzrozený Fénix A.Babiš ještě před nedávnem docela nevybíravě útočil na vyšetřovací tým, ba i na celý palác spravedlnosti a tvrdil o nich, že jsou úplatná, účelově zkorumpovaná a veskrze nedůvěryhodná partička. Dnes se kaje za to že se mýlil, protože nechci ani domyslet co by to znamenalo, kdyby mluvil pravdu a nějaký státní zástupce by se dal opravdu uplatit, či zastrašit. Také prezident Zeman gratuloval premiérovi ke zjevení pravdy na světlo Boží. A bylo to hodně emotivní a podobné tomu, jako když před šesti lety na Hradě třásl pravicí Ištvánovi a u toho vykřikoval bojovná hesla o zatočení s ekonomickou mafií v nejvyšších patrech politiky. A nebylo to naopak vůbec podobné tomu, když pak po čtyřech letech plakal Nečasovi na rameni že se spletl, že to tak vůbec nebylo a že státní zástupci jsou svině prolhané a ať mu to odpustí. Ale dnes už zase prozřel, odvolal a vidí, že pravda a láska skutečně zvítězily nad lží a nenávistí.

Taková ideová očista národa za jedinou noc je vskutku nevídaná. Bylo by dobré zjistit, zda Šaroch neumí také chodit po vodě, protože v bažinách se pohybuje s profesionální jistotou trapéra. To už dnes víme.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/proc-zalobce-saroch-neposlal-babise-k-soudu-78235?dop-ab-variant=1&seq-no=1&source=hp

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/da-se-v-cr-objednat-trestni-stihani-babis-zeman-ani-nova-ministryne-se-nemohou-shodnout-71627

Autor: Petr Burian | úterý 3.9.2019 14:23 | karma článku: 24.70 | přečteno: 605x

Další články blogera

Petr Burian

Jak nás vidí svět

Je anketa, kterou mezi cizinci celého světa pořádá česká hospoda v Sydney. A pokud vás nahlodaly kecy našich světoběžníků o tom, že jsme zaprdění, buďte v klidu. Ten kabaret stupidity a křupanství vám ukáže, že jsme vlastně cool.

8.9.2019 v 21:40 | Karma článku: 35.15 | Přečteno: 1661 | Diskuse

Petr Burian

Salto mortale

Salto mortale = smrtelně nebezpečný akrobatický přemet, zoufalý čin. Ten dnes předvádějí Babišovo příznivci když tvrdí, že podnikatel smí lhát, zamlčovat a kličkovat mezi zákony. Je to sice amorální, ale jinak naprosto v pořádku.

6.9.2019 v 10:36 | Karma článku: 23.93 | Přečteno: 535 | Diskuse

Petr Burian

Od volebních uren rovnou do soudní síně

Zaujaly mne tři dnešní aktuality. Strana Trikolóra představila svůj volební program ve stylu jitrnice jakou svět neviděl, ministryně spravedlnosti Benešová neví jak funguje justice a Zeman musí prokázat před soudem, že stále žije.

4.9.2019 v 16:57 | Karma článku: 17.15 | Přečteno: 432 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ladislav Cihlář

státní zástupci pardonují "prasárnu"

Přestože bylo ukončeno trestní stíhání ve věci Čapí hnízdo, neustává diskuze k rozhodnutí státních zástupců, i od významných našich politiků.

19.9.2019 v 16:20 | Karma článku: 10.38 | Přečteno: 187 | Diskuse

Jan Bartoň

Primátor Hřib – jednička mezi nulami anebo obráceně?

Primátor Prahy Zdeněk Hřib zavítal do pořadu Události, komentáře, aby v něm obhajoval svou roztržku s premiérem Andrejem Babišem a poté svou „čínskou politiku“. Je jasné, že se cítí zcela nevinen!

19.9.2019 v 8:00 | Karma článku: 43.28 | Přečteno: 4002 | Diskuse

Jan Polanecký

Němečtí politici a aktivisté brojí proti SUV autům. A jen u nich se rozhodně nezastaví

Nevím, kolika lidem už dochází, kam jsme se to dostali. A kolik lidí je ochotno nadále snášet brutální řízení vlastních životů politiky a ukřičenými skupinkami aktivistů.

19.9.2019 v 8:00 | Karma článku: 32.73 | Přečteno: 733 | Diskuse

Bohumír Šimek

Babiš: České zdravotnictví je na tom skvěle!

Vnitřní dluh je 300 miliard korun, chybí 2000-3000 lékařů a 3000-5000 sester, chybí pomocný personál, zavírají se oddělení, bankrotují celé nemocnice, prodlužuje se čekací doba na vyšetření a operace.

19.9.2019 v 6:58 | Karma článku: 16.34 | Přečteno: 517 | Diskuse

Miroslav Gruner

Záměr zrušit EET je v současnosti překážkou porážky A. Babiše ve volbách

Zavedení a trvání na EET je prostě konkurenční výhodou firmy ANO oproti značkám jako ODS a TOP. I když je EET pro živnostníky otravná a zatěžující, i tak ji mnohý volič v pracovním poměru bere jako spravedlivý nástroj výběru daní.

19.9.2019 v 3:35 | Karma článku: 15.90 | Přečteno: 554 | Diskuse
Počet článků 203 Celková karma 29.20 Průměrná čtenost 1633
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz