Čtvrtek 2. července 2020, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Nejsme v tom společně

24. 04. 2020 4:02:33
Tolik českých vlaječek pod příspěvky proti EU, těch společných fotek při mistrovství v hokeji a srdíček pod sbírkou na nemocné dítě a všechno k ničemu. Stačil jeden vir menší než nic a ta nenávist se vyřinula jako hnis z paty.

Jsme s vámi, píší lidé z celé republiky pod petici o zachování parku kdesi v Hodněpryč, malují srdíčka na chodník před špitál, kde právě z těla mrtvé matky zachránili novorozence. Bohdanu Pomahačovi posílají virtuální zdvižený palec a při nájezdech v utkání s Ruskem se na Václaváku drží všichni za ramena. Články o sbírkách na postižené jsou v diskuzích prokapané medem a tytéž o "nespravedlivém" rozhodnutí EU se ježí zaťatými pěstmi. Jsme přeci jeden tým, jedna hlava a jedno srdce. Všechny tyhle postoje mají jedno společné. Jsou to jen prázdné a hodně laciné pózy. Nestojí jejich distributory naprosto nic. Ještě tak Bílá pastelka pro nevidomé za 10kč a se selfíčkem s ní oblemcat všechny sociální sítě co jich ve vesmíru jenom je. Protože podepsat výzvu o zvýšení důchodů je rozhodně pohodlnější, než skočit staré sousedce pro nákup, nebo si jít k ní jednou týdně poklábosit na kafe. Je to vlastně jednodušší, než i vědět, že taková v baráku vůbec bydlí.

V době koronaviru se lidé navzájem oblažují ujištěním, že jsme v tom společně. Statusy se prohýbají fotkami v rouškách zadáčo od Vietnamců všech typů. Tu s hasiči, támhle se zdravotním personálem, anebo sousedem v ložnici, a všichni se v nich kolektivně ujišťují v tom, jak trpí. Olda nemůže na pivo, Mařena do fitka a všichni společně nesmí na mejdan k Blaženě. Ale vydrží to. Protože jednak jsou moc stateční a potom jsme v tom společně. Ovšem jen do té doby, než se objeví ten, kdo je vinou krize opravdu v nouzi. Zdvižené palečky u nicku mu vydrží jen do chvíle, než mu vznikne právo na nějakou náhradu. Anebo ještě hůře, než se o ni přihlásí s tím, že v tom nechce být sám. Tady už končí všecka sranda. Společně ano, ale na fejsku. Společně škody z vlastního prasátka ti fakt platit nebudeme, chlapečku.

Když vláda rozhodla, že bude sanovat mzdy aby lidé nemuseli na pracák, dav ryčel nadšením. Když rozhodla, že se nemusí platit dluhy a nájmy, práskaly konfety jak děla u Stalingradu. Hurá, jsme v tom všichni společně. Když se pak zjistilo, že tím bude někdo jiný okraden, že někdo musí vylít pivo do kanálu, ze kterého ještě zaplatí spotřební daň a DPH, že doplatí horentní nájmy za vládou zavřené provozovny, že ze svého musí někomu platit bydlení, podržet dluh, že sám nemá ani na chleba, heslo davu se náhle změnilo z všichni společně na no a co, jeho riziko, jeho boj. Zde je ukázka z diskuzí, jak jsme v tom opravdu všichni společně.

Toto je ohledně odložení nájmů na vrub pronajímatelů, kteří jsou tak vládou odstřiženi od významné část svých příjmů:

- Kdo má pronajímání bytů jako základní obživu tak ten je těžce za vodou. A kdo jako přilepšení, tak se z toho za 3 nezaplacené nájmy nepodělá.

- Zásada platí, že pomáháme jenom nemajetným, ti majetní si musejí pomoci sami. A kdopak si myslíte, že zaplatí ten horentní státní dluh v budoucnu? Ty děti, že ano.

- Když někdo žije pouze z nájmu svého majetku, tak má určitě něco našetřeno. A náklady, kromě životních, žádné mít nebude, protože splátky všech úvěrů se odsouvají. Ještě nějaký dotaz?

- Proč si nenechali rezervy, aby přežili alespoň 2 měsíce a neřvali po 10 dnech "státe dej nám peníze, když nesmíme podnikat"?

- Ale jelikož bydlím ve větším městě, vím jaké jsou pronájmy a nebojím se konstatovat LICHVA.

K odložení plateb na zálohy OSVČ v době krize:

- Jaké pak odložení? Platit se má v termínu. Kde jsou exekutoři? Zaplať nebo chcípni platilo vždy pro dělníky, ale najednou jsou zde pro nadlidi osvč odklady-privilegia.

-Však oni to za OSVČ zaplatí normální zaměstananci, kteří chodí do práce jako by se nic nedělo, akorát musí mít celou směnu roušku, kdežto oni sedí doma na prd.li a čekají že jim to všechno stát doplatí nebo promine. Jestli nemám naspořeno, jdu a najdu si brigádu abych měl peníze na nájem, jídlo....Ale to by museli pracovat 8 hodin denně a byli by hodnoceni za své výkony.

- Kolik ušetří OSVČ na zdravotním a sociálním pojištění ? Tolik, kolik za něj zbylí daňoví poplatníci zaplatí. To je prosté.

K rozhodnutí soudu o tom, že vláda neoprávněně přesunula svá opatření z krizového zákona pod zákon o ochraně veřejného zdraví, což byla samozřejmě cílená křivárna. Udělala to záměrně a plánovitě na svém nočním zasedání 23.3 i přes varování Hamáčka a následně i opozice včetně přilehlého sboru právníků. Takže nějaké kecy o tom, že to bylo v kalupu, nebyl čas zjišťovat kdo je kdo a rozkaz zněl jasně, si můžou dyndající ovečky nechat od cesty. Paní ministryně Schillerová je z takového snu vyvede na první dobrou. O tři dny později to totiž vysvětlila takto:

- 26. března: Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vysvětlila, proč vláda změnila formu svých opatření. „Chtěli jsme zamezit spekulacím, že by stát mohl nahrazovat firmám třeba ztrátu na zisku podle doby, kdy se jim dařilo velmi dobře,“ řekla. Takže odstřihnout budoucí postižené od oprávněných náhrad. Do koblihy tohle tesat!

https://www.penize.cz/podnikani/414171-nahrada-skody-pri-nouzovem-stavu-vlada-v-tichosti-zkomplikovala-situaci

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/100462/figl-proti-odskodneni-vlada-zmenila-formu-zakazu-aby-se-nikdo-nemohl-domahat-odskodneni-za-nouzovy-stav.html

A sbor těch jedině správných Čechů sdružených pod vlajkou: Jsme v tom všichni společně, ihned spustil:

- Opravdu si myslíte, že se "odněkud" vezmou peníze na kompenzace těch "odrbaných?" Kdo takovou sumu zaplatí? Nebudou platit jedni občané těm druhým?

- To bude žalob o odškodnění. Kalousek s Fialou budou vysmátí z toho , jak to Česko pěkně poškodili.

- A ty jejich obavy o podnikatele jsou až dojemné,ale kolik a z čeho se to zaplatí a kdo to je jim asi úplně jedno!No přece to budeme platit my všichni,ten stát který žalujete moulové a to kolik na to budeme mít!Začal bych u soudců,žalobců,státních zástupců a vůbec všech ve zkorumpované justici,sebrat všem polovinu platů!!!

- A nyní se tedy těší "podnikatelé", kteří až dosud stát šidili stát na daních, kde se dalo, jak se na státu zhojí. Na žně se jistě těší také spousta právníků a další podobná nenažraná verbež bez skrupulí. Člověku se chce z toho všeho zvracet. Kdo v tom slavném parlamentu vlastně zastupuje toho, z jehož daní se budou všichni ti vychcánkové krmit. Ať se zadusí...

Tak já myslím, že už stačilo, ne? Sami se v diskuzích můžete přesvědčit, že jsme v tom opravdu společně. Na jedné straně jsou ti s mobily na selfíčka, vládou garantovanou mzdou a úlevami na splátkách všeho druhu a na druhé ti s dluhy a půjčkami, zavřenými živnostmi a s hlavou v dlaních. Tak jistě, že by se dala vypsat nějaká mimořádná jednorázová daň procentíko, tři či pět a zatáhnout za živnostníky nájmy z těch zavřených provozoven. Jistě by vláda mohla poskytnout bezúročné půjčky či garance těm opravdu zasaženým, ale proč to? Abychom všichni táhli za jeden provaz? No to snad ne! Semknutému národu se totiž těžko vládne. Věděl to už Gottwald s Husákem a ví to i pan Babiš.

Takže namísto podání ruky si dáme jednu řízně revoluční, když už jsme v tom tak nějak společně:

Autor: Petr Burian | pátek 24.4.2020 4:02 | karma článku: 26.94 | přečteno: 1017x

Další články blogera

Petr Burian

Příběh o rasismu

Kdybych byl Rom, mohl bych vám tady vystřihnout svůj příběh o rasismu na pokračovaní jako z partesu. A kdybych byl ještě k tomu matka samoživitelka, protkal bych ho takovou nebetyčnou diskriminací, že by jedno oko nezůstalo suché.

28.6.2020 v 12:58 | Karma článku: 42.38 | Přečteno: 1969 | Diskuse

Petr Burian

Zálohované výživné = když stát platí alimenty

Na úvod předesílám, že mně zálohované výživné nevadí. Stát zbůhdarma platí i jiné bejkoviny, tak proč ne zrovna tuhle, která je alespoň bohulibě adresná. Co mi vadí je fakt, že tím chce stát zakrýt nebetyčný brajgl na tomto poli.

19.6.2020 v 17:13 | Karma článku: 28.94 | Přečteno: 728 | Diskuse

Petr Burian

Kdo je rasista

Vnímání lidí podle barvy kůže, etnika a původu jistě není rasismem. Rasismus v negativním smyslu slova vzniká až nerovným přístupem podle tohoto dělení na systémové úrovni. Rasisty v tomto jsou pak hlavně lidskoprávní aktivisté.

18.6.2020 v 15:52 | Karma článku: 36.66 | Přečteno: 1012 | Diskuse

Petr Burian

Pandemie v hlavě

Od pandemie k panice je cesta krátká. Také s tou poslední se nám vyrojilo nepřeberné množství samofilosofů, kteří tvrdí, že svět se začne hroutit a nic už nebude jako dřív. A je pozoruhodné, že u toho mají nadšený výraz ve tváři.

17.6.2020 v 1:19 | Karma článku: 25.53 | Přečteno: 535 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Libor Čermák

Pan prezident Miloš Zeman to řekl o BLM skvěle

Opět jsem velmi rád, že naším současným prezidentem je Miloš Zeman. Protože poukázal na absurdnosti hlásané BLM a místo toho prohlásil, že "na všech životech záleží". Takto se bojuje proti rasismu! A ne tak, jak to dělá BLM.

2.7.2020 v 8:38 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 1 |

Jan Dvořák

Předsedův děs – nechtěná transformace

Asi v půl druhé ráno ho probudil podivný pocit, že mu někdo svítí do očí. Nesvítil. To se na polštář vedle něj odněkud promítala hovořící postava na smrt odsouzené političky.

1.7.2020 v 19:31 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 315 | Diskuse

Bohumír Šimek

Ad: „Co ohrožuje demokracii?“ od Zdeňka Štefka

Chtěl jsem s autorem polemizovat, ale překvapilo mne, že diskusi nepřipustil. Pak jsem se podíval pod jeho foto a zjistil jsem, že je komunista. Asi se převahy demokraticky myslících lidí zjevně bojí.

1.7.2020 v 19:20 | Karma článku: 13.15 | Přečteno: 349 | Diskuse

Jan Ziegler

Koronavirus prý v Rusku ustupuje, kdo to popírá, patří za mříže

Ruský prezident Vladimír Putin prohlásil, že COVID 19 v kremelské říši ochabuje. Doktoři sice tvrdí , že ruské zdravotnictví je na pokraji kolapsu a v nemocnicích chybí místa pro pacienty, ale caru se neodporuje.

1.7.2020 v 18:44 | Karma článku: 19.64 | Přečteno: 349 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Veřejné finance jako PR

Národní rozpočtová rada varuje před neopodstatněnými výdaji ze státního rozpočtu, tak jsem se zkusila podívat, kde by se co dalo ušetřit. Prezentace dat ministryní financí občas rozesměje.

1.7.2020 v 18:39 | Karma článku: 6.08 | Přečteno: 132 | Diskuse
Počet článků 290 Celková karma 32.75 Průměrná čtenost 1783
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz