Úterý 21. ledna 2020, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 21. ledna 2020 Běla

Zeman vyrazí Ovčáčka

29. 10. 2019 1:41:41
V proslovu k výročí republiky prezident prohlásil: Přeji České republice aby byla nikoliv zemí často patologické nenávisti na sociálních sítích, přeji České republice, aby byla zemí úspěchu,...a proto Džórdž poletí, měl dodat.

Pokud to tedy s tím potíráním nenávisti na socsítích mínil vážně. Jiří Ovčáček je totiž právě ten element, který na svých účtech uráží, zesměšňuje a napadá permanentně své blízké i vzdálené okolí. Věc je o to bolavější, že jako mluvčí prezidenta má širokou mediální základnu a tedy jeho hnis zasáhne dál a větší počet lidí. Bakterie z jeho klávesnice se potom šíří rychlostí pandemie. A není bez zajímavosti, že z titulu svého postavení tak činí jménem samotného Zemana, který toto jednání farizejsky kritizuje.

Jiří Ovčáček mi svým projevem ponejvíce připomíná agilního studentíka prominentních komunistických rodičů. Ač ještě neví kde se bere v obchodě chleba, už by chtěl bojovat proti zlu celého světa. A přitom si nevšimne ani vlastní rozvázané tkaničky, na kterou si vzápětí sám šlápne. Ovšem bojovník to on je přenáramný. Své sociální statuty si opentlí srdíčky, do klopy vetkne rudý karafiát a pak napíše:

„Říše se rozhodla, že se v protektorátě nebude pít tuzemák. A basta!“ Tou říší myslí EU a tím protektorátem naši zemi. Ale jeho fascinace nacismem, fašismem a komunisty jakožto uzemňujícím diskuzním výrazivem, není ojedinělá. Hnutí Antifa nazval fašisty a Milion chvilek přirovnal ke komunistům. Dusilovou, Kollera a ostatní, kteří vyjádřili nesouhlas s chováním Miloše Zemana v úřadě, přirovnal mimo jiné k umělcům, kteří podepsali antichartu. Je to o to pikantnější, že on sám je bývalý podřadný pisálek Blesku a komunistických Haló novin.

„Mítinky konkurenčních stran rozbíjeli fašisté. Podle českých médií se ale nově fašistům říká antifašisté...“

„Milion chvilek nenávisti...v demokratické společnosti se prostě neustupuje náměstí, není rok 1948.“

„Milion chvilek nenávisti tajnosnubně uvádí, že neprozradí, co bude po 4. červnu. Tak vám to povím. Vysoce pravděpodobný je maďarský scénář, tedy pokusy o blokády vybraných ústavních institucí a tím vyvolání střetu s bezpečnostními složkami.“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fasiste-v-cernem-kterym-se-rika-antifasiste-Dnes-na-Vaclavaku-napadli-akci-Okamury-a-Ovcacek-o-nich-pak-napsal-neco-nepekneho-463263"

https://www.forum24.cz/ovcacek-strasi-lidi-lzi-ze-spolek-milion-chvilek-planuje-nasili-v-ulicich-dockal-se-trestniho-oznameni/"

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Unor-48-Listopad-89-Ovcacek-a-lidr-demonstrantu-se-potkali-jeste-pred-dnesni-akci-581293"

https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/386168/prezidentuv-mluvci-ovcacek-ustrelil-kritiku-zemana-na-andelech-prirovnal-k-anticharte.html"

Ale i jinak je to diskuzně čilý chlapík:

„Temná vize země za „Drahoše prezidenta“podle děkana Ševčíka: Znehodnocené úspory lidí, vítání a kývání...“ Jiří Ovčáček, 21. ledna 2018 ...a ještě k Drahošovi: „Vybíráme mezi nabiflovaným plastovým pravítkem a skutečným člověkem. Volím člověka!“ Jiří Ovčáček, 26. ledna,

„Už vím, co jsou lepšolidi. To je něco jako Pehe, který se těší, že během pěti let zemře 500 000 voličů Miloše Zemana.“ Jiří Ovčáček, 30. ledna, 2018

„Kdyby v Poslanecké sněmovně mluvil fikus, Kalousek s Farským by se mocně klonili k zemi. I listy by oprašovali. Jiří Ovčáček, 10. ledna, 2018

„Fikus by četl projev z papíru, napsaný a podstrčený draze placenými poradci. Prezident republiky promlouvá k Poslanecké sněmovně spatra! “ Jiří Ovčáček, 10. ledna,

„Žalobníčkům do Vatikánu. Pamatujte: Pýcha očí a nadutost srdce, ač jsou svévolníkům světlem, jsou hříchem. Přísloví, 21, 4. “ Jiří Ovčáček, 13. února, 2018

„Ti ubožáci v Bakalově knížectví v antizemanovské nenávisti omluví I komunistický puč v únoru 1948. Jiří Ovčáček, 10. ledna, 2018

„Je smutné vidět kulturní frontu v tak nekulturním rozkladu. Militarizovanou až do zblbnutí.“ Jiří Ovčáček, 16. února, 2018

No, nechme chlapce dále srdíčkem a vlídným slovem bojovat proti světovému zlu a podívejme se jak jeho projev hodnotí drobnohled diplomové práce fakulty sociálních věd Karlovy univerzity, kde si kluka už také všimli. Nemusíte to číst celé, závěry všech kategorií jsou vesměs stejné

http://file:///C:/Users/admin/Downloads/DPTX_2015_2_11230_0_481909_0_179973.pdf"

... opakovaně vybočuje od standardů práce tiskového mluvčího.

...Jiří Ovčáček často vyjadřuje obdiv k prezidentovi, zveřejňuje své fotografie s prezidentem či mu vyjadřuje svou podporu. Zároveň se v některých případech snaží od příspěvků odosobnit použitím třetí osoby k označení sebe sama. Tyto příspěvky neodpovídají standardům profese tiskového mluvčího.

...Jiří Ovčáček sdílí příspěvky z kontroverzních médií, které jsou charakteristické vysokým počtem přívlastků a obrazných přirovnání. Příspěvky vyjadřují negativní hodnocení odpůrců Miloše Zemana. Vzhledem k použitým výrazovým a stylistickým prostředkům a časté hodnoticí funkci nesplňují tyto tweety normy komunikace tiskového mluvčího

...Sdílení kontroverzních médií a názorových příspěvků se neslučuje se standardy práce na této pozici. Jsou charakteristické velkým množstvím metafor a metonymií, užíváním ironie a sarkasmu pro vyjádření negativního hodnocení. Funkce textu, výběr útvaru národního jazyka, výrazových, stylistických, ale i grafických prvků se neslučuje se standardy komunikace očekávané od tiskového mluvčího prezidenta republiky.

...Význam příspěvků není jednoznačný a nehodí se do komunikace profesionálního tiskového mluvčího. Používá sarkasmus a ironii, jimiž zesměšňuje a uráží jednotlivce, na něž jsou příspěvky namířeny.

...Jiří Ovčáček sdílí příspěvky z nedůvěryhodných a kontroverzních médií, která nedodržují neutralitu sdělení a sdílením je na oficiálním Twitteru tiskového mluvčího legitimizuje.

A dále: „Prezidenta Miloše Zemana hájil s takovou vervou, že se kvůli němu neváhal i několikrát zaplést do lží, jako například v kauze řízení letového provozu a prezidentova pozdního příjezdu na pohřeb bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče.“ (Bastlová, 2016)

„Od prezidentské volby v roce 2013 zažívá část veřejnosti frustraci, kterou Zeman od jisté chvíle s gustem provokuje. Ovčáček je zřejmě součástí té demonstrace. Jiné vysvětlení by rozhodně popíralo prezidentovu duševní integritu. Nikdo totiž neví, jak by zdůvodnil, proč se ústy hlavy státu demokratické země s deseti milióny obyvatel stane „ausgerechnet“ kluk, jenž nedostudoval vysokou školu, cestou na Pražský hrad se živil jako redaktor Haló novin, Práva a Blesku, což je žurnalistické CV jako vystřižené z nějakého dobrého hororu“(Tesař, 2015

No buď jak buď kancléř Mynář dostal nařízeno, aby na projevy Jiřího na socsítích dohlížel. Trochu tristní situace, není-liž pravda? Mluvčího prezidenta musí hlídat jiný cenzor, aby tento nemlel nesmysly. No já bych řekl, že myslí-li to prezident Zeman s tím potíráním nenávistí na internetu vážně, budou si muset taťka s mamkou kluka trochu víc hlídat.

Autor: Petr Burian | úterý 29.10.2019 1:41 | karma článku: 30.19 | přečteno: 914x

Další články blogera

Petr Burian

Smrtící gender

V Británii zakázali reklamu. V dnešní Orwellovské době nic zvláštního, pokud by ztvárnila fiktivního delikventa jiné než bílé pleti, nebo ženu vykonávající domácí práce. Jenže tentokrát bylo důvodem to, že reklama neztvárnila TO.

16.1.2020 v 13:42 | Karma článku: 47.38 | Přečteno: 10375 | Diskuse

Petr Burian

My vám tu solidaritu do makovic nakopeme bagančetem

Paní ministryně Maláčová, zvaná Venezuela, má nový plán na důchodovou reformu. Chtěla by všem přidat a to zavedením základní výměry 10 500kč k těm už stávajícím. Kdo prý najde na ulici 300mld. má se jí ozvat a může se to rozjet.

11.1.2020 v 22:44 | Karma článku: 43.32 | Přečteno: 9970 | Diskuse

Petr Burian

Je to tu samej Mongol

Rychlý trojblog o tom, kterak místní bezdomovci ke svému jmění přišli, Helena Válková pozbyla paměť a největší německý autoklub zabloudil v Evropě.

9.1.2020 v 21:26 | Karma článku: 29.08 | Přečteno: 981 | Diskuse

Petr Burian

Rovný, rovnější a nejrovnější

Paní ministryně práce a sociálních věcí, Jana Maláčová zvaná Venezuela, dostala další ze svých nápadů. Rozhodla se spojit práci a sociální věci v jedno. Navrhuje sociální dávky za to, když do práce půjdou i ti, kteří nechtějí.

8.1.2020 v 2:03 | Karma článku: 34.07 | Přečteno: 1111 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Hink

Chceme znát svého diktátora! Demokracie je podvod!

Jsme zvyklí na jména diktátorů v jiných zemích. Hitler, Kim-Čong-Un, Kaddáfí, Husajn, Erdogan, Putin, Asad. Kdo však stojí za prosazováním zákonů u nás, zákonů, které lidé nechtějí? Ani královské rodiny to zřejmě nejsou.

21.1.2020 v 10:17 | Karma článku: 12.86 | Přečteno: 152 | Diskuse

Jan Dvořák

Víceministr Havlíček zasahuje

„Jiřinko, bylo by kafíčko?“ oslovil ministr Havlíček sekretářku, když podepisoval štos různých rozhodnutí, která se týkala..ale to je jedno, čeho. Hlavně, aby papíry podepsat stihnul.

21.1.2020 v 8:55 | Karma článku: 14.48 | Přečteno: 282 | Diskuse

Vlastimil Kraisl

400 mega za eshop? Amatéři...

Ať byla firma na e-shop k prodeji dálničních známek vysoutěžena nebo ne, ať je cena vysoká či není, pořád to je ve srovnání s největším tunelem v IT oblasti jen takové menší plácnutí do vody.

21.1.2020 v 8:26 | Karma článku: 21.77 | Přečteno: 533 | Diskuse

Jan Bartoň

Debakl ministra dopravy Kremlíka

Minulý pátek jsem dával ministru dopravy tak týden, maximálně dva. V neděli už bylo před schůzkou Andreje Babiše s programátory jasné, že to bude rychlé. Dnes navrhl Babiš odvolání Kremlíka prezidentu republiky.

20.1.2020 v 18:06 | Karma článku: 35.96 | Přečteno: 2048 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Evropský parlament pro základní právo na stabilní klima

EP je přesvědčen, že by všem Evropanům bez diskriminace mělo být přiznáno „základní právo na bezpečné, čisté, zdravé a udržitelné životní prostředí a na stabilní klima“. Tak třeba příště přijde na řadu právo na pěkné počasí.

20.1.2020 v 14:17 | Karma článku: 29.86 | Přečteno: 595 | Diskuse
Počet článků 237 Celková karma 30.98 Průměrná čtenost 1725
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz