Čtvrtek 27. února 2020, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Ministryně zjistila to, co všichni vědí už 30 let

21. 09. 2019 16:49:04
Paní ministryně Maláčová byla pozvaná na jednu noc poslankyní Fialovou do závadové čtvrti Předlice v Ústí n/L. Poté co se přebrodila řekou odpadků si ráno do deníčku zapsala: noc byla klidná. Tohle si zapisovali vojáci na frontě.

To, že je noc klidná by snad mělo být normální a ne hodno zdůraznění. Asi tušila do čeho jde. A pokud ne, tak vystoupení z auta ji muselo uzemnit.

V tom z jednoho okna začínají létat odpadky na ulici. „Takhle se tady opravdu žije? Hází odpadky ven z oken?“ překvapilo Maláčovou. V tu chvíli kdosi vysypal z okna kýbl popela a delegace z Prahy a lidé z vedení Ústí se radši klidila.

https://www.idnes.cz/usti/zpravy/usti-nad-labem-predlice-ghetto-vyloucena-lokalita-ministryne-jana-malacova-eva-fialova.A190919_140742_usti-zpravy_pakr

To ovšem není ojedinělý případ. Takto se tu žije normálně. Před rokem nechal ústecký magistrát odklidit z prostranství čtvrti tisíc tun odpadků, které se vršily až do pětimetrové výše, včetně vraku auta na střeše domu. Celá akce "za Předlice krásnější" vyšla na pouhých 3,5 milionů korun a vydržela krásných pár dní. Dnes ministryně kličkuje opět mezi odpadky, fekáliemi, mrtvými krysami i injekčními stříkačkami. Ovšem určitý posun k lepšímu lze vypozorovat alespoň z toho, že už se ví, kdo je viníkem tohoto neuvěřitelného svinčíku. Je jím majitel onoho nájemního domu, z jehož oken nájemníci binec bezostyšně vyhazují. Shodnou se na tom jak neziskovky lobující za ještě více peněz pro místní nepracující, tak město, které tyto peníze schvaluje a přerozděluje a i stát, který to všechno garantuje a zastřešuje. A proč že se vlastně vyplácí tyto horentní sumy těm, kteří si jich evidentně neváží a zneužívají je? I na to se už přišlo. Můžou za to obchodníci s chudobou.

https://www.idnes.cz/usti/zpravy/vnitroblok-vyklizeni-sklarska-ulice-predlice-usti-nad-labem-odpad.A190314_463650_usti-zpravy_pakr

A aby byl kabaret absurdit dokonalý, označí se čtvrť s exkluzivní péčí ghettem, což je název pro příměstskou lokalitu, kam byli dříve nuceně vykazováni lidé jiné kultury, a v níž platil přísný režim bez jakékoliv sociální pomoci. Popřípadě se takové místo s nadstandardním začleňováním nazve vyloučenou lokalitou. Pokud se vám přitom vybaví scéna z filmu Bílá paní, kde se lidé brodí řekou a vzájemně se utvrzují že jdou po mostě, nejste daleko od pravdy. Bohužel pro nás se podle tohoto ptydepe (https://cs.wikipedia.org/wiki/Ptydepe) také formují vládní návrhy řešení. Jak asi takové řešení v imaginárním světě, kde auto je chleba, matka věšák a dům kedlubna může dopadnout, vidíme už dnes. Ministryně Maláčová nám jeden takový myšlenkový lunapark představila co by soubor patnácti opatření k vyloučení vyloučení, zavedení pořádku a práva na právo v ubytovacím byznysu (součást odkazu). Z té kytice moudrosti bych se rád zastavil u těch nejpozoruhodnějších opatření:

3. Zavedení povinnosti trvalého pobytu v obci, kde jedinec fakticky bydlí

4. Opravy a výkup zdevastovaných bytů obcemi

Tyto krásné socialistické úderky obce jistě potěší. Nejenže budou muset zapsat pod svá křídla kdejakého vandráka, zajistit mu levné ubytování, ale ještě mu ho po zničení znovu opravit. Stát se bude zpovzdálí alibisticky dívat, a když to klapne, prohlásí to za svůj úspěch. Když ne, označí obce za neschopné cyniky.

5. Dokončení cenových map za účelem stanovení obvyklého nájmu

Nevím, co si od tohoto stát slibuje. Každý nájem je tržně jiný, záleží na okolí, občanské vybavenosti, zařízení bytu a lukrativnosti umístění. Pokud pronajímatel bude chtít, napálí si svou cenu. A pokud stát tímto oseká dávky na bydlení stanou se dvě věci: zájemce potáhne pod most, nebo začne krást. A jestliže stát nařídí pronajímat za tyto ceny všem povinně, klesne nabídka ubytování a pod most půjdou všichni ti, kterým má toto nařízení zajistit dostupné bydlení. Protože nikdo není povinen dát svůj majetek v plen a sanovat tak za své úkoly určené státu. Krásná práce. Tady by stál za zmínku takypodnikatel Boris Rudý, který věren svému jménu nabízí v Předlicích z levičáckých pohnutek pronájem bytů sociálně vyloučeným za lidové ceny. Prozatímním úspěchem jeho bohulibé činnosti jsou ihned po rekonstrukci zdevastované byty a dluh na nájmech ve výši 200 000kč. Což vysoce oceňuje i ředitel krajské pobočky Člověka v tísni Vít Kučera. „Klienty si nachází sám. Má nízké a férové nájemné, které je nižší než všude okolo, a není to žádný obchodník s chudobou. Kdyby se takhle jako on chovali i ostatní, tak by to v Předlicích bylo mnohem lepší.“

Tak tady už pouhá slova uznání nestačí. To si zaslouží rovnou poplácání po ramenou.

https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/opravuje-byty-v-predlicich-pro-chude-najemnici-mu-je-pak-nici-20190219.html

9. Zákonně definovat, co je přechodné bydlení a jakou má funkci za účelem eliminace tzv. ubytoven

Paní ministryně chce eliminovat ubytovny. Proč? Pokud chce omezit kriminalitu a nehorázný binec v okolí, tak přesunutím jejich autorů o barák dál toho fakt nedosáhne. A pokud chce snížit výdaje na doplatky na bydlení, ať je klidně sníží, ale na to zas nemá koule. Uvědomuje si vůbec ta paní, že uzavřením ubytoven zůstanou sta tisíce lidí na ulici, z nichž to nejvíc odnesou ti slušní a pracující? No asi ne. Ale zase za to bere 200 000kč měsíčně platu.

10. Umožnit oddlužení osob v exekuční pasti bez nastavení minimálního limitu splacení

Naprostá bomba. Už víme, proč má Maláčová přezdívku Venezuela. Ono totiž ze zákona nelze definovat "některé" lidi z ubytoven a z titulu barvy kůže je to rovnou nepřípustné. Takže bude muset odpustit bez náhrady všechny tři a více exekuce na osobu. Tak takové monstrózní okrádání už jednou okradených věřitelů je ještě větší vejvar, než její slavná insolvence. A co udělá permanentní neplatič, bývalý dlužník teď už s čistým štítem?

A) najde si práci a bude vděčný a přičinlivý

B) začne sekat opět dluhy ve velkém a do noci se chraplavě smát

14. Zajistit, aby všichni práceschopní skutečně pracovali vč. dlouhodobé zaměstnávání dlouhodobě nezaměstnaných osob, např. revize veřejně prospěšných prací, tak aby bylo možné je využívat dlouhodobě bez nutnosti opakované evidence na úřadu práce

Tak tady bych doporučil začít prvně s něčím jednodušším a až pak si zvyšovat zátěž. Může se pokusit např. zajistit mír a porozumění mezi Araby a Židy, nebo přesvědčit Moskvu, že lhát se nemá.

15. Zajistit vymahatelnost práva zejm. s ohledem na rušení nočního klidu a sousedského soužití

Tak tohle mě rozbilo. Po čtrnácti vesměs protiprávních návrzích začíná patnáctý těmito slovy. Bomba! Všechno ve stylu původního newspeaku, kdy zlodějem dávek na bydlení není ten, který je zdarma vyplácí z peněz nás všech, ani ten, který je zneužívá jako bezpracný zisk, ale ten, který někomu za ně nabídne ubytování, pro které jsou určeny. Bravo a potlesk ve stoje.

Autor: Petr Burian | sobota 21.9.2019 16:49 | karma článku: 41.63 | přečteno: 2608x

Další články blogera

Petr Burian

Křeček prý štěká

V bitvě o Křečka na postu ombudsmana jsem se stále nedozvěděl, co mu jeho kritici vyčítají. A vzhledem k tomu, že to nevědí ani oni sami, vydal jsem se dle hesla "když nejde Křeček k blogerovi, musí bloger ke Křečkovi" to zjistit.

26.2.2020 v 16:46 | Karma článku: 41.56 | Přečteno: 2652 | Diskuse

Petr Burian

Křeček škrábe, kouše

Parta lidskoprávních aktivistů bránila novému ombudsmanovi S. Křečkovi ve vstupu do úřadu. Vadí jim, že prý avizoval, že nebude chránit práva menšin. A má pravdu. Žádná práva menšin totiž neexistují. Existují jen práva nás všech.

21.2.2020 v 12:27 | Karma článku: 43.96 | Přečteno: 2619 | Diskuse

Petr Burian

Rasistická pusinka

Čokoládová pusinka je tradiční německý pamlsek a nikoliv flirt africké dívky. A i ten se stal terčem boje proti rasismu jedné uvědomělé aktivistky. To pro svůj tvar malé hlavičky ozdobené fezem, slamákem a našpulenými rty.

19.2.2020 v 13:38 | Karma článku: 36.48 | Přečteno: 1134 | Diskuse

Petr Burian

Když se levá ruka tluče do levé nohy

O tom že Piráti jsou jen obyčejní aktivní levičáci v maškarním kostýmu kapitána Hooka, ví každý. A také je postihla pohroma, která levičáky tu a tam postihuje. Někdo jim splnil to, po čem volali. A rázem mají problém zvaný Airbnb.

18.2.2020 v 14:22 | Karma článku: 38.01 | Přečteno: 1419 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Vůbec si nevedeme špatně, předpojatý Brusel to však vidí jinak!

Premiér ani vicepremiér neskákali nadšením, když se jim na stůl dostala jako každý rok „Zpráva o České republice“ - vysvědčení od EK jak jsme si loni vedli. A novináři byli na koni. Zdání toho, jak jsme dobří, Komise rozcupovala.

27.2.2020 v 19:34 | Karma článku: 7.03 | Přečteno: 223 | Diskuse

Michaela Stirner Řeřichová

Patří koncept lidských práv do rukou států?

Státní instituce se neptají každého jednotlivého člověka kdo jsi, co cítíš a co potřebuješ. Pocity i potřeby konkrétních lidí se ztrácí v rozhodnutích mocných. Tito a další lidé jsou si toho vědomi. A vy?

27.2.2020 v 19:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 97 | Diskuse

Jan Ziegler

Regulace nájemného, šílený nápad ministryně

Kvůli policejní razii na ministerstvu práce a sociálních věcí sílí hlasy po odstoupení ministryně Jany Maláčové. Já si však myslím, že abdikovat by měla z jiných závažnějších důvodů.

27.2.2020 v 17:46 | Karma článku: 22.84 | Přečteno: 628 | Diskuse

Libor Popovský

Itálie: Salviniho čeká soud za „únos“ migrantů

Článek Soerena Kerna "Italy: Salvini Facing Show Trial for "Kidnapping" Migrants", který vyšel 14. února 2020, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.

27.2.2020 v 9:15 | Karma článku: 40.14 | Přečteno: 2175 | Diskuse

Michal Vimmer

Náměstí B. Němcova ? Konečně !

"Když něco nemůžeš změnit, tak to přejmenuj. Naštveš spoustu lidí !", říkala Jackie Onassisová, dříve Kennedyová a divoce se smála. Jistě by souhlasila, že kdo se směje naposled, směje se nejlíp a měnit cedule je velice zábavné.

27.2.2020 v 8:11 | Karma článku: 27.67 | Přečteno: 929 | Diskuse
Počet článků 253 Celková karma 34.83 Průměrná čtenost 1765
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Češi začínají panikařit. Vykupují těstoviny i čističe, klidně i za 20 tisíc

Část regálů v prodejně Lidl na pražské Zbraslavi je poloprázdná. Lidé vykoupili konzervy s gulášem, ale také některé...

Vždycky jsem byla obdařenější prsatice, směje se Lucie Benešová

Chtěla domek na Sicílii, ale nakonec si pořídila hezké místo pro stavbu v Jizerských horách. „Mám plno plánů, pořád...

Hospody, kolo a památky. Orlando Bloom si v Česku užívá se psem i snoubenkou

Orlando Bloom (43) natáčí v české metropoli seriál Carnival Row. Kromě herectví se tu nejčastěji věnuje svému psovi,...

Příběh Jirky: Manželka je po rodičovské jak utržená z řetězu

Se ženou jsme byli svoji téměř deset let, když jsme se konečně stali rodiči. Žena dlouho nechtěla, já bych byl otcem...

Bolek Polívka se opět oženil. Vzal si matku svých tří dětí

Bolek Polívka (70) s oblibou říkával, že každé z jeho dětí si zaslouží mít vlastní matku. Neplatilo to jen u jeho...