Sobota 6. června 2020, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 6. června 2020 Norbert

Schizma

22. 05. 2020 13:29:54
Tchaj-wanská schíza nabírá na otáčkách. A to i u těch, kteří mají jindy jasno. Vcelku lehce dokáží vysvětlit proč čínský nátlak akceptovat, či zamítnout. Nedokáží už ale odpovědět na to, proč Máňa může jet na dovču, ale Kubera ne.

Tedy omlouvám se panu Kuberovi za použití jeho jména, vím že ten už bohužel zemřel. Ale na postu předsedy senátu ho nahradil Miloš Vystrčil (ODS) a ten na původní cestě na Tchaj-wan trvá. A s tím i nadále trvá opakující se strkání čínského zobanu do našeho svrchovaného rozhodování.

Schizma Tchaj-wanu má historické kořeny. Po prohrané občanské válce rozpoutané komunisty se na ostrov Tchaj-wan (Formosa) uchýlila čínská vláda. Komunisté spokojeni s tak obrovským územním ziskem včetně lidského potenciálu se začali v poklidu věnovat masovým vraždám, genocidám a organizování vln hladomorů, jak je jejich starým zvykem, a na uprchlíky zapomněli. A tak se stalo, že Čínská republika se sídlem na Tchaj-wanu, byla oficiálním světovým zástupcem veškeré Číny až do roku 1971. Mezitím předčila rudou bídu několikanásobně v hospodářském růstu a stala se asijským centrem obchodu. A to už bylo pozdě na to vlítnout tam s kalašnikovem a rozsévat proletářský mír plnými dávkami. Zvlášť ne po demaskování se komunistů v Korei a Vietnamu. A tím pádem si Tchaj-wan zachoval svou demokratickou, tržní, soudní, právní, politickou i obchodní nezávislost až do dnešních dnů.

To rudá Čína následně šalamounsky vyřešila přijetím ústavního zákona "jedna země, dva systémy" v 80. letech, který byl primárně vymyšlen pro Hongkong a Maccao navrácené Číně ze stoletého pronájmu. Takže v současnosti je Tchaj-wan de jure součástí ČLR, ale de facto je to samostatná země, popřípadě Zvláštní administrativní oblast, jak se oficiálně nazývá dle zákona přijatého Všečínským lidovým shromážděním. A tady schizofrenie čínských komunistů dostává teprve ty správné grády. Oficiálně je Tchaj-wan jejich svrchované území, ale zákulisně nutí ostatní země, aby ho bojkotovaly. Je to jako bojovat za otcovství tím, že se ke svému synovi budu chovat jako k cizímu parchantovi. A stejný chaos se potom rodí i v hlavách těch výše zmíněných, kteří mají jindy jasno.

Ač se bijí v prsa jací že jsou kovaní demokraté, v otázce čínských nátlakových gauneřin servilně lámou hřbet až k zemi a čichají jim k ponožkám. Prý když si to Čína nepřeje, máme to respektovat. A k tomu přihodí pár blekotovin o vzájemném obchodu. Nějak jim ovšem uniká, že s Tchaj-wanem máme obchodní obrat 20x vyšší a jsme v něm bilančně v plusu 50mld. USD, kdežto z Číny dovážíme desetkrát více jejich umělohmotných šuntů s otisky dětských dlaní, než sami vyvážíme. Když se soused pohádá se ženou, taky může nařídit ostatním sousedům aby se s ní nebavili, a oni to mají respektovat? A může třeba Miloš Zeman vyhrožovat bavorskému politikovi, že pokud nechce mít Bavorsko obchodní problémy, tak ať se neubytovává v hotelu v Řeporyjích, protože ho Novotný nakrkl? To jako kde to jsme, v rudém Československu, kde vám StBáci klidně zabavili oficiální literaturu, protože byla podle nich nevhodná? Tak co je s vámi, páni demokrati, přecpali jste se horkými pirožky, či co?

A propó, k tomu Hradu. Že je to tam samej bolševik, o tom není sporu. A že by naše národní zájmy, demokracii i nezávislost prodal Zeman za misku boršče se žitným komisárkem, o tom taky netřeba pochybovat. Zajímavé ovšem je to, že nesouhlas s obchodní cestou pana Kubery neposlala čínská strana ministerstvu zahraničí, či alespoň senátu, jak by bylo logické, ale záhadně se objevil v Mynářově aktovce spolu s chumlem čínských bankovek. Dopis byl pak s pokáráním před nastoupenou jednotkou předán předsedovi senátu na setkání ústavních činitelů s prezidentem. Na zveřejnění zápisu z onoho setkání Mynář prvně odsekl že žádný neexistuje a napodruhé, že se nezveřejňuje. Předvolání sněmovního výboru pro zahraniční politiku pak kancléř vyfakoval s tím, že není povinen chodit někam na kobereček. Jenže on je. Po sedmi letech na Hradě by si mohl konečně už přečíst Ústavu, anebo se na to optat aspoň svého šéfa giganta se sloní pamětí a kravatou v barvách ruské trikolory.

Takže si to zrekapitulujeme. Máňa na dovču na Tchaj-wan jet může. Béda Živnostník si tam taky může zajet objednat tři vagóny papírových kelímků. Ale Kubera, alias Vystrčil tam jet nesmí, protože by se tím demokratický Tchaj-wan trošičku zviditelnil a hlavně proto, že Čína si to nepřeje. Tak potom vězte, že ta stejná Čína protestovala u nás i proti poděkování Tchaj-wanu za jeho humanitární pomoc Česku v době koronakrize a důrazně varovala před gratulacemi tchaj-wanské prezidentce ke znovuzvolení do úřadu. Kdyby Čína mohla, vlítne tam s gumovými projektily tak, jak to udělala v Hongkongu při masových protestech proti zavádění bolševického trestního práva na svém teritoriu. A jak takové právo asi vypadá by vám nejlépe vykreslili Tibeťané, nebo třeba Ujgurové zavírání bez soudu hromadně do čínských převýchovných koncentráků. Čínští úředníci dokonce dostali předpis, jak mají dětem a sousedům deportovaných vysvětlovat, co se s jejich blízkými stalo. Mají používat lékařskou terminologii. Takto:

„Používejte zdravotnickou terminologii. Řekněte, že byli nakaženi nezdravými myšlenkami. A ven že mohou až poté, co bude virus z jejich mysli vymýcen,“ nabádá dokument.

A co vy, váš mozek byl také napaden nějakým čínským virem, nebo si stále uchovává starou dobrou selskou soudnost?

Autor: Petr Burian | pátek 22.5.2020 13:29 | karma článku: 27.25 | přečteno: 628x

Další články blogera

Petr Burian

Lež jako názor, část první, Miloš Zeman

Pryč jsou doby kdy se v politických diskuzích používaly argumenty a určité protiargumenty. Kdy se vlastní průšvihy bagatelizovaly a pochybení oponentů zveličovalo. Nová politická garnitura už natrvalo ustavila lež jako normu.

4.6.2020 v 17:14 | Karma článku: 33.49 | Přečteno: 805 | Diskuse

Petr Burian

Palácový puč

Za dva týdny to bude sedm let, kdy hodinu po půlnoci vtrhlo do vládních kanceláří zakuklené komando. Tak rozsáhlou policejní akci naše země nezažila. Zatčeny či vyslýchány byly desítky osob. Razie probíhaly v kancelářích, bytech.

30.5.2020 v 20:59 | Karma článku: 30.53 | Přečteno: 930 | Diskuse

Petr Burian

AntiFiala

Je nevýrazný, blekotá a opakuje antiBabiš. A vůbec celá ODS nemá žádný program. Tohle omílají do němoty zastánci Babiše. Omílají, aby tím zakryli, že blekotá sám premiér a ANO má program ve formě kola štěstí. Co se vytočí, to je.

26.5.2020 v 23:13 | Karma článku: 29.61 | Přečteno: 949 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Ricinová blamáž Respektu

Aston se ve svém úvodníku zabývá tak zvanou ricinovou aférou. Ptá se v titulku, čí je to vlastně blamáž, a dedukuje, že Respektu. Ten sice zprávu o ricinovém agentovi zveřejnil, ale získal bůhví jak.

6.6.2020 v 12:17 | Karma článku: 29.80 | Přečteno: 683 | Diskuse

Jiří Beránek

Jsem rád, že lidé spolu drží pohromadě?

V obecné rovině jistě ano, ale v normálním životě se nelze ubránit jistým pochybnostem. Když nás drží pohromadě strach, je to špatně. Ale v rámci předvolebního boje je to ta nejlepší taktika, která má úspěch po celém světě.

6.6.2020 v 11:44 | Karma článku: 6.30 | Přečteno: 127 | Diskuse

Jan Švadlenka

Jak se to má s českými bolševiky

Co kdyby někdo založil Nacionálně socialistickou stranu Čech a Moravy, předstíral, že nemá nic společného s Hitlerem, ale pak slavil výročí Pivního puče? Měl by být považován za demokrata? Podle mě nikoli.

5.6.2020 v 21:53 | Karma článku: 30.66 | Přečteno: 748 | Diskuse

Karel Trčálek

Mariánský sloup, či socha Koněva jako nástroj politické indoktrinace, polemika s p. Mertou

S neskrývaným zájmem jsem si přečetl poučený článek pana Merty a se stejným zájmem s veleváženým panem Mertou polemizuji

5.6.2020 v 20:18 | Karma článku: 31.03 | Přečteno: 1581 | Diskuse

Jaroslav Novák

Ruský agent, který nebyl

Potvrzeno. Velký blondýn s černou botou byl opět na scéně. Tentokrát v roli ruského agenta aka Muže s ricinem. Nyní odchází.

5.6.2020 v 20:11 | Karma článku: 23.35 | Přečteno: 533 | Diskuse
Počet článků 283 Celková karma 32.36 Průměrná čtenost 1801
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz