Čtvrtek 2. července 2020, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Věc názoru

8. 06. 2020 12:43:59
V poslední době v lidech vyklíčila fazole, že jakoukoliv ptákovinu kterou vypustí musí ostatní respektovat, protože je to jejich názor. Nejvíc dogma o názoru potom šíří ti, kteří jiný názor k tomu svému kategoricky nepřipouští.

Na neomylnost svého názoru doplatil také onen dědek v Buffalu, který se snažil úkolovat postupující těžkooděnce. S namířeným mobilem jim vyrazil vstříc a snažil se je zadržet po vydání rozkazu "vyklidit prostranství". Na záběrech je vidět, jak s nimi začíná diskutovat a poukazuje na to, že mají obušky. Ovšem jen do té doby, než je jedním takovým obuškem odstrčen, rozhodí krovky na beton a spustí rajskou. Propadl totiž sebeklamu, že když on jim říká svůj názor, jsou oni povinni se zastavit, vyslechnout ho a minimálně o něm přemýšlet. Nejsou a on už to ví. Tím komikem byl 75letý Martin Gugino, celoživotní aktivista za dostupné bydlení, záchranu klimatu a proti zvůli policie.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/v-buffalu-obvinili-policisty-kteri-svalili-75leteho-demonstr/r~460abb80a81611eab0f60cc47ab5f122/

Incident se stal při masových protestech po úmrti černošského kriminálníka George Floyda při policejním zásahu. Floyd zaplatil cigarety falešnou bankovkou. Přivolané hlídce se odmítl legitimovat, odmítl vystoupit z vozu, bránil se zatčení, nechtěl nastoupit do policejního vozu s tím, že má klaustrofobii, utíkal z něj až nakonec zhynul na zakleknutí krku, při kterém sípal, že nemůže dýchat. Škoda, že předtím policistům pětkrát v řadě za sebou lhal, protože tentokrát mluvil pravdu, ale nikdo mu už nevěřil. A my si budeme pamatovat, že jakýkoliv názor má kredit úměrný pouze tomu, kolikrát jeho nositel předtím lže. Nikdo tedy není povinen brát ohled na plky permanentních lhářů, byť se různí aktivisté a levičáci právem na svůj názor ohánějí jako komunisti kalašnikovem v době normalizace. A jen doplním, že v době zákroku to byli oni policisté, kteří chránili společnost před recidivistou, který se ji snažil okrást. A dost možná kdyby ho tehdy velkodušně propustili, zase by tento pětkrát odsouzený feťák přepadl se svým gangem těhotnou ženu v jejím domě, klečeli by na ni na zemi, a "milý a dobrosrdečný Floyd", jak ho popisují jeho přátelé, by jí zase mířil pistolí na těhotenské břicho a u toho řval: "kde máš peníze a drogy, ty děvko!". Tak, jako to udělal už v minulosti. Ale to je čistě můj názor.

https://www.arfa.cz/kdo-byl-george-floyd-jehoz-smrt-vrhla-usa-do-obcanske-valky-proc-miril-pistoli-na-bricho-tehotne-zeny-kdyz-v-jejim-dome-hledal-drogy-20-let-na-pervitinu-exkluzivne-soudni-dokumenty-a-prehled-tre/#.Xt300EUzaM8

Tu správnou chvíli na projevení svého názoru po této události vycítily také sta tisíce rozhněvaných lidí po celém USA lačnící po destrukci. A tak za výkřiku "chceme právo a spravedlnost pro všechny" začaly ničit a rabovat cizí majetek. O tom, že na to mají nárok, jsou neotřesitelně přesvědčeni. Vždyť co je víc, než jejich názor. A ti okradení ať drží kušňu, právo na názor je přeci vždy na prvním místě. Tedy pokud je ten názor správně a vyváženě formulovaný, jako např. v rozhovoru s Češkou Ivanou Žákovou, která žije přímo v Minneapolisu, městě onoho policejního zásahu, které demonstranti následně zčásti zdemolovali a vyrabovali:

Jak byste popsala lidi, kteří protestují? Jsou to hlavně Afroameričané?

V těch umírněnějších protestech je i hodně bělochů nebo jiných etnik. Nad těmi největšími incidenty jsou zatím velké otazníky, protože se neví, co to bylo přesně za lidi...

Tak já vám nevím, ale bělocha s transparentem pozná bezpečně a černocha vylézajícího z výkladu s osmdesáti palcovou TV na rameni už ne? Divné. Dělat ze sebe hurvajze sice může být životním stylem, těžko však respektovaným názorem. Stejně tak, jako hesla proti rasismu ve stylu "černý život má cenu" (cožpak my už zase rozdělujeme lidi podle barvy kůže a smíme říkat černý?) anebo nápisy na obchodech "nebrakovat, patří Afroameričanům". Ale stejně je jim to prd platné, protože když spravedlnost, tak pro všechny. Přeci by nechtěli být z procesu ozdravění společnosti vyloučeni jen pro barvu své kůže, no ne? To by byl přeci rasismus.

A následuje vysvětlení černošské aktivistky Tamiky Malloryové, proč to všechno dělají. Je to proto, že černoši jsou k rabováni přinucení tím, že je Američané (rozuměj bílí) celou dobu předtím okrádali taky. Nejenže z toho vyjádření stříká po litrech čirý rasismus, ale i pravé myšlenkové bezdomovectví. A být blbcem taky není názor, nýbrž životní úděl.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-protesty-rabovani-loupeze-cernosske-komunity-new-york-los-angeles.A200603_163814_zahranicni_jhr

Oni jsou vůbec ti aktivisté svým VIP právem na názor tak posedlí, že jim vražda jako forma projevu nenásilí nepřipadne vůbec divná. A tak se v USA v rámci demonstrací za právo na život kupí mrtvoly. V Los Angeles střelí policistu do hlavy za bílého dne, jinde po nich pálí z davu, či odstřelovači na střechách. Ve sátě New York se pak do nich najíždí SUVečkem. Protože jak se říká, mír musí být zachován, i kdyby kámen na kameni neměl zůstat. A my v Evropě už víme, že ani terorismus není názorem, nýbrž vždy sprostou vraždou.

https://www.armyweb.cz/clanek/obcanska-valka-v-usa-policista-byl-zastrelen-behem-nepokoju-v-las-vegas-neznami-odstrelovaci-v-ulicich

Naproti tomu svůj názor opačného gardu vyjádřila politická komentátorka Candace Owensová. Ve svém živém příspěvku na facebooku označila Floyda za kriminálníka a podivila se nad tím, že ho černošská komunita oslavuje jako mučedníka. Dále pak zmiňuje výrok černošského spisovatele Shelbyho Steela, a dodává, že největším problémem Afroameričanů jsou Afroameričané (našim největším problémem jsme my sami). To ovšem mezi černošskými aktivisty vyvolá bouři. Protože podle nich je nehorázné, aby jejich názor, na který mají výlučné právo, zpochybňoval někdo jiný zase svým názorem. A tak vedle mnoha nelichotivých označení a vulgarit schytá komentátorka také nálepku rasistky. Pikantní na tom je potom fakt, že ona sama je také černoška. Jenže není levicová a neschvaluje rabování, násilí a nanebevzetí sprostého zločince. A tím se sama vyčleňuje z komunity spravedlivých s výlučným právem na názor. Její proslov si poslechněte v odkazu. Mluví spatra a přitom velice rozumně a živě.

https://cnn.iprima.cz/nevelebim-floyda-byl-to-zlocinec-cernosska-komentatorka-vzbudila-v-usa-bouri-4132

Co říci závěrem. Snad jen aby lidé se svými názory nakládali jako s každou jinou cenností. Protože hezky se obléknout a upravit, pak jít do společnosti a tam prásknout hovadinu jak vrata od hangáru, to už rovnou můžete běhat nazí v boa po ulicích a vykřikovat, že máte 96 pohlaví současně. A taky to bude váš názor.

Autor: Petr Burian | pondělí 8.6.2020 12:43 | karma článku: 34.38 | přečteno: 858x

Další články blogera

Petr Burian

Příběh o rasismu

Kdybych byl Rom, mohl bych vám tady vystřihnout svůj příběh o rasismu na pokračovaní jako z partesu. A kdybych byl ještě k tomu matka samoživitelka, protkal bych ho takovou nebetyčnou diskriminací, že by jedno oko nezůstalo suché.

28.6.2020 v 12:58 | Karma článku: 42.38 | Přečteno: 1969 | Diskuse

Petr Burian

Zálohované výživné = když stát platí alimenty

Na úvod předesílám, že mně zálohované výživné nevadí. Stát zbůhdarma platí i jiné bejkoviny, tak proč ne zrovna tuhle, která je alespoň bohulibě adresná. Co mi vadí je fakt, že tím chce stát zakrýt nebetyčný brajgl na tomto poli.

19.6.2020 v 17:13 | Karma článku: 28.94 | Přečteno: 728 | Diskuse

Petr Burian

Kdo je rasista

Vnímání lidí podle barvy kůže, etnika a původu jistě není rasismem. Rasismus v negativním smyslu slova vzniká až nerovným přístupem podle tohoto dělení na systémové úrovni. Rasisty v tomto jsou pak hlavně lidskoprávní aktivisté.

18.6.2020 v 15:52 | Karma článku: 36.66 | Přečteno: 1012 | Diskuse

Petr Burian

Pandemie v hlavě

Od pandemie k panice je cesta krátká. Také s tou poslední se nám vyrojilo nepřeberné množství samofilosofů, kteří tvrdí, že svět se začne hroutit a nic už nebude jako dřív. A je pozoruhodné, že u toho mají nadšený výraz ve tváři.

17.6.2020 v 1:19 | Karma článku: 25.53 | Přečteno: 535 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Libor Čermák

Pan prezident Miloš Zeman to řekl o BLM skvěle

Opět jsem velmi rád, že naším současným prezidentem je Miloš Zeman. Protože poukázal na absurdnosti hlásané BLM a místo toho prohlásil, že "na všech životech záleží". Takto se bojuje proti rasismu! A ne tak, jak to dělá BLM.

2.7.2020 v 8:38 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 1 |

Jan Dvořák

Předsedův děs – nechtěná transformace

Asi v půl druhé ráno ho probudil podivný pocit, že mu někdo svítí do očí. Nesvítil. To se na polštář vedle něj odněkud promítala hovořící postava na smrt odsouzené političky.

1.7.2020 v 19:31 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 315 | Diskuse

Bohumír Šimek

Ad: „Co ohrožuje demokracii?“ od Zdeňka Štefka

Chtěl jsem s autorem polemizovat, ale překvapilo mne, že diskusi nepřipustil. Pak jsem se podíval pod jeho foto a zjistil jsem, že je komunista. Asi se převahy demokraticky myslících lidí zjevně bojí.

1.7.2020 v 19:20 | Karma článku: 13.15 | Přečteno: 349 | Diskuse

Jan Ziegler

Koronavirus prý v Rusku ustupuje, kdo to popírá, patří za mříže

Ruský prezident Vladimír Putin prohlásil, že COVID 19 v kremelské říši ochabuje. Doktoři sice tvrdí , že ruské zdravotnictví je na pokraji kolapsu a v nemocnicích chybí místa pro pacienty, ale caru se neodporuje.

1.7.2020 v 18:44 | Karma článku: 19.64 | Přečteno: 349 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Veřejné finance jako PR

Národní rozpočtová rada varuje před neopodstatněnými výdaji ze státního rozpočtu, tak jsem se zkusila podívat, kde by se co dalo ušetřit. Prezentace dat ministryní financí občas rozesměje.

1.7.2020 v 18:39 | Karma článku: 6.08 | Přečteno: 132 | Diskuse
Počet článků 290 Celková karma 32.75 Průměrná čtenost 1783
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz