Čtvrtek 27. února 2020, svátek má Alexandr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 27. února 2020 Alexandr

Normalizační inkvizitoři

14. 02. 2020 19:18:31
Jakási holka, která nezveřejnila své jméno, dala na socsíť text někoho, jehož jméno taky neřekla. A k tomu přihodila svůj názor. A někdo, kdo k tomu nemá pravomoci, žádal jiného, kdo to ze zákona nesmí, aby ji kvůli tomu vyhodil.

Někdo, kdo je tučně placený z peněz nás všech za úplně něco jiného ji vyčmuchal, zřejmě pochybnými a protizákonnými praktikami, včetně jejího zaměstnání, a protože neporušila žádný zákon, tlačil na jejího zaměstnavatele, aby on zákon porušil a vyhodil ji. Sám přitom pak porušil nejméně zákon o ochraně osobních údajů, když o ní zveřejnil "Kanzelsberger, Tereza Bartůňková, prodejna Jablonec nad Nisou".Celému tomu říkají potom novodobí inkvizitoři správný morální postoj a právní společnost.

Tou holkou byla Tereza Bart, což je pseudonym, nikoliv její pravé jméno, a tím někoho myslím uchazeče o brigádu, kterého vůbec nejmenovala a názorem bylo pak nemístně špičkování na adresu romů. Správným postupem, pokud se to někomu nelíbilo, pak mělo být nahlášení závadného příspěvku správci socsítě. V případě podezření na překročení zákona potom podání podnětu na policii ČR. A v případě odsouzení minimálně podmíněným trestem na 6 měsíců a více v souvislosti s plněním si svých pracovních povinností, mohla být až tehdy ona delikventka vyhozena z práce. Žádný jiný drakonický postup není legitimní. Naprosto amorálním a normalizačně totalitním postupem pak je vyčmuchání pravé identity zmiňované a zákulisními apely na úrovni vydírání tlačit na to, aby ji zaměstnavatel vyhodil v rozporu se zákoníkem práce ze zaměstnání. Už jen toto je potvrzením toho, že se jmenovaná ničeho protizákonného nedopustila. Protože kdyby ano, zapracoval by shora uvedený právně legitimní mechanismus.

Tím zbabělým práskačem byla nezisková organizace Člověk v tísni, konkrétně její svérázný aktivista Daniel Hůle, který elektronické dálniční známky nazývá šmírováním jako v Číně, legální nebankovní poskytovatele půjček šmejdy a lichváři, vymáhání pohledávky nepovažuje za právo, sociální politiku ministryně Jany Maláčové označuje za nahnědlou, ČSSD nazývá Sozialdemokratische Partei a většinovou společnost má za rasistickou na první dobrou.

https://twitter.com/danielhule?lang=cs

Člověk v tísni je rozsáhlá nezisovka tučně placená z veřejných peněz a neměla by z titulu svého postavení silou určovat nová společenská pravidla, ausgerechnet mimo náš právní řád, což vyhození z práce za názor jistě je. Mohla a jistě měla podat trestní oznámení (jenže to by neprošlo, protože žádný zákon porušený nebyl), upozornit firmu, aby žadatel o brigádu byl posouzen nezaujatě, protože je zjevně už dopředu dehonestován, anebo požádat veřejně Terezu Bart, aby se omluvila a své výkřiky smazala jako nepřijatelné. To ona sice udělala, ale Daniel Hůle chtěl její krev. Na svém twíttu si pak pochvaloval, že byla vyhozena rychle, což velmi ocenil. Když pominu neexistující právní důvod, kvůli kterému by ji mohl zaměstnavatel vyhodit, je zde zarážející ještě jiná věc. A to ta, že se aktivista Hůle vůbec nezajímal o osud onoho žadatele o brigádu, ale výhradně jen o to, aby Tereza byla vyhozena bez možnosti obrany a vlastní obhajoby. Úplně přitom vidím ty rozzuřené davy s pochodněmi a vidlemi, které se nám v dobách pokrokových přetransformovaly do revolučních gard a rudých pouličních výborů.

Neznám pozadí na kterém Tereza Bart získala takovou averzi vůči romům, ale za vysmívání se někomu kvůli tomu, že má zájem o práci, to bych ji seřval taky. Spíše se hodilo napsat: tak aspoň někdo z nich chce pracovat, nebo tak něco, když už je nemá ráda a chtěla si rýpnout. Všechno tohle urážlivé zesměšňování, místo faktického pojmenovávání problémů majorita-minorita, totiž nahrává pseudohumanistům upalujících domnělé čarodějnice za pochodu. Taková levicová aktivistka Saša Uhlová, která ve své knize Hrdinové kapitalistické práce popisuje, jak po hodině a půl běžné práce odpadala do mrákot, pak ve svém článku o škaredých předsudcích k tomu píše: Co ostatní kolegové? Jsou všichni antirasisté? Mnohem spíš to bylo tak, že ve firmě byla obklopena lidmi, kteří její výroky považovali za normální, a tak si myslela, že jsou v pořádku. A navrhuje: Mohl by (zaměstnavatel, pozn.) pro zaměstnance připravit třeba workshop, v němž by se nějaký mediátor pokusil o to, aby Romové ostatním kolegům zprostředkovali zkušenost diskriminace, aby i Neromové poznali, jaké to je, když je někdo automaticky odmítá; když je lidé odsuzují ještě předtím, než o nich cokoli vědí...

Nepřekvapuje mě, že bojovnice proti předsudkům automaticky odsuzuje lidi, které vůbec nezná, předsudkem rasismu (její kolegy z práce), to je u těchle levicových inkvizitorů normální, ale docela mě překvapil ten návrh převýchovných kurzů k obrazu lepších zítřků. Už vidím tu Orwellovskou budoucnost: "ty se nechceš zúčastnit převýchovného kurzu? Ty jsi rasista? Vstaň a řekni tady přede všemi, proč se nechceš zúčastnit protirasistické aktivity!" Tohle si ještě dobře pamatuji z dob vlády komunistů. A jak víme, bohužel, levičáci nemají daleko od návrhu kraviny k jejímu prosazování a od jejího prosazení k jejímu zpřísnění non plus ultra. Takže je klidně možné, že se brzy potkáme v nějakém tom převýchovném táboře za ostnatým drátem. Koneckonců i s tímto mají levičáci své bohaté zkušenosti.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prodavacka-napsala-na-sit-jak-je-tezke-zaucit-cikanku-Udal-ji-pan-Hule-z-Cloveka-v-tisni-a-uz-je-bez-prace-613119

https://books.google.cz/books?id=TsJ0DwAAQBAJ&pg=PT18&lpg=PT18&dq=uhlov%C3%A1,+cht%C4%9Blo+se+mi+plakat&source=bl&ots=loa6xvs4QN&sig=ACfU3U2eHOHFCdz2JOPzQN0yTTJDfuALPg&hl=cs&sa=X&ved=2ahUKEwi3xdymk8_nAhVLwsQBHVf4AzAQ6AEwAHoECAsQAQ#v=onepage&q=uhlov%C3%A1%2C%20cht%C4%9Blo%20se%20mi%20plakat&f=false

https://a2larm.cz/2020/02/je-suis-rasisticka-prodavacka-z-kanzelsbergeru/

Autor: Petr Burian | pátek 14.2.2020 19:18 | karma článku: 39.55 | přečteno: 1472x

Další články blogera

Petr Burian

Křeček prý štěká

V bitvě o Křečka na postu ombudsmana jsem se stále nedozvěděl, co mu jeho kritici vyčítají. A vzhledem k tomu, že to nevědí ani oni sami, vydal jsem se dle hesla "když nejde Křeček k blogerovi, musí bloger ke Křečkovi" to zjistit.

26.2.2020 v 16:46 | Karma článku: 41.56 | Přečteno: 2652 | Diskuse

Petr Burian

Křeček škrábe, kouše

Parta lidskoprávních aktivistů bránila novému ombudsmanovi S. Křečkovi ve vstupu do úřadu. Vadí jim, že prý avizoval, že nebude chránit práva menšin. A má pravdu. Žádná práva menšin totiž neexistují. Existují jen práva nás všech.

21.2.2020 v 12:27 | Karma článku: 43.96 | Přečteno: 2619 | Diskuse

Petr Burian

Rasistická pusinka

Čokoládová pusinka je tradiční německý pamlsek a nikoliv flirt africké dívky. A i ten se stal terčem boje proti rasismu jedné uvědomělé aktivistky. To pro svůj tvar malé hlavičky ozdobené fezem, slamákem a našpulenými rty.

19.2.2020 v 13:38 | Karma článku: 36.48 | Přečteno: 1134 | Diskuse

Petr Burian

Když se levá ruka tluče do levé nohy

O tom že Piráti jsou jen obyčejní aktivní levičáci v maškarním kostýmu kapitána Hooka, ví každý. A také je postihla pohroma, která levičáky tu a tam postihuje. Někdo jim splnil to, po čem volali. A rázem mají problém zvaný Airbnb.

18.2.2020 v 14:22 | Karma článku: 38.01 | Přečteno: 1419 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Vůbec si nevedeme špatně, předpojatý Brusel to však vidí jinak!

Premiér ani vicepremiér neskákali nadšením, když se jim na stůl dostala jako každý rok „Zpráva o České republice“ - vysvědčení od EK jak jsme si loni vedli. A novináři byli na koni. Zdání toho, jak jsme dobří, Komise rozcupovala.

27.2.2020 v 19:34 | Karma článku: 7.03 | Přečteno: 198 | Diskuse

Michaela Stirner Řeřichová

Patří koncept lidských práv do rukou států?

Státní instituce se neptají každého jednotlivého člověka kdo jsi, co cítíš a co potřebuješ. Pocity i potřeby konkrétních lidí se ztrácí v rozhodnutích mocných. Tito a další lidé jsou si toho vědomi. A vy?

27.2.2020 v 19:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 88 | Diskuse

Jan Ziegler

Regulace nájemného, šílený nápad ministryně

Kvůli policejní razii na ministerstvu práce a sociálních věcí sílí hlasy po odstoupení ministryně Jany Maláčové. Já si však myslím, že abdikovat by měla z jiných závažnějších důvodů.

27.2.2020 v 17:46 | Karma článku: 22.65 | Přečteno: 613 | Diskuse

Libor Popovský

Itálie: Salviniho čeká soud za „únos“ migrantů

Článek Soerena Kerna "Italy: Salvini Facing Show Trial for "Kidnapping" Migrants", který vyšel 14. února 2020, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.

27.2.2020 v 9:15 | Karma článku: 40.14 | Přečteno: 2151 | Diskuse

Michal Vimmer

Náměstí B. Němcova ? Konečně !

"Když něco nemůžeš změnit, tak to přejmenuj. Naštveš spoustu lidí !", říkala Jackie Onassisová, dříve Kennedyová a divoce se smála. Jistě by souhlasila, že kdo se směje naposled, směje se nejlíp a měnit cedule je velice zábavné.

27.2.2020 v 8:11 | Karma článku: 27.67 | Přečteno: 928 | Diskuse
Počet článků 253 Celková karma 34.83 Průměrná čtenost 1765
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Češi začínají panikařit. Vykupují těstoviny i čističe, klidně i za 20 tisíc

Část regálů v prodejně Lidl na pražské Zbraslavi je poloprázdná. Lidé vykoupili konzervy s gulášem, ale také některé...

Vždycky jsem byla obdařenější prsatice, směje se Lucie Benešová

Chtěla domek na Sicílii, ale nakonec si pořídila hezké místo pro stavbu v Jizerských horách. „Mám plno plánů, pořád...

Hospody, kolo a památky. Orlando Bloom si v Česku užívá se psem i snoubenkou

Orlando Bloom (43) natáčí v české metropoli seriál Carnival Row. Kromě herectví se tu nejčastěji věnuje svému psovi,...

Příběh Jirky: Manželka je po rodičovské jak utržená z řetězu

Se ženou jsme byli svoji téměř deset let, když jsme se konečně stali rodiči. Žena dlouho nechtěla, já bych byl otcem...

Bolek Polívka se opět oženil. Vzal si matku svých tří dětí

Bolek Polívka (70) s oblibou říkával, že každé z jeho dětí si zaslouží mít vlastní matku. Neplatilo to jen u jeho...