Sobota 4. dubna 2020, svátek má Ivana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 4. dubna 2020 Ivana

Když se levá ruka tluče do levé nohy

18. 02. 2020 14:22:46
O tom že Piráti jsou jen obyčejní aktivní levičáci v maškarním kostýmu kapitána Hooka, ví každý. A také je postihla pohroma, která levičáky tu a tam postihuje. Někdo jim splnil to, po čem volali. A rázem mají problém zvaný Airbnb.

Pirátská strana vznikla původně v r. 2006 ve Švédsku jako reakce na omezování občanských svobod v zájmu skupin hájících autorské právo. Tedy zkráceně, chtěli zadarmo nakládat s něčím duševním vlastnictvím bez ohledu na to, kdo ho vytvořil. Od té doby se toto politické hnutí rozšířilo do desítek zemí. Jejich vize je ve zkratce jednoduchá: občanská svoboda využívat veřejně dostupné zdroje je nad zákony chránících jejich majitele. Proklatý Airbnb.

Mít plnou hubu keců o tom co a jak dělat a pak dostat příležitost to udělat, tak tohle neštěstí už zažila celá řada levičáků. Komunisty obecně počínaje, přes Venezuelu, až třeba po důchodovou reformu ČSSD. A pak byli ztraceni jak sirotci v lunaparku. Pojďme se podívat na ty veletoče, skrze které se Piráti prokousali až do sněmovny, senátu a na post primátora Prahy. V červenci 2017, tedy před jejich prvním volebním úspěchem, strana ve svém věstníku popisuje:

Současný tržní systém je značně monopolizován, ač se nám mnohá média i ekonomové snaží nastínit opak. Pirátská strana má důvěru ve svobodný trh, který se na rozdíl od politických intervencí osvědčil a motivuje k tvorbě hmotných statků. Proto budeme otevírat prostor pro komunitní projekty...Stát by měl poctivé podnikání co nejvíce usnadnit. Vodítkem při stanovení pravidel hospodářské soutěže by měl být ideál dokonalé konkurence. Připravíme Česko na... nástup sdílené ekonomiky a rozvoj drobného podnikání. Chceme připravit Česko na nástup nové, sdílené ekonomiky... Každý si bude moci na sdílení svých věcí skrze on-line platformy jednoduše přivydělat bez toho, aby byl považován za podnikatele.(zkráceno)

https://www.piratskelisty.cz/clanek-1707-podporujme-sdilenou-a-znalostni-ekonomiku

Čtyři měsíce před tím požadovali Piráti po státu a Praze, aby se nastavila jasná pravidla pro sdílenou ekonomiku:

Pražští Piráti žádají po vedení Prahy vytvořit vizi, jak by měla fungovat a být regulována takzvaná sdílená ekonomika. Rovněž má apelovat na vládu, aby změnila v této oblasti legislativu. Novinářům to ve středu řekli předseda zastupitelského klubu Pirátů Jakub Michálek a zastupitel Mikuláš Ferjenčík. „Nacházíme se v situaci, kdy se mění paradigma průmyslu," řekl Michálek. „Praha se snaží zbuzerovat digitální služby zástupnými důvody. Praha by měla přizpůsobit zastaralé zákony a předpisy realitě, ne naopak," řekl.

https://prazsky.denik.cz/podnikani/pirati-zadaji-po-praze-vizi-fungovani-sdilene-ekonomiky-20170308.html

Rok předtím se Piráti takto hezky zastali smažek okupujících plicní kliniku v jejímž okolí si lidé stěžovali na nepořádek, hluk a útoky anarchistů:

Vlastnictví ale není samoúčelné. Smyslem státního vlastnictví je využívat majetek ku prospěchu občanů, což se v případě Kliniky ze strany státu neděje. Proto nesouhlasíme s hrozící represí proti komunitě, která opuštěné a chátrající Klinice vdechla nový život a využívá ji pro kulturní a společenské aktivity. Zde se v obrazové galerii podívejme, jak ona komunita krásně vdechla budově nový život. (jen pro silné povahy)

https://www.expres.cz/zpravy/expres-navsteva-kliniky.A160526_172616_dx-zpravy_pali

A pak se stal zázrak. Piráti dostali možnost své vize uvést do praxe. Jako první přišel na řadu boj proti sdílenému bydlení. Piráti ve svém návrhu požadovali, aby se byty takto nabízeného ubytování musely ze zákona překolaudovat na hotelové prostory, což bylo ostatními zamítnuto jako hovadina se vším všudy. Přišli tedy s myšlenkou, aby ubytování bylo možno jen se souhlasem všech nájemníků v domě a platil městu poplatky by měl sám Airbnb, což je už jiné kafe než předešlé: Praha se snaží buzerovat digitální služby zástupnými důvody, ač to pochází od stejného Michálka jen s odstupem jednoho roku. Proklatý Airbnb.

https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/airbnb-michalkuv-zakon.html

Všimněte si, že je to v období před komunálními volbami 2018. Volby v Praze vyhráli a dostali možnost tento letitý problém a svůj volební tahák realizovat. A jak ho primátor Hřib realizuje? Jde podpořit nezákonnou akci v cizím bytě! A když je konfrontován, tak tvrdí, že šel jen náhodou okolo a jukl dovnitř. Výmluvy jak z techno akce, když ho policie chytí se smotkem marijánky zašitým v lemu ponča.

Takže prosím pěkně tři roky poté, kdy tržní systém nesmí být monopolizován a "každý si bude moci na sdílení svých věcí skrze on-line platformy jednoduše přivydělat bez toho, aby byl považován za podnikatele" v boji proti korporátním ziskům, zde máme "problémem je podle Hřiba i finanční stránka věci. Město dostane z krátkodobého ubytování podle něj drobné..." oproti hotelům patřícím velkým korporacím. A z rok a půl staré výzvy zastupitelům Prahy aby to už konečně řešili tu máme ze strany vedení Prahy neřešitelný problém.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/pariz-berlin-praha-problem-s-airbnb-40310632

Takže takhle: nějací aktivisté proti sdílenému ubytování se nasomrují k někomu do bytu a tam za zavřenými dveřmi komunitně polohlasem odsuzují praktiky Airbnb, asi aby je slyšelo co nejvíce lidí. Protože pronajmout si sál a svolat tam k debatě o problému širokou veřejnost by asi nefungovalo vzhledem k tomu, že je to palčivý problém trápící právě tu širokou veřejnost. Jako za starých časů. Pozérství, velkohubá prohlášení a vyhýbání se konstruktivní diskuzi s řadou nepříjemných faktů. Jako jsou třeba ty, že ona činnost není pronájmem prostor, nýbrž poskytnutí ubytování a jako taková už zákonem regulovaná je. Např. zákonem o daních z pronájmu a místních poplatcích. A navíc novelou zákona ministerstva financí, která vstoupila v platnost 1.1.2020. Anebo tím faktem, že ani po třech letech od propagace to Piráti neumí sami řešit a to ani z postu rady hlavního města Prahy. A tedy že jsou za současný stav plně odpovědní.

https://blog.previo.cz/poplatky-novela/

Kdo tedy za to konkrétně může? Tak třeba Piráti, kteří sdílené ubytování v minulosti halasně podporovali. Potom voliči, kteří je volili. Pak znova Piráti, kteří to zpětně neumí řešit a místo toho se uchylují k partizánské válce v konspiračních bytech jako ve 44. roce. A pak znova Pražané, kteří ještě před deseti lety vynaložili v zahraničí miliony na přilákání tisíců zahraničních turistů do naší metropole. To si ale nepředstavovali, že sice peníze přivezou, ale zároveň jim tam budou překážet. Ideální by bylo, kdyby se turisté ubytovali ve velkokapacitních ubytovnách někde na okraji Prahy, všechny služby by si objednávali po telefonu a u toho zkoukli pár diáků o pražských památkách. Ale úplně nejprimovější by bylo, kdyby se na Prahu mrkli doma na Youtubu a peníze poslali magistrátu rovnou převodem na účet.

https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/praha-chce-prilakat-zpet-turisty-za-propagaci-v-zahranici-utrati-miliony-40224769

A tak najednou je jim bramborák moc bramborovej a kyselo moc kyselý. A pak zase přijdou nějací levičáci a namísto vytvoření legitimního řádného podnikatelského prostředí s prostorem pro obě strany budou jen zakazovat, mastně zdaňovat a házet klacky pod nohy. Nic jiného totiž neumí.

Autor: Petr Burian | úterý 18.2.2020 14:22 | karma článku: 38.10 | přečteno: 1426x

Další články blogera

Petr Burian

Hrozivé zjištění, koronavirus požírá mozky

Babiš prosazuje zákaz prodeje v neděli. Prý mu to píší prodavačky, které si už chtějí odpočinout. Vzhledem k tomu, že jeho fejsko obhospodařuje profesionální PR skupina dá se říct, že náš stát v době krize řídí Prchalova babička.

2.4.2020 v 0:25 | Karma článku: 41.76 | Přečteno: 5266 | Diskuse

Petr Burian

Šmejdi

Seděl na zemi před jídelnou a natahoval ruku. Už prý dva dny nejedl. Vzal jsem stokorunu a vložil ji do klobouku tak, aby ji všichni viděli. Pak jsem si v drobných vzal zpátky osmdesát za daně a odvody. Jsem totiž stát. Šmejd.

30.3.2020 v 21:58 | Karma článku: 32.24 | Přečteno: 1450 | Diskuse

Petr Burian

Smějící se bestie

Takto označil zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich Čechy za stovky černých vtipů kolujících v dobách protektorátu. Kdyby žil dnes, musel by takto pojmenovat i naši vládu, která si v době nouze dělá prču z živnostníků.

26.3.2020 v 22:25 | Karma článku: 30.05 | Přečteno: 1194 | Diskuse

Petr Burian

Jsem naštvanej

Zavřeli mi hospody. Takhle dlouho jsem nebyl na pivu od svých patnácti let. Snad jen když jsem čekal ve špitále na operaci. A to mi tam ještě kamarádi nosili lahvový. Ještě chvíli, a bude to můj osobák. Tak pro tohle jsme cinkali?

17.3.2020 v 15:55 | Karma článku: 21.03 | Přečteno: 646 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Michael Pálka

"Buď chytré, blbéch je dost"...

je rčení docela známé, kterým prý poučoval otec, patrně Moravák, svého synka. Ale vžilo se to vůkol, i v zemích českých...

4.4.2020 v 0:01 | Karma článku: 6.27 | Přečteno: 145 | Diskuse

Karel Trčálek

Můžeme v boji proti čínské chřipce používat respirátory z Tchaj-wanu?

Já vím, že to zdejší milovníci čínské kuchyně, obzvláště pak netopýrů ve vlastní šťávě, neradi slyší, ale druhým největším světovým producentem roušek a respirátorů je Tchaj-wan

3.4.2020 v 18:49 | Karma článku: 13.61 | Přečteno: 238 | Diskuse

Karel Trčálek

Když naši bolševici řeší víc maršála Koněva než velkou vlasteneckou válku s koronavirem

Kroky starosty Prahy 6 nedávají našim bolševikům a euroantifašistům spát ani v době pandemie Covid-16

3.4.2020 v 17:47 | Karma článku: 18.07 | Přečteno: 354 | Diskuse

Jiřina Holotová

Stát nedokázal zabránit odstranění sochy Koněva a nemístné vtipkování starosty

„Neměl roušku. Pravidla platí pro všechny stejně. Ven jen s rouškou nebo jinou překrývkou úst a nosu,“ nemístně zavtipkoval na svém fb profilu starosta Prahy 6, kde dnes proběhlo odstranění sochy.

3.4.2020 v 16:41 | Karma článku: 41.51 | Přečteno: 1546 | Diskuse

Aleš Boháč

Rok to vydržet nejde!

Jedinou cestou, jak se vyhnout zahlcení zdravotnických zařízení a počítání velkého množství mrtvých je udržet stávající izolaci a ostatní nařízení až do doby, kdy bude k dispozici vakcína. To je ale nesmysl.

3.4.2020 v 16:18 | Karma článku: 6.66 | Přečteno: 294 | Diskuse
Počet článků 262 Celková karma 35.58 Průměrná čtenost 1773
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz