Úterý 21. ledna 2020, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 21. ledna 2020 Běla

Slibuji dnes přede všemi, jako jiskra jasná

5. 12. 2019 19:04:28
Máte rádi sliby? Znějí tak upřímně, odhodlaně, tak novátorsky. Voliči A.Babiše se ve slibech přímo rochní. A čím absurdnější slib, nesmyslnější vysvětlení, či prolhanější a drzejší tvrzení, tím jsou více u vytržení.

Slibuji dnes přede všemi, jako jiskra jasná, chci žít pro svou krásnou zemi, aby byla šťastná. Tak tohle je celý slib malých Jiskřiček. Pro neznalé: to byla za socialismu dětská organizace, která pod palcem SSM (socialistický svaz mládeže) měla vést potěr 1.-3. tříd ZŠ ke správnému životu podle zásad ideově zdravého socialistického člověka. Tedy takový předstupeň rudého "Hitlerjugen", dalo by se říct. Dále už byla cesta dlážděná jen samými pozitivy a sociálními jistotami: Jiskřička-Pionýr-Svazák-kandidát KSČ-člen KSČ-konfident StB-privatizace několika podniků-vyšetřovaný policií-obviněný-souzený-sledovaný protikorupčním a protimafiánským útvarem-vyšetřovaný policií-obviněný-souzený-vedený jako agent StB-předseda strany-ministr financí-vyšetřovaný policií-premiér-vyšetřovaný policií...

Žádný politik v naší zemi nebyl od počátku devadesátých let tolikrát sledován, monitorován a vyšetřován policií, neměl tolik soudní sporů ohledně korupce a tunelování podniků, nebyl tolik podezřelý z privatizačních podvodů, které vždy vyšuměly pro nezájem vyšetřovatelů, neměl tolik a takové vazby na policejní, justiční a politické špičky privatizačních let, a nezanechal na bedrech státu takové stamilionové dluhy jako Andrej Babiš. Tedy ten, který zde přišel zatočit s mafiány, lobisty a privatizačními oligarchy.

https://www.euro.cz/byznys/babisova-mura-znalec-ktery-resil-prevzeti-lovochemie-dnes-pracuje-pro-agrofert-1337964

https://www.asz.cz/redakce/tisk.php?lanG=cs&clanek=165389&slozka=5880&xsekce=6068&as4uOriginalDomain=www.asz.cz&

https://www.forum24.cz/lovochemie-a-jine-kauzy-andreje-babise-v-dokumentu-ceske-televize/

Přečtěte si ty odkazy. Je to výživnější čtení než plnotučný jogurt. Např. soudní znalec, na kterém stála celá kauza kovbojského ovládnutí Lovochemie Hrazdíra, se po zamítnutí žaloby díky jeho posudku stává vysokým manažerem Agrofertu. A takovými pikantnostmi je život a podnikání AB přímo prošpikované.

Ale jeho voliči mu to věří. Věří, že po desetiletí vyšetřovaný privatizační kmotr je nevinný a všechno je jen účelkovka proti jeho osobě. A proč? Protože chce zatočit s privatizačními kmotry z doby, kdy sám zprivatizoval desítky podniků! Obdivuhodné! Oni sice neznají jediné jméno, neznají jediného hrdlopicha, kterého údajně AB odstavil od rozkrádání státních peněz, ale věří že takhle to nějak musí být. Protože to říkal ON. On, který je sám obviněn z rozkrádání státních peněz. Ta nátura, sveřepost myšlení a tah na branku. To je na potlesk ve stoje.

A čemu že ještě uvěřili? Třeba tomuhle: že lidé veškerou administrativu včetně soudních sporů budou řešit přes mobily na tři kliknutí, že stát za ně bude dělat daňová přiznání jen podle toho, co mu sami nahlásí, přes mobil, jak jinak. A kdy to bude? V době, kdy důchody budou 70% průměrné mzdy, ze soukromých důchodových účtů, které sám zrušil v r. 2014. Ne však déle, než do deseti - patnácti let. Že v každé větší obci bude multifunkční sportovní areál s profi trenéry zdarma. Na louky vrátí pastviny a krávy a zatrhne velkým holdingům pobírat dotace, protože ty jsou potřeba malým podnikům. No neřehněte se, tohle svým voličům opravdu nakukal! Lidem, kteří si na něco půjčili, ale pak nemají na zaplacení, by dluh zaplatil ten, který jim půjčil. Zakázal by vítězným stranám, aby si na klíčová místa dosazovaly vlastní lidi. Ještě jste se smíchem nezlomili? Tak popojedem. V každé obci bude multifunkční kulturní centrum se vstupem zdarma a na školách zavede předmět Kolonizace Marsu. Rychlovlaky všude, Praha-Brno za půl hoďky, dálnice budou komunikovat s vaším autem. To vše do patnácti let. Si fakt myslíte, že si to vymejšlím? A ještě nemáte dost? Tak na:

https://petrpetrburian.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=660603

A možná že voličům A.Babiše křivdím a oni ho volili proto, že zvyšování daní je pro ANO nepřípustné, jak deklarovali v předvolebním prohlášení:Současně patříme do první trojky zemí, ve kterých v období let 2000–2013 došlo k největšímu zvýšení daní. Další zvyšování daní je pro ANO nepřípustné.

https://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/program/volby-2013/zkraceny-program/

Co mě však zaujalo ještě víc, než jeho tabulky s vlastními čísly v každé politické debatě (Odkud máte ta čísla? To jsou oficiální čísla vašeho ministerstva. Tak to máte špatně, já mám vlastní čísla.), jsou sliby a proklamace o morálce a čistotě svědomí, kterými své ovečky krmí jako posvícenské husy. Vzpomeňme si na onen naivní slib Jiskřiček a srovnejme s morálním kodexem člena hnutí ANO:

IV. Zvolený Reprezentant nefiguruje v žádném střetu zájmů. V případě, že by u něj střet zájmů nastal, vyřeší jej co nejrychleji, bez ohledu na osobní zájmy zvoleného Reprezentanta.

VI. Reprezentant jde v boji proti korupci a klientelismu příkladem tak, že veřejně odmítá výhody a privilegia, jež mu jsou případně v souvislosti s jeho postavením a vlivem nabízeny. Reprezentant nezneužívá informace získané při výkonu funkce pro svůj soukromý zájem ani pro zájem třetích osob, s nimiž je ve spojení. Veškeré náznaky korupčního a klientelistického jednání, se kterými se Reprezentant setká, neprodleně oznámí příslušným orgánům.

IX. V případě přestupkového řízení či trestního stíhání proti své osobě, Reprezentant nebude využívat poslaneckou/senátorskou imunitu a požádá příslušný parlamentní výbor, aby neprodleně navrhl jeho vydání. Jedinou výjimku v tomto ohledu tvoří případné stíhání za politické projevy pronesené na půdě Parlamentu ČR.

X. Reprezentant, proti němuž je podána obžaloba pro úmyslný trestný čin nebo nedbalostní trestný čin spáchaný v souvislosti a ve spojení s výkonem veřejné funkce, neprodleně rezignuje na volený mandát, na svou funkci ve Hnutí a na členství ve Hnutí.

https://www.anobudelip.cz/file/edee/2017/ano-moralni-kodex-reprezentanta.pdf

A co že je na onom "morálním" kodexu nejvíce prčovní? Inu to, že bod X. byl nemorálně změněn. Místo "Reprezentant, proti němuž je podána obžaloba" tam původně patří "Reprezentant, proti němuž je zahájeno trestní stíhání".A kdy že se to změnilo? Poté, co bylo proti Andreji Babišovi zahájeno trestní stíhání. Krásná práce.

https://otevrenenoviny.cz/wp-content/uploads/2015/07/moralni-kodex-ANO.jpg

Takže platí:Slibuji, jako jiskra jasná, že pravda je to co zrovna chci a říkám já. A vy ovce poslouchejte na slovo, jinak s váma zatočím jako s těmi, na které jsem donášel. Ámen.

Váš AB, čau lidi, ANO, bude líp. (seznamy těch, kteří se mají díky vám líp, jsou k nahlédnutí na recepci hnutí ANO).

Autor: Petr Burian | čtvrtek 5.12.2019 19:04 | karma článku: 29.95 | přečteno: 666x

Další články blogera

Petr Burian

Smrtící gender

V Británii zakázali reklamu. V dnešní Orwellovské době nic zvláštního, pokud by ztvárnila fiktivního delikventa jiné než bílé pleti, nebo ženu vykonávající domácí práce. Jenže tentokrát bylo důvodem to, že reklama neztvárnila TO.

16.1.2020 v 13:42 | Karma článku: 47.38 | Přečteno: 10375 | Diskuse

Petr Burian

My vám tu solidaritu do makovic nakopeme bagančetem

Paní ministryně Maláčová, zvaná Venezuela, má nový plán na důchodovou reformu. Chtěla by všem přidat a to zavedením základní výměry 10 500kč k těm už stávajícím. Kdo prý najde na ulici 300mld. má se jí ozvat a může se to rozjet.

11.1.2020 v 22:44 | Karma článku: 43.32 | Přečteno: 9970 | Diskuse

Petr Burian

Je to tu samej Mongol

Rychlý trojblog o tom, kterak místní bezdomovci ke svému jmění přišli, Helena Válková pozbyla paměť a největší německý autoklub zabloudil v Evropě.

9.1.2020 v 21:26 | Karma článku: 29.08 | Přečteno: 981 | Diskuse

Petr Burian

Rovný, rovnější a nejrovnější

Paní ministryně práce a sociálních věcí, Jana Maláčová zvaná Venezuela, dostala další ze svých nápadů. Rozhodla se spojit práci a sociální věci v jedno. Navrhuje sociální dávky za to, když do práce půjdou i ti, kteří nechtějí.

8.1.2020 v 2:03 | Karma článku: 34.07 | Přečteno: 1111 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Hink

Chceme znát svého diktátora! Demokracie je podvod!

Jsme zvyklí na jména diktátorů v jiných zemích. Hitler, Kim-Čong-Un, Kaddáfí, Husajn, Erdogan, Putin, Asad. Kdo však stojí za prosazováním zákonů u nás, zákonů, které lidé nechtějí? Ani královské rodiny to zřejmě nejsou.

21.1.2020 v 10:17 | Karma článku: 12.86 | Přečteno: 152 | Diskuse

Jan Dvořák

Víceministr Havlíček zasahuje

„Jiřinko, bylo by kafíčko?“ oslovil ministr Havlíček sekretářku, když podepisoval štos různých rozhodnutí, která se týkala..ale to je jedno, čeho. Hlavně, aby papíry podepsat stihnul.

21.1.2020 v 8:55 | Karma článku: 14.48 | Přečteno: 282 | Diskuse

Vlastimil Kraisl

400 mega za eshop? Amatéři...

Ať byla firma na e-shop k prodeji dálničních známek vysoutěžena nebo ne, ať je cena vysoká či není, pořád to je ve srovnání s největším tunelem v IT oblasti jen takové menší plácnutí do vody.

21.1.2020 v 8:26 | Karma článku: 21.77 | Přečteno: 533 | Diskuse

Jan Bartoň

Debakl ministra dopravy Kremlíka

Minulý pátek jsem dával ministru dopravy tak týden, maximálně dva. V neděli už bylo před schůzkou Andreje Babiše s programátory jasné, že to bude rychlé. Dnes navrhl Babiš odvolání Kremlíka prezidentu republiky.

20.1.2020 v 18:06 | Karma článku: 35.96 | Přečteno: 2048 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Evropský parlament pro základní právo na stabilní klima

EP je přesvědčen, že by všem Evropanům bez diskriminace mělo být přiznáno „základní právo na bezpečné, čisté, zdravé a udržitelné životní prostředí a na stabilní klima“. Tak třeba příště přijde na řadu právo na pěkné počasí.

20.1.2020 v 14:17 | Karma článku: 29.86 | Přečteno: 595 | Diskuse
Počet článků 237 Celková karma 30.98 Průměrná čtenost 1725
Ženatý, otec několika dětí, technik, nadšený amatérský psavec poezie.

Najdete na iDNES.cz