Klaun

20. 10. 2019 21:17:18
Pan prezident Miloš Zeman byl hospitalizován v ÚVN na rekondiční pobyt. Mluvčí Hradu Ovčáček to označil za pravidelnou prohlídku. Podobnou v trvání několika hodin už absolvoval MZ v září. Tedy určitá pravidelnost tu opravdu je.

Pan prezident, dle svých vlastních slov, chce být v dobré kondici na oslavy státnosti 28.října. Po důkladném vyšetření mu byla zjištěna jen dehydratace a problémy s chůzí. Na žízeň mu byly aplikovány infúze, což je logické, ke zlepšení chůze byl pak vyměněn pravý bodyguard. Levý si jen přehodil zešmatlané boty. Takže doufejme, že se už nebude opakovat ona dehydratace a špatná chůze z legendární scénky u korunovačních klenotů. Ve špitále mu byla vyhrazena separé kuřárna pro lepší kondici a ostatní pacienti tak museli chodit kouřit na patologii. Aspoň na vlastní oči viděli, do čeho jdou.

Ano, dělám si z toho legraci, a vím proč. Stejnou srandu si ze svých občanů totiž dělá i prezident. Ať už sám, nebo ústy svého amplionu Ovčáčka. V září MZ prodělal kompletní vyšetření a dle lékařů i svého mluvčího je ve výborné fyzické i psychické kondici. Proto jede hned na to na rekondiční pobyt, po kterém mu lékař doporučí ještě tři dny odpočívat aby to vůbec rozdýchal. Asi se dostal do takové vrcholové formy, že to jeho vlastní tělo nedává. A přitom by stačilo jen říct, že prezident je v celkem dobré zdravotní formě úměrné jeho věku a pracovnímu vytížení. Jenže Hrad ze zásady nikdy nepřipouští žádný náznak drobné negace, omylu, či nedej Bože pochybení. To se raději bude soudit do krve s kde kým, nadávat kde komu takovými výrazy, že z toho zvrací i dřevorubci a Ovčáček zavaří hlídací program Twitteru.

Když se MZ rozhodl pro rachotu prezidenta umínil si, že bude jiný, originální, zkrátka prezident, jakého svět neviděl. A nutno říct, že se mu to svým způsobem i povedlo. Nechal se nazývat prezidentem spodních deseti milionů a prezident sjednotitel. Navzdory tomu už stihl pozurážet polovinu občanů a rozdělit národ takovým způsobem, jakým se to nepodařilo ani komunistům. V zahraničí je známý spíše jako hlavní postava asijského posměšného komiksu a také figurka z internetové videohry PussyWalk, ve které opilec s cigárem v hubě vrávorá a u toho nemístně kleje. Vše je pak podloženo kulisou jeho nejlepších hlášek. V rádiích s ním už raději ani nevysílají živé rozhovory před desátou večer a diskuze o něm se pravidelně svrhávají ve frašku plnou černého humoru a řízných bonmotů. Ta názorová občanská válka by se dala nejlépe charakterizovat jako školní příložníky versus francouzské hole.

A to je to, oč tu běží. Zatímco Václav Havel požíval obecné úcty, Václav Klaus jistého respektu, Miloš Zeman je už jen terčem obecného veselí. Nejlépe je to vidět na diskuzích pod články o jeho osobě. Diskutéři se v nich předhánějí v tom, kdo vymyslí šťavnatější fórek na jeho adresu. O nějaké seriózní debatě nemůže být ani řeč, stejně by byla o ničem. Co taky chcete vydebatovat na jeho vlastním výkladu Ústavy, vysvětlení, že Mynáře bez prověrky odvolá až po jeho dovolávání se donekonečna, či na jeho servilní lokajství směrem k totalitním vládám a protěžování komunistů a StBáků. A pokud se některý z jeho příznivců pokusí diskutující umravnit, vyvolá tím jen další salvu smíchu a sklidí několik ironických lajků za dobrý vtip. A tak ač se příznivci MZ všemožně křečovitě snaží ostatním vnutit, že veškerá kritika MZ je jen tupá nenávist k jeho osobě, všichni vědí, že o žádnou nenávist se nejedná a MZ je všem už jen pro smích.

Miloš Zeman, stejně jako Andrej Babiš, vsadil při budování svého mediálního obrazu na pozitivní agresi. Jenomže zatímco AB vytváří chytře zdání, že útočí protože se tím brání, MZ dává humpolácky najevo že útočí, protože ostatní jsou jen idioti nesahající mu ani po špagát trenclí. A ten propastný rozdíl v přístupu je dost znát. Zatímco AB by mnozí nejraději viděli v pruhovaném, MZ v klaunském i s rolničkami. S výběrem svého mluvčího to prezident taky nevyhrál. Jiří Ovčáček postrádá nejen jakékoliv charisma, ale i základní osobní živočišnost. A tak víc než muže činu připomíná spíše Červenáčka z Rychlých šípů po třiceti letech a jeho písemný projev je směsicí pubertální hysterie a Grebeníčkova DNA.

Rozhovory s prezidentem na TV Barrandov měly tento nepříznivý stav zvrátit a naservírovat živého prezidenta lidem přímo do obýváků, ložnic a kuchyní. Jenže průhledná figurka Soukupa, připomínající spíše umělohmotného Kena ze soupravičky Barbie na tripu a rádoby žoviální zemanův výraz tomu nasazují onu pověstnou korunu Consummatum est. Moderátor, v roli jestřába demokracie a všeho lidu, klade prezidentovi průhledné, rádoby záludné otázky na tělo, kterými velmože čistě náhodou nejenže nikdy nenachytá na švestkách, ale ke vší smůle mu jen nahrává na smeče. A Miloš Zeman odpovídá s chutí. Zpočátku hloupoučkému jakože moderátorovi opraví drobnou technickou chybku v dotazu a pak mu s otcovskou dobrotou vše vysvětlí tak, jako když táta poučuje vlastního synka o tom, že gravitační zrychlení neznamená to, za jak dlouho holka na party otěhotní.

Poslední věc prezidentova mediálního obrazu je jeho oficiální portrét. Tím vlastně MZ začínal. Chtěl opět zaujmout něčím výjimečným. A tak zatímco jeho předchůdci probodávali žáčky před tabulí komisním pohledem, MZ zvolil mnohaocasý výraz, který se dá vyložit různě. Od: svěř se taťkovi co bys chtěla vědět o sexu, přes: mám vás všechny u zádele, až po: dneska mi dejte pokoj, jsem narvanej koksem jak chvaletická elektrárna.

Některé top hlášky pod diskuzí o propuštění MZ z nemocnice po rekondici:

Vyměnili mu Varty za Duracell a teď vydrží bubnovat celou noc.

Zlepšila se mu chůze. Vyměnili sjetej gumovej špunt na holi.

Pry ho vystavi ve snemovne pri oslavach statniho svatku.

Vždyť to sám s Ovčáčkem přiznali, že to sledovali...odp: Sledovat cokoliv s Ovčáčkem je snad ještě horší, než dětské porno.

To je skvělé, že je pan prezident v dobré kondici. Z toho musí mít každý slušný a inteligentní člověk radost...odp: no musí, ale nemá.

Pan prezident je zcela zdráv. Proto je jeho zdravotní dokumentace vedena v režimu nejpřísnějšího utajení.

Raději ať mlčí v Lánech, než aby mluvil na Hradě.

Tak jsem si představil ten odpočinek : "Defibrilátor !!!! Rychle!!!! Ztrácíme ho!!!!! Puls? Jaký je puls?!!!!!!"

Neboj, zase ho vzkřísili.

Můj táta je o rok starší než Zeman a vypadá jako jeho syn . Teda nevlastní, protože je celkem inteligentní.

Vypadá dobře. Tak snad to tak vydrží do 28.

Zeman zakončil rekondiční pobyt v nemocnici vykouřením kartonu cigaret.

Trochu mu opláchli odrezovačem jeho železné zdraví.

První článek Ústavy : Prezident republiky se nesmí pomočovat.

Nyvlt dela co muze aby se dedkovi podobal, ale my ho stejne vzdycky prokoukneme!!!!

Omládli jsme! Hopsa hejsa do Brandejsa...

Problém je v tom, že vy ho prostě berete jako normální živou bytost.

Provozní kapaliny a filtry vyměněny. Jen ta řídící jednotka nějak blbne.

V nemocnicích se už zase muže kouřit? odp: Jenom ti, co podepsali protikuřácký zákon, jiní ne.

Ale vypadá jako kdyby byl 4 dny na zabijačce.

Vyberte svůj top, a příznivce MZ, kteří mne budou chtít za článek zpražit žádám, aby důsledně používali výrazů nenávist, hyenismus a nemůže rozdýchat demokratickou volbu, děkuji.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-nemocnice-ovcacek-rekondicni-pobyt-zdravi-fit.A191020_141843_domaci_remy

https://www.blesk.cz/clanek/digital-pocitace-a-hry/292944/zemanova-pussywalk-prezident-jako-hrdina-videohry-plne-ku-d.html

Autor: Petr Burian | neděle 20.10.2019 21:17 | karma článku: 47.18 | přečteno: 16216x

Další články blogera

Petr Burian

Vizitky

Je třicetileté výročí pádu komunistické totality. Prezident sjednotitel dolních 10 milionů prchá před davy zbaběle do zahraničí a největší oligarcha a registrovaný donašeč StB se chystá v projevu pranýřovat papaláše a totalitu.

17.11.2019 v 2:23 | Karma článku: 19.34 | Přečteno: 373 | Diskuse

Petr Burian

Třicet let poté

Agentura Behavio provedla za pomocí sociologů a ve spolupráci s Českým rozhlasem průzkum na téma, zda se lidem žije 30 let po sametu lépe. Nepřekvapivě byly staré struktury proti, svobodomyslní pro a levičáci kam vítr, tam plášť.

8.11.2019 v 16:30 | Karma článku: 21.28 | Přečteno: 552 | Diskuse

Petr Burian

Další zvyšování daní je pro ANO nepřípustné

Navíc chce snížit sazbu DPH na jednotných 10% u všech potravin a zlevnit je tak pro občany. Dále bude zlevňovat elektřinu pro domácnosti a sestavovat vyrovnané rozpočty bez dluhů. Vím to, četl jsem totiž jejich volební program.

30.10.2019 v 16:09 | Karma článku: 42.76 | Přečteno: 3378 | Diskuse

Petr Burian

Zeman vyrazí Ovčáčka

V proslovu k výročí republiky prezident prohlásil: Přeji České republice aby byla nikoliv zemí často patologické nenávisti na sociálních sítích, přeji České republice, aby byla zemí úspěchu,...a proto Džórdž poletí, měl dodat.

29.10.2019 v 1:41 | Karma článku: 30.18 | Přečteno: 886 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

David Novák

Jak vyřadit mozek a nahradit ho propagandou

To co budu popisovat, vnímám v posledních letech napříč celou Evropou a velmi mě rmoutí, že to vidím i v naší zemi v míře vrchovaté. Mám na mysli propagandu a postupné vymazávání kritického myšlení.

19.11.2019 v 13:48 | Karma článku: 18.22 | Přečteno: 566 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Trumpův Mnichov? Snad Antimnichov!

Kolega bloger Martin Braun kul železo dokud bylo žhavé. Ještě v pondělí 18/11 napsal článek „Nehorázný titulek na idnes.cz“. V reakci na to, jak o změně postoje USA k izraelským sídlům v Judeji a Samaří tento server referoval.

19.11.2019 v 12:55 | Karma článku: 14.79 | Přečteno: 207 | Diskuse

Luboš Smrčka

Proč by se měl Trump Bloomberga bát?

Kupodivu nepříliš velký zájem ze strany domácích médií vzbudila informace o tom, že se v státě Arkansas přihlásil jako demokratický kandidát na prezidenta USA miliardář, filantrop, zkušený a úspěšný politik Michael Bloomberg.

19.11.2019 v 10:26 | Karma článku: 11.77 | Přečteno: 636 | Diskuse

Pavel Skramlík

Prožíváme stav revovulace, ovulace před revolucí

Mám pocit, že aspoň na nějakou přechodnou dobu nastal v české společnosti stav revovulace. To je situace, v níž nastává ovulace revoluce. Jsem autorem tohoto termínu.

19.11.2019 v 8:48 | Karma článku: 8.98 | Přečteno: 235 | Diskuse

Petr Petříček

Taková malá poudačka z Jizerek o kecech na koledu , cinkání klíči a bambilionu chvilek

Svoboda je v poslední době hojně nadužívané slovo a každý si ho překládá do jazyka svého kmene.Svobodu volby podstupujeme každý den. Z těch střípků svobody je pak naše opravdová svoboda, nebo jen tříděný skelný odpad.

19.11.2019 v 7:51 | Karma článku: 23.05 | Přečteno: 692 | Diskuse
Počet článků 217 Celková karma 29.95 Průměrná čtenost 1695
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz